simonka
18.04.05,11:48
Robím DP za merac 2005 a teraz som si všimla na mesačnwj uzávuerke, že RP tlačí niektoré položky bez DPH. Čo teraz s DPH? Je to malá suma cca 5.000,--Sk. Nechať to tak medzi oslobodeými, alebo s tých 5.000,-- výpočítať DPH a pripočítať k DPH na výstupe?
lenkak
18.04.05,19:04
Ja som tiež raz mala takýto prípad, ale mala som potvrdenie od technického pracovníka, že ERP bola pokazená, porucha zistená neskôr ale potom opravená, poradkyňa mi odporučila spraviť si tabuľku a všetko pekne započítať do DPH. (tovar žiaden nebol v 0%).
Ivenka
18.04.05,19:10
Urobila som to tak isto ako lenkak. Celkom sumu som dala 1,19 aby som dostala zaklad dane a odviedla som DPH ako malo byť odvedené. Neviem akú máš pokladňu resp.softwer ale mne zvykli zadať dph 0 a to mi potom dalo aj na mesačnú uzávierku. Takže chyba bola u nás.
andrej_rv
18.04.05,19:11
Ja som mal tiež podobný prípad (pri kódovaní zabudli nahodiť na niektoré tovary 19 % daň), riešil som to podobne ako Lenka - na internom doklade som prepočítal správne hodnoty DPH, popísal ako k chybe došlo a pekne doúčtoval k DPH na výstupe.
Hlinkovx
18.04.05,19:12
SIMONKA...
a je to chyba nahodenia tovaru do DPH skupín , alebo chyba pokladne..resp. modulu?
ak to druhé..treba o tom servisnú správu..o technika
to prvé neviem..
adam
18.04.05,19:14
Aj mne sa to stala. Urobila som krátky zápis s vysvetlením a všetky jednotlivé položky z dennej uzávierky som rozpísala a vyčíslila DPH. Zápis som vložila do pokladničnej knihy pre prípadnú kontrolu DÚ.
Pekný večer......:)
dana181
18.04.05,19:32
Aj mne sa stal tento problém, zápis od technika sme mali, sumu, ktorá bola bez DPH som vydelila 1,19, dostala som základ dane. Interným dokladom som to zapísala do tržieb a k mesačnej uzávierke som jednoducho túto suma DPH započítala. Dana
Vladimír Ozimý
19.09.05,15:08
no ja mam takyto momentalny pripad...klientovi netlaci na pasku udaje...pricom ta co zostava tam tlaci ale co ide zakaznikovi tam nejde.....no ja som jej poradil aby urobila zatial do pokladnicnej knihy servisny zaznam kedy sa to stalo a nepouzivala ju kym nepride servisak a neopravi to...paragony nech vystavuje dvojmo a nech urobi dennu uzavierku rucne na papier...no ono teraz mozno to nie je take komplikovane lebo ide o jednu vec......ale akoby ste postupovali keby sa vam to stalo v priebehu dna s tym ze napr. poldna nahadzujete do pokladne a poldna rucne...servisak vam to opravi na druhy den to znamena ze za toho pol dna nemate dennu uzavierku a mate urobenu len rucne dennu uzavierku...odzrkadli sa ten rozdiel v uzavierke dalsieho dna alebo ako sa to riesi....
lenkak
19.09.05,15:15
Ten nahodený pol dňa sa odzrkadli v mesačnej uzávierke , je pravdepodobné že aj v uzávierke nalsedujúceho dňa, ale záleží to aj od toho či sa nenulovala pokladňa. Ak sa pokladňa vynuluje potom aj mesačná ručne aj denná ručne. Ak sa nevynuluje mesačná je OK, a tú dennú pol dňa nezapočítanú do pokladne treba ručne dopísať k dennej tržbe. A okontrolovať či sa pol dňa nahodená pokladňa premietla do nasledujúcej dennej uzávierky.