janahl
30.06.08,22:24
Dobrý deň!
Moja otázka sa týka dovoleniek. Zostáva mi ešte 36 dní dovolenky po návrate z prázdnin. /Minulý rok som totiž neustále zastupovala a tak sa mi nazbieralo NV/. Riaditeľka povedala, že počas školského roka nám dovolenku nedá a preniesť si môžem len 20 dní. To mi ostatná dovolenka prepadne, keďže som si ju počas prázdnin nemohla vyčerpať, pretože som celkovo mala starú dovolenku 33 dní a novu na tento rok 45?
Ďakujem.
legolas
01.07.08,05:11
Dobrý deň!
Moja otázka sa týka dovoleniek. Zostáva mi ešte 36 dní dovolenky po návrate z prázdnin. /Minulý rok som totiž neustále zastupovala a tak sa mi nazbieralo NV/. Riaditeľka povedala, že počas školského roka nám dovolenku nedá a preniesť si môžem len 20 dní. To mi ostatná dovolenka prepadne, keďže som si ju počas prázdnin nemohla vyčerpať, pretože som celkovo mala starú dovolenku 33 dní a novu na tento rok 45?
Ďakujem.

Prečo by Ti mala prepadnúť? V prvom rade Riaditeľka, respkt. jej zástupca predsa vedela koľko máš /NV/ preto Ti ho mal dať preplatiť no a tým by sa bolo všetko vyriešilo. Nakoľko to tak neurobili musia to napraviť dodatočne. V prvom rade Ty si vypočítaj koľko si potrebuješ nechať dovolenky do konca kalendárneho roka, ďalej nasleduje to, že každý zamestnanec má právo si nechať 5 dní dovolenky /starej/ v Novom roku na nevyhnutné potreby no a zbytok dovolenky Ti musia preplatiť. Maj sa :)