mijajo
01.07.08,05:26
dobrý deň,

chcem sa spýtať, môj syn má 4 roky a chcela by som sa vrátiť späť na materskú dovolenku - platenú, lebo syn má zdravotné problémy. Ako mám postupovať s ukončením prac. pomeru. Keď mi MD uznajú, čo mám urobiť. Koľko mi bude plynúť výpovedná lehota? Na MD som nešla z terajšej firmy, bola som nezamestnaná.

dík
jankasm
02.07.08,08:55
dobrý deň,

chcem sa spýtať, môj syn má 4 roky a chcela by som sa vrátiť späť na materskú dovolenku - platenú, lebo syn má zdravotné problémy. Ako mám postupovať s ukončením prac. pomeru. Keď mi MD uznajú, čo mám urobiť. Koľko mi bude plynúť výpovedná lehota? Na MD som nešla z terajšej firmy, bola som nezamestnaná.

dík

V podstate nemusíš ukončiť PP, môžeš zamestnávateľa požiadať o RD. Ak Ti vyhovie, tak zostaneš uňho naďalej zamestnaná, a on ponahlasuje do poisťovní, že si nastúpila na RD.
Ak chceš PP ukončiť, tak môžeš alebo dohodou /tam nie je žiadna výpovedná lehota, ak sa dohodnete napr. na skončení PP k 31.7.2008, tak PP k tomuto dňu skončí/ alebo výpoveďou /ak podáš výpoveď do 31.7.2008, tak výpovedná lehota, dvojmesačná, Ti začne plynúť od 1.8.2008 a tvoj PP skončí 30.9.2008/. :o
brčko
02.07.08,09:40
Ešte predpokladám, že ak chceš nastúpiť nanovo na platenú rodičovskú dovolenku (nie materskú, tú už si si vyčerpala počas prvých 28týždnov) z dôvodu dlhodobo nepriaznivého zdravotného stavu dieťaťa, tak tým myslíš poberanie rodičovského príspevku z UPSVaR. Musí ti to však schváliť komisia, myslím revíznych lekárov. A to vraj chvílu trvá.
Zamestnávatel je ti povinný v takomto prípade (pri dlhodobo nepriaznivom zdr.stave dieťaťa), ak o to požiadaš, poskytnúť rodič.dovolenku až do 6-tich rokov dieťaťa. No neplatí ti samozrejme nič. Len nahlási zmeny do SP a ZP. Ale ak chceš byť počas tejto doby aj dôchodkovo poistená, tak si musíš podať prihlášku na dôchodkové poistenie sama (bez ohladu na to, či budeš zamestnaná, alebo nie). Ak budeš nezamestnaná, musíš si ísť aj ZP nahlásiť/vybaviť sama.