betyna8
01.07.08,08:52
Ahojte, cez vikendik som su kupila takuto kvetinku, lebo sa mi moc pacila.Ak mate niekto skusenosti s jej pestovaním, prosím o ich priloženie. Na nete som toho moc nenasla.
dakujem
Jara
01.07.08,12:24
betyna skús:
www.kvetiny.tobudetecubr.net
vieroslava
01.07.08,13:01
Absolútne nenáročná rastlina, zalievam 1x za týždeň, ani ju nepresádzam, rastie dobre aj v malom kvetináči. Keď bude veľmi vysoká, kľudne ju môžeš zrezať, dať do vody zakoreniť, novú rastlinku zasadiť, alebo niekomu darovať a zo starej vyženie nový výhonok, niekedy, aj viac. Znáša aj slnko, aj tieň.
betyna8
02.07.08,12:31
Dakujem pekne za info. Teta v kvetinarstve mi povedala,ze to rastie velmi velmi pomaly, je to tak ?
vieroslava
02.07.08,14:38
Myslím, že to rastie tak primeranie, moja 5 ročná rastlina meria 1m.
betyna8
03.07.08,10:57
No, tak to ma snad tak skoro neprerastie:D
erika s.
03.07.08,13:41
Ja som si šefleru kúpila pred 10 mesiacmi, mala 8 listov na stonke a teraz ich už má o 16 viac. Mám ju priamo v okne, svieti na ňu i slniečko, polievam ju dvakrát do týždňa, pridávam jej hnojivo Engo na zelené rastliny raz za mesiac, za 2 týždne jej vyrástlo 5 nových lístkov. Keď som ju nemala priamo v okne, rástla pomalšie, takže hlavne slniečko, ináč bezproblémová rastlina.
Ešli
04.07.08,10:19
Mám šefleru asi 5 rokov a mám tieto skúsenosti:
nesmie sa prepolievať lebo opadajú listy, nemá rada tmavé miesta, veľmi dobre sa jej darí na východnom okne, dala som ju aj v letedo záhrady, pretože bola veľká. Teraz tróni v kancelárii má dostatok svetla a miesta, lebo je veľká a košatá. Mám už od nej aj odrezok 2 ročný. Zatiaľ je na okne, polievam málo, a ešte neopadol ani jeden lístok - je prekrásny.
betyna8
04.07.08,11:23
Ako tak čítam, je to nenáročna rastlinka,čo ma teší. Aj mne sa moc pači, keď som len tak nakukla do kvetinártva, ako sa vravi "bola to láska na prvý pohľad" a hneď som ju kupovala. Je az 45 cm/vidno aj na foto/, takú som ju kúpila. Zboznujem kvetinky, len skoda, ze v byte nemám pre ne dostatok miesta. No pre šefleru som si miesto našla a kym sa jej bude dariť , bude s nami:)
andreaS
05.10.08,11:32
kupila som si uz druhu seflerku a zda sa, ze aj tato mi zdochne :(

prvu som kupila mensiu ale velmi kosatu, bola v spalni pri vychodnom okne, ale vtedy som si spolu s nou kupila aj jej skodcov, take male pavuciky, kt. ju postupne znicili a musela som ju vyhodit... vsimla som si ich zrejme uz neskoro a ani postrek nezabral....

Nedavno mali akciu v jednom obchode na vyssie seflerky, tak som si povedala, ze to skusim... kupila som s cca 1,2m vysoku rastlinku a tesila som sa z nej opat kratko.... dala som ju skoro pod okno ku dveram poslednej izby, kde ale okno nezvykneme otvarat, cize tam medzi tymi dverami nie je prievan... NO a zo zadnej strany tejto rastlinky mi zacali opadavat listky... a uz nie je ani taka bohata... ono to vyzera ako by mi tie listky uschinali jeden po druhom a tie pavuciky som tam nevidela... asi mi tento kvietok neni sudeny... :(
arizona
05.10.08,17:49
Nemusí Ti vyhynúť.Možno iba utrpela nejaký šok, alebo moc polievaš.
Moja začala rapídne zhadzovať listy pri sťahovaní.Napriek veškerej opatere nepomáhalo nič. Tak som odrezala vrch,pod spodnými listami.(dolu už listy nemala). Trvalo to dlhšie, ale dnes už je pekne košatá.Obrazila novými výhonkami nad rezom.
AlaNR
06.10.08,12:28
kupila som si uz druhu seflerku a zda sa, ze aj tato mi zdochne :(

AndreaS ja som na tom tak isto. S údivom čítam, aká je to nenáročná rastlinka a mne už skapali tri....
Ešteže sme ich dostali, lebo keby som ich bola kupovala, tak ma šľak zobere...
lydia.novotna
06.10.08,18:52
Aj ja mám doma šeflerku. Mám ju už 6 rokov a tiež sa mi zdá ako celkom nenáročná rastlinka. Nikdy mi neopadali listy. Trochu som experimentovala a odstránila som spodné listy. Zo šeflerky sa stal celkom pekný stromček :)
betyna8
10.10.08,10:22
Aj ja mám doma šeflerku. Mám ju už 6 rokov a tiež sa mi zdá ako celkom nenáročná rastlinka. Nikdy mi neopadali listy. Trochu som experimentovala a odstránila som spodné listy. Zo šeflerky sa stal celkom pekný stromček :)

Jééj, ta je tiež krásna. Moja sa udomácnila,je stále hustá a konečne rašia nové listočky.Cez leto som ju často rosila a slnila na balkóne.Teraz je vedla televízora a zdá sa,že sa jej tam páčí.:)
martaneveri
15.10.08,17:57
Mám ju asi 7 rokov, bežne polievam 1-2x týždenne, rastie ako divá, ešte som ju nehnojila, je vyššia ako ja.
janka8
08.11.08,21:29
Ahojte.
Ako dosiahnem, aby mi tento pekny kvietok rastol do vysky? Zatial nie je velmi velky, ale tiahne sa skor do sirky.
dadika22
26.05.10,03:56
Aj ja ju mám už 4 roky a darí sa jej zatiaľ výborne. Tiež mi nerastie veľmi do výšky, skôr do šírky. Je to nenáročná rastlina, polievam ju 1x za týždeň. Je z južnej strany, ale nie na priamom slnku. Ešte som ju nehnojila, len 1x presadila, takže dostala živiny z novej zeme, asi jej to stačí. :)
1805m
13.06.10,18:39
pozor na tuto rastlinu, dostala som ju do daru pred dvomi rokmi - nádhernú 11 kmeňov spletených do kruhu a na vrchu koruna listov , nepreháňať vodou stačí 1x za 2 týždne a neznáša horúčavy - keďže pred 2 rokmi boli 40°C pošla chúďá krásne mám aj foto ale neviem ako ho vložiť som tu prvý deň - keď to zistím pošlem foto