caucico
01.07.08,11:17
Ahojte poradaci,
potrebujem surne poradit..
Máme 19 ks lístkov po 89,-
3 x 20 ks po 90,-
Mám dať zamestnancovi 3 listky (dovod PN), dalsí zamestnanec 23 lískov a posledny zamestnanec 21 liskov.. Ako to mam porozdelovat,ked su rozne hodnoty? ideme uz dominat tie za 89,- sk a neviem ako to poriesit,aby sedelo rozuctovanie..
Ďakujem moc
bendži
01.07.08,09:22
osobne si myslim, ze akymkolvek prerozdelovanim velmi jednoducho dochadza k situacii, kedy bude niektory zamestnanec znevyhodneny, nakolko dostane listok v nizsej hodnote..

situaciu by som skor riesila tym, ze vsetkym zamestnancom dam listky vo vyssej hodnote, ktora bola firmou schvalena, a zvysne stravne poukazky s nizsou hodnotou by som vratila do spolocnosti, kde poukazky nakupujete..
Stina
01.07.08,09:24
Vráť lístky v hodnote 89,-- a namiesto nich odober lístky v hodnote 90,-- Sk.
Tweety
01.07.08,09:27
Vráť lístky v hodnote 89,-- a namiesto nich odober lístky v hodnote 90,-- Sk.
A možno ani nie,( ale tá možnosť vrátenia tu je) určite doplatok zamestnanca na ne je rozdielny, možno jeden bude súhlasiť s nižšou hodnotou. Zvyšné do skutočného nároku by som mu dala v tej vyššej hodnote.
caucico
01.07.08,09:27
a to sa daju vratit listky? a je to bezplatne? a kebyze to robim tak,ze napr. sebe by som dala 19 ks po 89,- a potom 4ks po 90,- sk? nerobilo by mi to problem v niecom?
atka4
01.07.08,10:00
a to sa daju vratit listky? a je to bezplatne? a kebyze to robim tak,ze napr. sebe by som dala 19 ks po 89,- a potom 4ks po 90,- sk? nerobilo by mi to problem v niecom?
SL sa dajú vrátiť, ale platí sa tiež admin. poplatok.
Súhlasím s twetty.
Zamestnanec, hoci dostane SL v nižšej nom. hodn., nebude ukrátený, lebo tak pravdepodobne bude sám menej doplácať zo svojho za SL (pokiaľ im to celé nehradíte z prostriedkov zamestnávateľa, mám na mysli časť z nákladov a zostatok zo SF-aj keď menšie firmy nie sú tak "silné"...) .
Takže podľa vašej kalkulácie predaja by som to len jednoducho vysvetlila zamestnancom, že máte taký stav SL v pokladni, potrebujete to vydať, ukrátený nebude nikto, lebo ten, kt. bude mať SL v nižšej nom., hodnote menej doplatí...ale záleží na Vašej kalkulácii výdaja SL a doplatkov za SL od zamestnancov...
caucico
01.07.08,11:20
SL sa dajú vrátiť, ale platí sa tiež admin. poplatok.
Súhlasím s twetty.
Zamestnanec, hoci dostane SL v nižšej nom. hodn., nebude ukrátený, lebo tak pravdepodobne bude sám menej doplácať zo svojho za SL (pokiaľ im to celé nehradíte z prostriedkov zamestnávateľa, mám na mysli časť z nákladov a zostatok zo SF-aj keď menšie firmy nie sú tak "silné"...) .
Takže podľa vašej kalkulácie predaja by som to len jednoducho vysvetlila zamestnancom, že máte taký stav SL v pokladni, potrebujete to vydať, ukrátený nebude nikto, lebo ten, kt. bude mať SL v nižšej nom., hodnote menej doplatí...ale záleží na Vašej kalkulácii výdaja SL a doplatkov za SL od zamestnancov...
Ok,tak len vydam niekomu v mensej hodnote a zvysok dam z tych 90,- a pri zrazke z mzdy to rozratam. napr 19*89 a 4*90. a potom zamestnancovi ztrhnem 45%? a zamestnavatel z tej celkovej sumy 55%.
AMM
07.06.09,15:19
Dobrý deň, potrebovala by som poradiť:
Nakupujeme SL (nie gastrolístky) bez DPH 2,74 EUR, teda s DPH 3,26 EUR/ks, čo účtujem 213,343/321.
Podľa kalkulácie zamestnancom predávame SL po 1,34 EUR/ks, čo zaúčtujem 335/213,343.
Prechádzame na gastrolístky a zamestnanci mi vrátili 10 ks SL, ktoré im ostali. Musím im vrátiť za ne peniaze, teda 13,40 EUR.
Poraďte mi, prosím, ako to zaúčtovať, aby mi sedela 213. A čo s DPH?

Ďakujem!
a_je_to
07.06.09,16:24
Dobrý deň, potrebovala by som poradiť:
Nakupujeme SL (nie gastrolístky) bez DPH 2,74 EUR, teda s DPH 3,26 EUR/ks, čo účtujem 213,343/321.
Podľa kalkulácie zamestnancom predávame SL po 1,34 EUR/ks, čo zaúčtujem 335/213,343.
Prechádzame na gastrolístky a zamestnanci mi vrátili 10 ks SL, ktoré im ostali. Musím im vrátiť za ne peniaze, teda 13,40 EUR.
Poraďte mi, prosím, ako to zaúčtovať, aby mi sedela 213. A čo s DPH?

Ďakujem!
Vrátenie lístkov nakúpených v tom istom účtovnom roku treba odmínusovať takým istým zápisom, ako bol predaj. Interný doklad o vrátení má povahu dobropisu, mínusované sumy nabehnú na opačné strany účtov, /teda ako 213, 343/335/ . Účet 335 sa vyrovná vrátením peňazí stravníkovi. Účet 213 sa vyrovná vrátením lístkov stravovaciemu zariadeniu /plusom/ 315/213, 343, ak je to tak dohodnuté. Vrátenie peňazí stravovacím zariadením 221/315. Ak zariadenie vratku lístkov oprávnene odmietne, tak odpis najneskôr pri inventarizácii 569/213, alebo 569/315 bez vyčíslenia DPH na škody. DPH z vrátenia lístkov stravníkom v evidencii DPH - záznamoch a v priznaní by malo zostať na pôvodnej strane, ale mínusom.
.