evnka
01.07.08,11:41
Ahojte,
viem ze sa jedeneho casu o registrature popisalo vela..ale chcela by som sa popytat, ci niekto nema k nahliadnutiu vypracovany regaistraturny plan pre vyrobnu s.r.o. Velmi by mi to pomohlo pri vypracovavani..dakujem vsetkym ochotnym ;)
anklar
04.07.08,15:34
Predpokladám, že potrebuješ vypracovať registratúrny plán, a preto žiadaš, aby ti niekto požičal ten svoj.
Každý, kto si ho vypracoval sám alebo dal si ho vypracovať, má tento reg. plán zhotovený podľa jeho vlastných podmienok.
Ak by ti niekto z Porady požičal ten svoj firemný RP, príliš by ti aj tak nepomohol. Teda, nie v takej miere, ako by si od toho očakávala.
Ak sa do vypracovania RP chceš pustiť sama, pozri sa na:
http://www.civil.gov.sk/p19-03.shtm/, celkom dole nájdeš všeobecnú štruktúru registr. plánu.
Pre svoje potreby budeš môcť z tohto všeobecného vzoru vyňať a použiť všetky tie označenia dokumentov, s ktorými sa vo vašej spoločnosti manipuluje - určite ich tam nájdeš.
Neodporúčam teda, aby si na vypracovanie svojho RP použila - aj keď len k nahliadnutiu, ako píšeš - ten požičaný exemplár. Môže sa stať, že ľahko skĺzneš na neefektívnu úroveň vo vypracovávaní plánu a ten sa stane potom iba formálnym, prakticky nepoužiteľným zväzkom popísaného kancelárskeho papiera.
Ak sa ti vzorová štruktúra registratúrneho plánu na uvedenej stránke nebude pozdávať natoľko, aby si sa do vypracovávania svojho RP pustila sama, pristúp potom radšej k výberu spoločnosti, ktorá ti ho vypracuje.
ludanka
07.07.08,11:26
Ahoj Evka,

aj ja sa trapim s podobnym "problemikom" a celkom mi pomohla stranka: spisy.sk. Konkretne som dost na pochybach, ci pri neautomatizovanom vedeni registratury je potrebne podrobne viest vsetko popisane v zakone, alebo si to mozeme zjednodusit ako vieme...tak sme to spravili a cakam na odpoved z archivu ci je to pre nich OK.
Drzim ti palce a daj vediet ako si to zvladla.
evnka
09.07.08,05:06
dakujem Vam velmi pekne za info..ja som sa uz do toho pustila a snad coskoro dam aj vsetko schvalit.
este raz vdaka..