radoooo
01.07.08,12:33
Dobry den,

mate informacie ako sa budu vyvijat ceny stavebneho materialu tento a nasledujuci rok? Pripadne mate po ruke nejake weblinky na tuto temu?
Modroocko
01.07.08,12:17
Stavebníctvo teraz zažíva veľký boom. Ale či to bude takto pokračovať aj po zavedení €, na to je teraz ťažko odpovedať. Avšak v prípade, že by sa naša vláda spamätala a schválili by nejaké dotácie pre spoločenstvá vlastníkov či družstvá, dá sa prepokladať (podľa vývoja v ČR), že ceny by šli prudko nahor.
radoooo
01.07.08,12:27
dakujem, jedna sa o to, ze kupujem byt v novostavbe - predpokladana kolaudacia 8/2009 a v zmluve si developer dava narok na upravu ceny v pripade navysenia cien stavebnych materialov pri vystavbe v porovnani s junom 2008.

k zmluve je dodatok (cennik stavebneho materialu k sucasnym dnom) a v pripade navysenia cien stavebnych materialov, ktore sa pouziju pri stavbe, zvysi sa aj konecna cena nehnutelnosti.

preto ma zaujima, v akej vyske sa predpoklada narast stavebneho materialu pre tento a buduci rok.

rad by som uvital kazdy nazor. vopred dakujem.
Braňo
01.07.08,12:54
www.ueos.sk/mvrr.sr/isvov/s2/m3/catg.asp (http://www.ueos.sk/mvrr.sr/isvov/s2/m3/catg.asp)
radoooo
02.07.08,07:00
dakujem, ale neviem sa akosi v tom indexi zorientovat. viete mi poradit?
Modroocko
04.07.08,07:51
dakujem, jedna sa o to, ze kupujem byt v novostavbe - predpokladana kolaudacia 8/2009 a v zmluve si developer dava narok na upravu ceny v pripade navysenia cien stavebnych materialov pri vystavbe v porovnani s junom 2008.

k zmluve je dodatok (cennik stavebneho materialu k sucasnym dnom) a v pripade navysenia cien stavebnych materialov, ktore sa pouziju pri stavbe, zvysi sa aj konecna cena nehnutelnosti.

preto ma zaujima, v akej vyske sa predpoklada narast stavebneho materialu pre tento a buduci rok.

rad by som uvital kazdy nazor. vopred dakujem.

Nuž, tak to som teda dosť paf. Developer uzavrie zmluvu na stavbu, ale vopred si nenakúpi materiál aj keď už vie, že má na budúcu stavbu kupcu a vie aj to, aká bude spotreba stavebného materiálu, lebo projekty už musí mať hotové. To hovorí len o tom, že budú postupne dokupovať materiál tak, ako mu budú postupne aj noví majitelia platiť - a sám teda nemá voľné financie, tak načo sa potom púšťal do takéhoto projektu? Prepáč, neviem, či toto je štandardný typ zmluvy aj u iných developerov, ale mne to zaváňa budúcimi problémami. Poznám pár prípadov, keď ľudia postupne platili za novostavby, stavba viac stála ako rástla, ceny boli stále vyššie a vyššie, platiť bolo treba stále viac a viac, tí, čo na to mali, platili a trpezlivo čakali, ostatní so sakciami odstupovali od zmluvy. Máš informácie, nakoľko je to seriózna firma? Najhoršie sa mi na tom zdá to, že vopred nevieš, koľko ťa tá stavba bude stáť, sú v tej zmluve vôbec garancie, dokedy bude musieť byť dielo hotové, aby sa to neprimerane nepredražilo? Myslím, že v tomto prípade dvojnásobne platí: Dvakrát meraj a raz strihaj!