prockova
01.07.08,15:19
Ahojte poradaci,

nasa zamestnankyna bola na 1.PNke 21.4.-15.5. ale hned na druhy den 16.6. kedy uz mala byt prace schopna, ma dalsiu 2.PNku teda od 16.6.-30.6.2008. Do prace nastupila dnes 1.7.2008.

Takyto pripad 2 PN hned po sebe sa berie ako jedna cela ? Alebo ako zamestnavatel jej musime platit aj tych druhych 10 dni 2.PNky ?

Snazila som sa najst odpoved medzi ostatnymi poradami, ale nebola som uspesna :(

Dakujem za Vasu odpoved uz vopred :)

prockova
Martin Mocko
01.07.08,13:21
Ahojte poradaci,

nasa zamestnankyna bola na 1.PNke 21.4.-15.5. ale hned na druhy den 16.6. kedy uz mala byt prace schopna, ma dalsiu 2.PNku teda od 16.6.-30.6.2008. Do prace nastupila dnes 1.7.2008.

Takyto pripad 2 PN hned po sebe sa berie ako jedna cela ? Alebo ako zamestnavatel jej musime platit aj tych druhych 10 dni 2.PNky ?

Snazila som sa najst odpoved medzi ostatnymi poradami, ale nebola som uspesna :(

Dakujem za Vasu odpoved uz vopred :)

prockova

Tie datumy akosi nesedia. 15.5. a 16.6.?

Ak su vystavene 2PNky (rozne cislo na dokladne o PN) - tak ide o dve rozdielne PNky. Pri kazdej musis vyplatit prvych 10dni ako zamestnavatel a zostatok plati SP. Nemozes dve obdobia PN zhrnut do jedneho obdobia.
VERONIKA6
01.07.08,13:22
Ahojte poradaci,

nasa zamestnankyna bola na 1.PNke 21.4.-15.5. ale hned na druhy den 16.6. kedy uz mala byt prace schopna, ma dalsiu 2.PNku teda od 16.6.-30.6.2008. Do prace nastupila dnes 1.7.2008.

Takyto pripad 2 PN hned po sebe sa berie ako jedna cela ? Alebo ako zamestnavatel jej musime platit aj tych druhych 10 dni 2.PNky ?

Snazila som sa najst odpoved medzi ostatnymi poradami, ale nebola som uspesna :(

Dakujem za Vasu odpoved uz vopred :)

prockova
Neberie sa ako jedna celá. Je to nová DPN, tak postupuješ tak ako pri novej DPN.
Gabi03
01.07.08,13:22
Snáď prvá PN končila 15.6.?! Ak áno, a na druhú PN nastúpila 16.6., dôležitý je dôvod PN-ky. Ak je rovnaký s tou prvou, pokladala by som to za pokračovanie. Ak však lekár tam uviedol iný dôvod ako na prvom, určite je to nová PN a ste povinný platiť náhradu mzdy pri dočasnej pracovnej neschopnosti max. do 10 kalendárnych dní.
VERONIKA6
01.07.08,13:25
Neberie sa ako jedna celá. Je to nová DPN, tak postupuješ tak ako pri novej DPN.
Predpokladám, že keď lekár vypísal novú DPN, je to iná diagnóza. Keby bola tá istá ako prvá PN-ka, nemal by dôvod túto ukončovať.
Martin Mocko
01.07.08,13:30
Predpokladám, že keď lekár vypísal novú DPN, je to iná diagnóza. Keby bola tá istá ako prvá PN-ka, nemal by dôvod túto ukončovať.

Aj ked som uz od lekarov na PNke videl vselico :D

PS: teraz nie som uplne isty..nemam tu ziadne tlacivo pri sebe. Ale mam pocit, ze na PNke ani nie je uvedene cislo diagnozy. Este som sa ani nestretol so zamestnavatelom, ktory by skumal diagnozy od lekara na PNke. Jedna cast ide priamo od lekara na SP - takze zamestnavatel si nemoze zlucovat dve PNky do jednej i ked by islo o rovnaku diagnozu.
Barbara
01.07.08,16:52
diagnózy už sa neuvádzajú na kladenkách. Podľa mojich vedomosti pokračovanie PN už neexistuje.:rolleyes: a dovod PN sa tiež neskúma. Jedine to si treba všímať, či je to obyčajná choroba alebo prac. úraz, či neprac. úraz
Gabi03
02.07.08,06:01
mimotemy Až teraz som si uvedomila, že som na PN-ke bola ani nepamätám. Teda ak sa tie tlačivá naozaj zmenili. :o
lucilla8
02.07.08,06:39
Ahoj mala som podobný prípad pred niekoľkými mesiacmi, samozrejme s tlačív nie je možné zistiť diagnózu. Ja som pre istotu volala dotyčnému doktorovi a spýtala sa ho na rovinu či na druhej NPke je iná diagnoza ako na prvej. Povedal, že je rovnaká. Ešte pred tým ako som volala tomu doktorovi, som zavolala na Sociálnu poisťovňu, kde mi tiež povedali, že ak je diagnoza rovnaká, poprípade veľmi podobná, má lekár druhú PN stornovať a pokračovať v starej.
VERONIKA6
02.07.08,07:04
Ahoj mala som podobný prípad pred niekoľkými mesiacmi, samozrejme s tlačív nie je možné zistiť diagnózu. Ja som pre istotu volala dotyčnému doktorovi a spýtala sa ho na rovinu či na druhej NPke je iná diagnoza ako na prvej. Povedal, že je rovnaká. Ešte pred tým ako som volala tomu doktorovi, som zavolala na Sociálnu poisťovňu, kde mi tiež povedali, že ak je diagnoza rovnaká, poprípade veľmi podobná, má lekár druhú PN stornovať a pokračovať v starej.
Zastávam názor, že lekár je zodpovedný za vystavenie PN-ky.
Jara
02.07.08,08:46
Aj ja zastávam názor ako Veronika. Takéto prípady som už mala neraz a ani ma nenapadlo pátrať po diagnóze. Máš druhú PN, tak to ber, že máš doklad. Robím to, načo mám papier. Lekár nech si robí svoje, keď uznal, že je treba novú PN, tak platím novú...
prockova
03.07.08,14:28
Dakujem krasne... je mi to uz jasne ...

Dakujem Vam vsetkym...

prockova
petkasla
04.07.08,04:47
Ja som mala ten istý prípad. Zamestnankyňa bola na operácii a potom išla do kúpeľov. Počas pobytu v nemocnici mala jednu pnku a počas pobytu v kúpeľoch druhú. Mala tú istú diagnózu, ale to sa na pnku nepíše, pretože sú to osobné údaje. Druhá pnka nadväzovala hneď zo dňa na deň na tú prvú. Posudzuje sa to ako dve rozdielne pnky. Volala som vtedy na sociálnu poisťovňu a tak mi povedali.
jankasm
04.07.08,09:46
Jednoducho povedané, každá nová vystavená PN sa posudzuje samostatne, číže pri každej novej PN treba platiť prvých 10 dní náhradu príjmu. ;)
Je jedno či nasledujú hneď po sebe a aká je na nich diagnóza.