zuskino
01.07.08,14:31
Prosim o pomoc pri zhanani zakladacej soklovej listy vBA a okoli - uvazovana hrubka izolacie 18 az 20cm. Po prezreti viacerych stranok som sa nikde nedostal....Takisto je problematicka dlzka kotvenia - zatlkacich hmozdiniek kde sa odporuca pri dierovanej tehle mat min5cm (podla rockwool 9cm) pri mineralnej vate. Max dlzak ktoru som nasiel vyhovuje pri tychto podmienkach na 12cm. Kotvenie je potrebne pri tejto hrubke + oblozenie casti fasady obklad. pasikmi. Dakujem vopred za akykolvek navrh, postreh, pomoc...
AndrejG
01.07.08,17:12
Naco zakladacia lista? Ved pri takej hrubke izolacie snad nechces nechat sokel bez izolacie...

Co sa tyka hmozdiniek, pri kvalitnom lepidle mozes na tej stane visiet aj ty a nic sa jej nestane. Samozrejme nie pri obycajnom baukleberi.
mirec29
02.07.08,07:05
hmoždinky pre hrúbky izolácie až do 360 mm
http://www.ejot.cz/stavebni-upevnovani/kontaktni-zateplovaci-systemy-etics/talirove-hmozdinky-ejotherm/

zakladacie profily pre hrúbky izolácie až do 250 mm
http://www.likov-czech.web4u.cz/download/LIKOV_Katalog_2008_CZ.pdf

Založiť zateplenie sa dá aj bez zakladacieho profilu a na ukotvenie sa nemusia použiť dlhé hmoždinky (sú dosť drahé).

http://slavekstavitel.blogspot.com/2007/08/npad-jak-zapustit-hmodinky-do-silnho.html
noman1
09.07.08,20:44
moja 1.rada bez soklovej lyšty/cez ňu možný tepelný most/ hlavne pri takejto hrúbke EPS...dole styrodur cca 30-60 cm teraz nie sú moderné odskoky ale v jednej rovine natiahnutá omietka. 2. rada bez hmoždiniek /ak je murivo tehla/ hmoždinky sa dávajú ak je omietka menej pevná no murivo je určite pevné a teda bude 100% držať?...kvalitný lep na zateplovanie z tej vyššej cenovej ponuky/ do 8 metrov žiadne sanie a ani víchrice ho nepoškodia - alebo potom hmoždinky so štuplíkmi kvôli tepelnému mostu.
Milan.Žiška
10.07.08,09:28
"noman1" nemôžem s tebou súhlasiť bohužiaľ ani v jednom bode.
1. Zakladací profil má za úlohu stabilizovať základ kontaktného zatepľovacieho systému ( rovinnosť horizontálna v obidvoch smeroch ), bráni podfúknutiu fasády v samotnom základe zateplenia objektu a zároveň umožňuje v prípade poruchy odvod zrážkovej alebo konštrukčnej vody ( iba v havarijnom prípade ).
2. Považujem za minimálne nerozumné neriešiť systém kotvenia kontaktného zatepľovacieho systému pomocou hmoždín na tento účel určených a dimenzovaných. Vstup do ceny je minimálny k celkovému objemu a v prípade " výnimočnom" si nemusíš búchať hlavu o stenu, že si šetril tam kde si nemusel. Všetko je to preto,aby sa zabránilo uvoľneniu platní od podkladu v zmysle tepelnej rozťažnosti materiálov. Táto sôsobuje oslabenie a uvolnenie kotveia lepidlom. I vnútorná povrchová vrstva materiálov postupom času degraduje a mení svoje vlastnosti.
Ak si majiteľom takto realizovaného kontaktného systému máš možno vo vlastníctve "časovanú bombu" , a záleží od viacerých faktorov, kedy sa to prejaví.
Prajem dlhú bezporuchovú životnosť KZS.
noman1
10.07.08,18:14
TO:Milan.Žiška

ja s tebou súhlasím ale to nevylučuje to čo vravím/píšem ja? skús si pozornejšie prečítať môj predošlý príspevok.