vegoska
18.04.05,11:38
Chcem sa spytat - chcem realizovat jeden projekt a oslovit nan niekolko firiem, je to vsak velmi dobry projekt a ja sa bojim, ze mi ho nejaka firma ukradne, lebo to suvisi s dobrou reklamou... Existuje take nieco dopredu s kazdym podpisat ze ten projekt neukradnu ak nebudu mat zaujem o spoluopracu so mnou?? Bojim sa im to povedat bez papiera.. Povedia nemame zaujem a urobia si to sami...
Janca
18.04.05,09:48
To chce asi pravnika v oblasti ochany autorskych prav.... podla mna, sama by som to neriesila, ak tu nieje na porade pravnik.
Doplatil na to moj brat, ktory setril na pravnikovi a ukradli mu myslienku za niekolko milionov, alebo na internete okopcili jeho veci a prezentovali ich pod svojou hlavickou.
Hovorila som mu hned na zaciatku, ze je pako, ak sa dobre neporadi.
ondrejvla
18.04.05,16:07
Neexistuje niečo ako Ochranná známka? Myslím, že by sa to mohlo na to vzťahovať, ale len myslím, v skutočnosti neviem, či sa to neviaže len na názov, ale určite sa to dá niekde zaregistrovať ako napr.patent... som zvedavá, čo povedia tí, čo majú viac skúsenosti s takýmto projektom.

Vlasta
julysak
13.09.13,17:38
Máš dobrý projekt
Mohla by ho realizovať jedna z viacerých firiem
Vedelo by ho teda realizovať viac firiem
Teda viac firiem neprišlo na ten dobrý projekt

Kriticky použuj, či je to ozaj dobrý projekt

Oslov vždy IBA jednu firmu

Skús s ňou najprv podpísať zmluvu o budúcej zmluve.
focalor
13.09.13,17:48
samozrejme, je mozne taku zmluvu uzatvorit, otazka patentov, ochrannych znamok v tomto stadiu nema podla mna asi zmysel, inak by si si to poriesila sama,
v zmluve o mlcanlivosti je vsak potrebne podrobne dohodnut obsah tajomstva a mlcanlivosti a hrozba nejakej sankcie za porusenie..otazne je ako presvedcis firmu, aby zmluvu podpisala, ked zatial nepozna ziadne vysledky a teda ci ma vobec zmysel taku zmluvu podpisovat...