Majka
18.04.05,11:56
Zdravim diskutujucich,prosim Vas o radu,nazor.

zivnostnik /samostatny,bez zamestnancov/ si zriadil prevadzku - potraviny, uctuje v JU, kde vsade moze nakupovat tovar do svojho sortimentu ktory bude predavat? je mozn nakupit v predajniach tesco,kaufland a pod. na zaklade dokladu z ERP zaradi tovar do zasob a moze ho predavat dalej vo svojej predajni?kedysi bol na to zakon ze mohol nakupovat len vo velkoskladoch, priviedol ma do pochybnosti,je to moj znamy,zrejme mu budem spracovavat uctovnictvo. je mozne nakupit aj vyrobky napr. tesco,clever a pod. a predavat do dalej: prosim usmerni ma niekto kde si to mozem pozriet aby nebol problem.
dakujem.
Majka
18.04.05,12:41
je tu niekto prosim kto nakupuje takto tovar? je mozne ho nakupovat v hypermarketoch a potom predavat dalej?

nik mi nevie poradit?
dara
18.04.05,12:50
Ja si myslím, že áno. Neviem prečo by mi mal zákon diktovať, kde mám nakupovať tovar za účelom ďalšieho predaja. Bežne sa v potravinách stretávam s tovarom označeným ako "Aro", ktorý je vyrábaný pre OD Metro. Tiež sme mali prevádzku, a takéto nákupy sa bežne realizovali, účtovala som to v JU ako výdavok za tovar.
ALDA
18.04.05,13:00
je tu niekto prosim kto nakupuje takto tovar? je mozne ho nakupovat v hypermarketoch a potom predavat dalej?

nik mi nevie poradit?
Ano, môže! Pretože je dôležité aby to predal.Keď nákup z TESCA a pod.
ešte pridá svoj rabat? Aké má potom ceny?Určite je to malý obchodík na
dedine.V zákone nie je nikde, kde má nakupovať.Ale mal by si viesť
karty.Tiež to tak robím jednej malej predajni. Nemali s tým problém,myslím na DÚ!

Ahoj!
Majka
18.04.05,13:01
aro je tovar z Metra a to je v podstate velkosklad. neviem co vyrobky tesca,clever - billa a pod.....

prosim ta pekne,vies mi poradit moze nakupovat tovar aj cez vikend? alebo len cez prac.dni? ako to je ked je zivnostnik?
dakuejm.
Majka
18.04.05,13:02
ano je to maly obchodik na dedine otvoreny 5hodin denne. tovar bude dovazat +- z okolia 40 km.
Zita5
18.04.05,13:04
Tovar môže nakupovať aj cez víkend , nie je to obmedzené zákonom . Tak ako môže cez víkend predávať , tak môže aj nakupovať .
ondrejvla
18.04.05,15:40
Môže nakupovať hocikde a hocikedy. Mám klienta, Potraviny v JÚ, plátcu DPH, takže ak bude problém, alebo bude niečo nie jasné, ozvi sa.

Nezabudni vypracovať Smernice, kde ošetríš tovar po dátume spotreby, vedenie účtovníctva, účtovanie zásob, inventúry,zodpovednosti a iné.
lenkak
18.04.05,16:41
Kľudne môžeš nakupovať aj v Tescu, dokonca jedna firma zvykne si kupovať z Tesca a z Kauflandu kupovať cukor do výroby. A nie je to problém. Takže môžeš. Len si tam daj rabat.
Majka
19.04.05,06:36
velmi pekne dakujem za rady,

predajna bude otvorena 5h sobotu a 5h nedelu poobede takze moze nakupovat aj cez vikend. to som rada. + ak bude nakupovat v kauflande ktore je vzdialene cca 50km je potrebne si viest knihu jazd a zapisat si nakup tovaru alebo SC? mam na to dva nazory od znamych ako to robite vy?
Zita5
19.04.05,06:39
velmi pekne dakujem za rady,

predajna bude otvorena 5h sobotu a 5h nedelu poobede takze moze nakupovat aj cez vikend. to som rada. + ak bude nakupovat v kauflande ktore je vzdialene cca 50km je potrebne si viest knihu jazd a zapisat si nakup tovaru alebo SC? mam na to dva nazory od znamych ako to robite vy?
Majka spokojne môžeš účtovať PHM a v knihe jázd zaznamenaj nákup tovaru . Bude to všetko OK .
Majka
19.04.05,09:34
dakujem.

prosim vas o com sa maju vies smernice,prosim mate nejaky vzor?
Majka
19.04.05,13:23
???????????????????????????????? prosim.jev tu niekto.
ondrejvla
19.04.05,14:20
???????????????????????????????? prosim.je tu niekto.
Majka nekrič! Už som ti Smernice poslala na základe SS na e-mail.
Vlasta
Majka
20.04.05,06:01
ok.dakujem.prepac nekricala som ;)