zuky
01.07.08,20:44
Ahojte,
chcela by som vas poprosit, keby mi niekto vedel poradit, ako v Olympe (akou zlozkou) zadefinujem poukazky na relax pre zamestnancov (universal pass), ktore zamestnavatel poskytuje zo socialneho fondu.
Pokial mam dobre informacie z tychto poukazok plati zamestnanec len dan, odvody nie, tzn. ze napr. ak zamestnanec dostava relax poukazky v hodnote 500,- na mesiac, tych 500,- by sa nemalo zahrnat do hrubej mzdy, ale niekde dalej, kde sa odvadza len dan.
Co sa tyka celkovej mesacnej mzdy aj s poukazkami na relax, pocula som, ze by to malo byt zadefinovane nejako tak, ze 500,- bude v prvej casti vyplatnej pasky pripocitanych a na konci bude 500,- odpocitanych, aby zamestnanec neplatil nic.
Ako to ma byt spravne? Prosim, ak niekto vie odpovedat cim skor, velmi mi to pomoze.
Vopred dakujem
liba2
01.07.08,19:51
Ahojte,
chcela by som vas poprosit, keby mi niekto vedel poradit, ako v Olympe (akou zlozkou) zadefinujem poukazky na relax pre zamestnancov (universal pass), ktore zamestnavatel poskytuje zo socialneho fondu.

Vopred dakujem
Treba najskôr zadefinovať, o aký príjem pre zamestnanca ide.
Zamestnanec dostane peniaze? je to peňažný príjem? NIE.
Zamestnanec dostane poukážku, teda nepeňažný príjem - a to zo SF.
V Olympe v "číselníky - Mzdová osnova" sú všetky zložky miezd, ktoré tento program pozná, označené číselným kódom. Tu si pohľadáš tú zložku ktorú potrebuješ zamestnancovi zadať.
Je to zapísané viac-menej na konci zoznamu.
kód 521 Nepeňažný príspevok zo SF. V pravej časti si môžeš overiť, čo všetko sa pri konkrétnej zložke vykoná, teda v tomto prípade je to len daň z príjmu - žiadne odvody.
SilviaS
07.12.10,08:40
Dobrý den poradáci:)
Chcem sa opýtať koľko lístkov má nárok zamestnanec ked odpracoval
celý rok lebo chceme kúpiť zamestnancom univerzal passi a ja neviem
že koľko im treba dať!!
Díky pekne Silvia:)
SilviaS
07.12.10,09:44
Naozaj nikto mi neporadí??
Tweety
07.12.10,10:03
Dobrý den poradáci:)
Chcem sa opýtať koľko lístkov má nárok zamestnanec ked odpracoval
celý rok lebo chceme kúpiť zamestnancom univerzal passi a ja neviem
že koľko im treba dať!!
Díky pekne Silvia:)
To nie je nikde v zákone určené, nijaký zákon to neprikazuje, určite si to interne, podľa vaších možností.
SilviaS
07.12.10,11:08
Díky pekne za pomoc..:)
pekný den silvia:)