Viola Szabóová
01.07.08,22:21
Dobrý deň,
chcela by som poprosiť o radu, Mám ukončenú VŠ r. 2008– študijný program: produkcia potravinových zdrojov –odbor: všeobecné poľnohospodárstvo ( Ing. ) Urobila som aj 2-ročné pedagogické minimum (Majster odbornej výchovy) v roku 1988. Pedagogický prax mám 18 rokov( 10 rokov ako majster OV, 8 rokov ako učiteľ odborných predmetov), iná práca 6 rokov, nezamestnaná som bola 3 roky. Učím na súkr. SOU odborné predmety (potraviny a výživa, suroviny., ..). Chcela by som a spýtať ktorá platová trieda sa vzťahuje na mňa a ako sa zarátavajú odpracované roky ? Ďakujem za odpoveď.
legolas
02.07.08,18:20
Dobrý deň,
chcela by som poprosiť o radu, Mám ukončenú VŠ r. 2008– študijný program: produkcia potravinových zdrojov –odbor: všeobecné poľnohospodárstvo ( Ing. ) Urobila som aj 2-ročné pedagogické minimum (Majster odbornej výchovy) v roku 1988. Pedagogický prax mám 18 rokov( 10 rokov ako majster OV, 8 rokov ako učiteľ odborných predmetov), iná práca 6 rokov, nezamestnaná som bola 3 roky. Učím na súkr. SOU odborné predmety (potraviny a výživa, suroviny., ..). Chcela by som a spýtať ktorá platová trieda sa vzťahuje na mňa a ako sa zarátavajú odpracované roky ? Ďakujem za odpoveď.


Ja si myslím, že si vlastne nekvalifikované učiteľka, pretože nemáš aprobáciu na tie predmety čo učíš. Rozmýšľam, ako to, že Ti ešte nedali výpoveď pre nekvalifikovanosť. Na základe toho by si mala byť v 9 platovej triede:(
dany211
02.07.08,19:57
legolas, ja si myslim, ze si unahlene pouzil trochu tvrde slova. Mne tvoj nazor pripada ako boj medzi inziniermi s PG minimom a original ucitelmi. Ak si si precital odbor Violy, tak je uplne namieste, ze uci predmety, ktore menuje.
Viola, ja som tiez ing. + PGmin (vid aj prispevok v porade ). Ja som moje pochybnosti zaradenia do platovej triedy riesila cez list na ministerstvo, aby oni posudili, v kt. platovke mam byt zaradena. Podla mna mas byt Viola zaradena uz v 11, nakolko mas uz viac ako 5rokov praxe. Na zaciatku si mala byt zaradena do 10.
Mimochodom legolas, niekedy prave "inzinieri na skolach" strcia do vrecka s vedenim hodiny a disciplinou na hodinach tych "originalnych ucitelov" :D
legolas
03.07.08,04:11
legolas, ja si myslim, ze si unahlene pouzil trochu tvrde slova. Mne tvoj nazor pripada ako boj medzi inziniermi s PG minimom a original ucitelmi. Ak si si precital odbor Violy, tak je uplne namieste, ze uci predmety, ktore menuje.
Viola, ja som tiez ing. + PGmin (vid aj prispevok v porade ). Ja som moje pochybnosti zaradenia do platovej triedy riesila cez list na ministerstvo, aby oni posudili, v kt. platovke mam byt zaradena. Podla mna mas byt Viola zaradena uz v 11, nakolko mas uz viac ako 5rokov praxe. Na zaciatku si mala byt zaradena do 10.
Mimochodom legolas, niekedy prave "inzinieri na skolach" strcia do vrecka s vedenim hodiny a disciplinou na hodinach tych "originalnych ucitelov" :D

Prajem pekný deň, tu poslednú vetu beriem, je super.;)
alaya1
03.07.08,04:55
Moj nazor sa nestotoznuje ani s jednym tu prezentovanym. Ing. ak uci bez DPS, ma byt v 9.platovej triede, DPS- PEDAGOGICKA SPOSOBILOST NA VYUCOVANIE ODBORNYCH PREDMETOV, mie DPS majster odborneho vycviku mala byt dokoncena do 31.12.2007. Potom prislucha po 5 rokoch ped.prace 11.platova trieda, DPS- ucitelstvo sa berie ako nahrada 1. kv.skusky. Toto vsetko je jasne napisane vo vyhlaske 41/1996, nahrada 1.kv.skusky. Da sa to aj telefonicky vykonzultovat na osobnom urade MS.Aj pisomne daju adekvatnu odpoved.
GABAZ
03.07.08,04:56
Pred šiestimi rokmi som pôsobila ako učiteľka odborných ekonomických predmetov na SOU spoločného stravovania a Hotelovej akadémii. Trošku poznám problematiku vyučovania odborných gastronomických predmetov. Špeciálne odbor učiteľstvo gastronomických predmetov na VŠ sa ani nedá študovať. Vo vyhláške je uvedené, aké vzdelanie musí mať učiteľ, ktorý učí tieto predmety. Pokiaľ viem, za kvalifikovaného sa považoval učiteľ s Vš ekonomickej, poľnohospodárskej, absolvent veteriny - hygiena potravín. Samozrejme musel absolvovať pedagogické minimum. (Aby absolvent uvedených škôl vôbec dokázal učiť tieto predmety bolo ideálne, aby mal strednú školu hotelovú akadémiu alebo SOU spol.stravovania.)
Väčšina mojich kolegov, ktorí učili tieto predmety boli bývalí majstri OV, ktorí mali hotelovú akadémiu, prípadne SOU SS + pedagogické minimum pre majstrov, niektorí postupne získali titul Bc.
U teba by som videla trochu problém s tým, že máš pedagogické minimum pre majstrov - nie som si istá, či sa uznáva aj keď učíš odborné gastronomické predmety. Čo sa týka započítavania praxe, je to dosť v kompetencii riaditeľa. Ja som nastupovala do školstva tiež z praxe. Časť praxe som mala ako absolventka strednej školy - z tejto praxe mi uznali 2/3. Prax mimo oblasť školstva po absolvovaní vysokej školy, ktorú som si robila popri zamestnaní mi uznali v plnom rozsahu.
Ak máš pochybnosti o zaradení, napíš na ministerstvo. Aj u nás sa to tak robilo, ak boli nejaké pochybnosti. My sme mali ale vedenie, ktoré sa snažilo maximálne uznávať roky.
Viola Szabóová
04.07.08,15:30
Ďakujem za radu
mawarick
08.06.09,11:40
Nemôžem súhlasiť:-)Dva roky pedagogického minima nepripravia dôkladne kandidáta na učiteľské povolanie..v školstve je cirkus..mňa to poriadne znechutilo ako to tam funguje. Končím pedagogickú školu..na učiteľstvo som sa tešil..ale radšej si ja budem pekne pokračovať v štúdiu až kým neskončím minimálne PhD spolu s PaedDr..vtedy sa možno budem mať o niečo lepšie.