inga_m
02.07.08,07:23
mili poradaci, chcela by som vas poprosit o radu - zivnostnik posobiaci v oblasti podlaharstva chce zacat predavat material suvisiaci s jeho cinnostou (laky, tmely a pod.), v zivnosti ma maloobchod v rozsahu volnych zivnosti, zatial nie je platitelom DPH. je nutne, aby sa platitelom DPH stal? musi si zakupit registracnu pokladnu alebo moze tento material predavat aj na fakturu alebo prostrednictvom vystavenia prijmoveho dokladu? vdaka za kazdu radu, prajem pekny den :)
Zoltán Kovács
02.07.08,05:29
mili poradaci, chcela by som vas poprosit o radu - zivnostnik posobiaci v oblasti podlaharstva chce zacat predavat material suvisiaci s jeho cinnostou (laky, tmely a pod.), v zivnosti ma maloobchod v rozsahu volnych zivnosti, zatial nie je platitelom DPH. je nutne, aby sa platitelom DPH stal? musi si zakupit registracnu pokladnu alebo moze tento material predavat aj na fakturu alebo prostrednictvom vystavenia prijmoveho dokladu? vdaka za kazdu radu, prajem pekny den :)

1. Platiteľom DPH nemusí byť, dobrovoľne môže. Povinne až keď prekročí hranicu obratu 1,5 mil. za 12 kalendárnych mesiacov.
2. V maloobchode je potrebná ERP.
inga_m
02.07.08,05:43
vdaka, troska mi trva odpisanie, prispevky si zvyknem citat ale prvykrat som posielala otazku, tak sa musim zorientovat - dik, krasny den :)
Denda
02.07.08,07:18
V tejto téme dávam do pozornosti link na smernicu Rady ES 2006/112/ES, http://www.porada.sk/586995-post3.html
kde už máme stanovenú hranicu od 1.1.2009 35000 EUR, čo v prepočte bude oveľa nižšia hranica ako 1.500.000,- Sk.