bosorky
02.07.08,08:00
Dobrý večer, prosím vás ak mi dieťa nastupi po dovŕšení 3 r. do zdrav. sanatoria, ale je to v podstate nahrada škôlky na čas nevyhnutný, môžem sa prihlásiť na predlženie rod. dovolenky a mať dohodu o vyk. práce? Platí za mňa štát odvody, alebo budem ako samoplatca?
jankasm
02.07.08,09:23
Dobrý večer, prosím vás ak mi dieťa nastupi po dovŕšení 3 r. do zdrav. sanatoria, ale je to v podstate nahrada škôlky na čas nevyhnutný, môžem sa prihlásiť na predlženie rod. dovolenky a mať dohodu o vyk. práce? Platí za mňa štát odvody, alebo budem ako samoplatca?

Myslím, že odvody platí štát pri starostlivosti o dieťa do 6 rokov. Takže myslím, že s tým by problém nemal byť, len sa treba prihlásiť.
No a čo sa týka predĺženej rod. dovolenky, tak neplatená je vlastne starostlivosť o dieťa do 6 rokov, no a platenú by Ti museli schváliť na OÚPSVaR, o tú si musíš požiadať. :)
bosorky
17.07.08,10:44
dakujem pekne :)
brčko
17.07.08,13:14
neviem, čo si predstavuješ pod pojmom "predlžená RD", no hovoril o tom Chobot v inej téme, čo si sa pýtala.
čo sa týka poistenia štátom, tak podla mna záleží aj od toho, či ide o ústavnú starostlivosť z zdravot.dôvodov.
http://www.porada.sk/777211-post17.html
bosorky
18.07.08,05:25
ďakujem pekne za odpovede a nazory :)