jolly7575
02.07.08,09:52
nevedela som do ktorej temy to mam zaradit tak som to dala sem. Velmi prosim o radu pre mojho znameho. Ma 25 rokov, pracuje, má ukončené zakladné vzdelanie, pretože z učnovky po 2 rokoch odisiel pracovat do zahranicia, ako neplnoletý. Teraz sa vrátil, má všetko, ale hanbí sa že nemá vzdelanie. Má ukončenú ZŠ. Chcel by si popri práci urobit maturitu, alebu len tú učnovku, ale vsade ho odbili, že to nie je možné. Možné by to bolo, asi keby chodil normálne na denné štúdium s 15 ročnými, ale má dobrú prácu.
Prosím ked máte nieto skúsenosti z dialkovou formou štúdia učnovky, nezáleží kde, je ochotní cestovať. ďakujem za všetky rady.
Braňo
06.07.08,16:49
Skôr by som mu odporúčal, nech si vyberie odbor, ktorý skutočne aj v praxi využije, nie aby mal len maturitu kvôli papieru.
Maturita externou formou sa dá spraviť na viacerých stredných školách.
geodet123
07.07.08,18:36
Určite sa to dá, kamarát z vlastnej chyby nedokončil strednú, ale dorobil si predminulý rok.
ma larkin
15.07.08,08:47
Pozrite akademiu vzdelavania, sice sa tam plati, ale da sa tam urobit skoro vsetko, aj maturita, z vlastnej skusenosti - super.
Tony1
15.07.08,08:52
Určite to ide, známa si takto spravila maturitu dialkovo v Michalovciach, myslim že na poľnohospodárskej škole. Nech sa spýta tam. Študovala dialkovo dva alebo tri roky ani presne neviem.
michelle84
16.07.08,05:53
Stredné školy ponúkajú externé štúdium kvôli dokončeniu štúdia a zloženiu maturity. Treba sa popýtať v konkrétnych školách.