nikolasvegas
02.07.08,12:14
Zdravíčko..
Moja sestra sa chce stať policajtkou, ale vôbec nevie ako na to..
Tak som hľadal a hľadaľ na nete, aj som našiel veľa vecí..jediné čo som nenašiel, že ako napísať žiadosť o prijatie do služobného pomeru..
Prosím poradte, ako má znieť ten žiadosť..
a ževraj to potom musí poslať na okresné riaditeľstvo PZ..
ďakujeme veľmi pekne..
asido
06.08.08,19:51
...najlepšie ti poradí personálny pracovník na príslušnom Okresnom riaditeľstve PZ a k nemu sa dopracuješ jednoducho cez vrátnika, niektorí vyžadujú aj ohlásiť sa na určený termín, ale toto je najschodnejšia cesta a personalista vysvetlí čo ďalej a ako.
el-cars.sk
12.08.08,16:07
1. Najprv si musíš podať žiadosť o prijatie do PZ na Okresné riaditeľstvo PZ, alebo Krajské riaditeľstvo PZ. Kde ti do 30 dní musia odpovedať či začínajú s tebou prijímacie konanie, alebo nie. Keď nie, tak treba skúšať neskôr. Keď hej tak si ťa zavolajú a budeš vyplňovať hromadu papierov. Neviem ti povedať či ZVS je teraz povinná, ale tak sa mi zdá, že už nieje. (dobré je keď budeš mať VP na skup. „B“)
2. Potom ťa pošlú na Strednú policajnú školu robiť skúšky a to buď do Pezinka, alebo do Košíc. Väčšinou tam kde to máš bližšie, ale nie je to podmienkou. Na týchto testoch robíš v jeden deň: diktát, slohovú prácu, fyzické testy. Výsledky testov ti pošlú na Okresné riaditeľstvo PZ do takých dvoch týždňov. Keď si vyhovel tak ťa pošlú na psychotesty (ktoré trvajú približne 7-8 hodín). Výsledky tiež pošlú na Okresné riaditeľstvo PZ, ktoré ťa oboznámi či si vyhovel. Keď si splnil všetky požiadavky tak čakáš na nástup do Strednej policajnej školy. Do školy berú každý tretí mesiac. Škola trvá 3mesiace. (sú ľudia ktorí čakajú na nástup do školy aj 1. rok). Po jednom roku čakania musíš znova opakovať všetky testy. Je to na hlavu spadnuté , ale je to tak. Poznám ľudí čo čakali na nástup do školy 2. roky. Keď nemáš tlačenku je to tak:)
3. Školu končíš maturitnou skúškou a nastupuješ na útvar ktorý ti určili.

Takze tak :cool:
L3nin
02.11.08,19:09
he he že vraj tlačenku a ku polícii?? Kde ty žiješ? Už sú dávno preč časy keď sa ku polícii robil výber, dnes je to len dozber.
buchač
09.11.08,13:27
ADD L3nin :
Tak to by si sa teda fakt čudoval :cool:

ADD nikolasvegas
Viď nasledujúci link :
Prijímacie konanie , Podmienky prijatia do služobného pomeru atď ........

mvsr.sk SOŠ PZ v Košiciach

Kto hľadá , ten nájde !
Kto vie , nemusí hľadať !!!!!! :D:D:D:D
Kirby7
04.12.08,17:49
opravím Ťa, škola je 6 mesiacov /bola 12 mesiacov/ a odkedy je 6 mesiacov, dostaneš len certifikát, nie maturitu...
buchač
26.12.08,17:12
opravím Ťa, škola je 6 mesiacov /bola 12 mesiacov/ a odkedy je 6 mesiacov, dostaneš len certifikát, nie maturitu...

Šak o tom to je , že už ani k nim nezoberú hocikoho z ulice , čo má len ZŠ . :cool:
Už pri prihlasovaní sa musíš mať maturitu , hentá škola je o niečom inom ;)

Maturitu si môžeš urobiť aj v base :D
Strejdo
13.01.09,07:49
No moji, tak sa pridam k vasej debate. V priebehu pol roka davam uz asi 5tu ziadost o prijatie, z dovodu zamietnutia tych predchadzajucich. Dovod zamietnutia??? Samozrejme oficialne sa to nedozvies, lebo niesu povinni to zdovodnovat, neoficialne koli tomu, ze MAM VYSOKU SKOLU. Na informativny pohor nas bolo cca. 20 ludi, z toho dvaja vysokoskolaci, ja a este jedna pravnicka, nam dvom zamietli a stradoskolakov pustili k prijimackam. Dalsi pripad-moji dvaja spoluziaci z vysky sa dostali az ku psychologickym testom a tam im psycholog povedal, ze su prilis ambiciozni, ze takych pri policii nepotrebuju!!! A tak aj vyzera cela policiia, velmi som sa zacudoval ked som videl havarku nedavno, priislo policajne auto a z neho vystupil mlady policajt, vlasy namelirovane, vygelovane (urcite nejaky vystudovanyy kuchar casnik), takeho hned zoberu k policii. Policajti oiti chdia na autach a potom zabijaju, ved pred par dnammi aj tu v Presove opity policajt zrazil NA PRECHODE, ked mal cervenu, autisticke dievca a potom zdrhol. Asi napisem ministrovi Kalinakovi par teplych slov o policajnom zbore.
pepo1988
22.05.09,18:16
nevies mi prosimta poradit ze po akom case si mozes znovu podat ziadost k policii, ked ti jo zamietnu???
kaco11
22.05.09,19:57
okamzite. a kam sa hlasis??? resp.co by si chcel robit u zboru???
Kleky
24.08.09,05:39
Dobry den.Som tu novy a preto sa vopred ospravedlnujem.Poterboval by som len jednu vec:Som bývalí prof.vojak a od 1.8.2009 nezamestnany.Od maja tohto roku som som si podal ziadost o prijatie do PZ (Policia)po absolvovani vsetkych testov a previerok mi bolo povedane ze "ako byvaly profesionalny vojak nesmiem byt prijaty k PZ" ze vraj vysiel novy zakon a ten sa uz na moju ziadost vztahuje!Tak ak niekto vie poradit ci taky zakon existuje a moze mi ho ukazat budem mu velmi vdacny!!! este raz dakujem a ospravedlnujem sa za zle zalozenu temu."PS to existuje fakt tak diskriminujuci zakon ze radsej prijmu "mäsiar alebo casnika"(bez urazky)ako vyskoleneho cloveka z praxou???!!!
arizona
24.08.09,06:15
Dobry den.Som tu novy a preto sa vopred ospravedlnujem.Poterboval by som len jednu vec:Som bývalí prof.vojak a od 1.8.2009 nezamestnany.Od maja tohto roku som som si podal ziadost o prijatie do PZ (Policia)po absolvovani vsetkych testov a previerok mi bolo povedane ze "ako byvaly profesionalny vojak nesmiem byt prijaty k PZ" ze vraj vysiel novy zakon a ten sa uz na moju ziadost vztahuje!Tak ak niekto vie poradit ci taky zakon existuje a moze mi ho ukazat budem mu velmi vdacny!!! este raz dakujem a ospravedlnujem sa za zle zalozenu temu."PS to existuje fakt tak diskriminujuci zakon ze radsej prijmu "mäsiar alebo casnika"(bez urazky)ako vyskoleneho cloveka z praxou???!!!
"Bolo mi povedané"...:confused:
Povedali, alebo napísali písomne? Ak písomne, malo by tam byť napísané, na aký zákon sa odvolávajú.
Ak Ti to niekto povedal,že taký zákon existuje, asi by Ti on vedel povedať najlepšie, ktorý zákon mal na mysli...
Kleky
24.08.09,09:48
Pisomne mi prislo len ze moju ziadost zamietaju a ze som nevyhovel!Bol som osobne za Riaditelom daneho oddelenia a ten mi z "rychlostou blesku cosi"ukazal napisane v nejakom zväzku papierov "ze nieje mozne prijmat byvalych prof. vojakov" A potom ma rychlo odbil ze ma "navstevu" a nieje v jeho kompetencii mi ukazovat zákony a vyhlášky pre ktore ma nemozu prijat!
Ze dokonca" on nemohol ani svojho synovca prijat pretoze je tiez byvali vojak!"Je to aj moja hlupost ze som si to neviziadal osobne a pisomne ked som tam bol!A nemam to najblizsie od svojho bydliska,hoci som tam uz bol asi 6 krat a stale ma odbijú ze to a to nieje v ich kompetencii!Jednoducho ich nezaujimam!!!Uz mi dochadza trpezlivost a chcel by som konecne vediet pravdu ci mozem alebo nemozem sluzit v PZ ako byvali prof. vojak?!Nemam rad taketo tahanice a zvlast ked je teraz taka situacia so zamestnanostou a ze to mam o nieco tazsie ako bývalí vojak!
kaco11
25.08.09,07:09
Podmienky prijatia a prijímacie konanie
§ 14

(1) Policajtom môže byť štátny občan Slovenskej republiky starší ako 18 rokov, ktorý o prijatie písomne požiada, a

a) je bezúhonný,
b) je spoľahlivý,
c) spĺňa stupeň vzdelania určený na výkon funkcie, do ktorej má byť ustanovený alebo vymenovaný,
d) je zdravotne, telesne a duševne spôsobilý na výkon služby,
e) ovláda štátny jazyk, 3)
f) má trvalý pobyt na území Slovenskej republiky, 4)
g) ku dňu prijatia do štátnej služby nie je členom politickej strany alebo politického hnutia,
h) je spôsobilý na právne úkony v plnom rozsahu,
i) ku dňu prijatia do štátnej služby skončí činnosti, ktorých vykonávanie je zakázané podľa § 48 ods. 6 a 7.

(2) Za bezúhonného sa na účely tohto zákona nepovažuje občan, ktorý bol právoplatne odsúdený za úmyselný trestný čin alebo bol právoplatne odsúdený na nepodmienečný trest odňatia slobody. Bezúhonnosť sa v prijímacom konaní preukazuje odpisom z registra trestov.5)

(3) Za spoľahlivého sa na účely tohto zákona nepovažuje občan, ktorý

a) preukázateľne nadmerne požíva alkoholické nápoje, 6) alebo
b) požíva omamné látky, psychotropné látky alebo prípravky, ktoré môžu vyvolať závislosť od nich7) (ďalej len "iná návyková látka"), alebo
c) podľa iných skutočností nedáva záruku riadneho výkonu štátnej služby alebo
d) bol z predchádzajúceho služobného pomeru prepustený z dôvodu, že

1. pri služobnom hodnotení bol hodnotený ako nespôsobilý vykonávať akúkoľvek funkciu v štátnej službe, alebo
2. porušil služobnú prísahu alebo služobnú povinnosť zvlášť hrubým spôsobom a jeho ponechanie v služobnom pomere by bolo na ujmu dôležitých záujmov štátnej služby, alebo
3. bol právoplatne odsúdený pre trestný čin na nepodmienečný trest odňatia slobody alebo bol právoplatne odsúdený za úmyselný trestný čin alebo bol právoplatne odsúdený na trest zákazu činnosti vykonávať funkciu policajta.

(4) Predpoklady uvedené v odseku 1 písm. g) až i) preukazuje občan čestným vyhlásením.



jedine že by si niečo z tohto porušil. Ináč nie je nejaká právna norma, ktorá by to zakazovala. Toto je zákon. Ale zase na druhej strane ak ti dajú odmietavé stanovisko, že ťa neberú nie sú povinní zdôvodňovať to. Skús iné oddelenie. Alebo mesto.
Kleky
26.08.09,06:52
Nic z toho som nikdy neporusil a prepustili ma z dovodu reorganizacie nie preto ze by som nieco nesplnal!Dakujem za info velmi mi to pomohlo a uvazujem ze sa obratim znova na to iste oddelenie nech mi vydaju pisomne stanovisko aj vyjadrenie ohladom tohto "vymysleneho" zakona.Som zvedavy co spravia.Ja som to uz pisal aj do Tv joj -ako to nespackat tak cakam este od najvissieho odpoved.Tak este raz dakujem.
kaco11
26.08.09,19:57
nevydajú ti žiadne potvrdenie ani vyjadrenie. Oni nie sú povinní ti zdôvodňovať tvoje neprijatie. A ohľadom toho zákona resp. predpisu ti to bolo povedané ústne. Asi sa tam proste niekomu nepáči tvoj "ksicht" Ináč to už povedať neviem. Skúsila by som to inde. Ide o to aby ta niekam prijali. Počas štúdia na škole môžeš ešte stále prestúpiť. Takže po škole nastúpiš tam kam by si chcel. Ale to si musíš obehat.
Kleky
27.08.09,10:13
No to mi je jasne ze ma musia niekde prijat!Dnes som volal priamo na Policajne prizidium do BA a tam mi"taku hlupost" vyvratili a ze im mam povedat kto si takyto zakon vymyslel!Tak ze asi tak!No tak sa budem dalej informovat na danom oddeleni a vyziadam si pisomne vyrozumenie,ked mi ho vydaju z toho dovodu ihned poslem staznost a budem riesit danu vec podla zakona a poriadku.Dakujem za vase odpovede.
tutiola
27.08.09,11:35
Taký zákon skutočne neexistuje, ale je ťažko sa orientovať v tvojích tvrdeniach, nakoľko sú to len útržky toho čo ti asi povedali. To, že si bývalý prof. voják ešte neznamená, že vyhovuješ kritériam prijatia do PZ. Jediné, čo si napísal konkrétne a jasne je, že si nevyhovel. Žiadosť si môžeš podať znovu, ale ide o to či splňaš všetky kritéria.

Poznamenávam, že okrem iného sa preverujú aj znalosti slovenského jazyka (diktát)
Kleky
30.08.09,06:13
Taký zákon skutočne neexistuje, ale je ťažko sa orientovať v tvojích tvrdeniach, nakoľko sú to len útržky toho čo ti asi povedali. To, že si bývalý prof. voják ešte neznamená, že vyhovuješ kritériam prijatia do PZ. Jediné, čo si napísal konkrétne a jasne je, že si nevyhovel. Žiadosť si môžeš podať znovu, ale ide o to či splňaš všetky kritéria.

Poznamenávam, že okrem iného sa preverujú aj znalosti slovenského jazyka (diktát)
Vysledky testov zo SJ a TV su na nete tak ze som ich vydel a nemohol by som ist k psychotestom pokial by som v predchdzajucich testoch nevyhovel!A ziadost si mozem podat znova ale uz ma prechadza chut pokial viem ze za sebou nemam ziadnu "tlacenku" asi tak!
kaco11
31.08.09,07:01
Odporučila by som ti podať si žiadosť priamo na krajské riaditeľstvo. Miesta sú a príjmacie konanie sa dá absolvovať aj bez tlačenky, ale už priamo prijatie na to dané konkrétne miesto je problém. Napríklad v Bratislave k psovodom bez tlačenky sa nedostaneš. Ale na nejaké obvodné by problém byť nemal. Pokiaľ si podáš žiadosť na kraj môže sa stať že ťa zaradia v rámci kraja niekam ak spravíš prijímačky. Ale zase na druhej strane počas školy resp. výkonu môžeš požiadať o preloženie. Je to troška komplikované a postavené na hlavu, ja viem. Presne ako celý zbor, ale základ je dostať sa tam. Prestupy sa už dajú riešiť dodatočne. Ale upozorňujem, čo sa týka prestupov niektorí čakajú aj rok dva, než ich riaditeľ pustí.
renula4
15.12.09,18:00
Kleky - reagujem na tvoje príspevky. Ako bývalí prof. vojak si musí dať žiadosť nie o prijatie do PZ ale o opätovné prijatie do služobného pomeru. V žiadosti musíš uviesť dôvod prečo si skončil svoj predchádzajúci služobný pomer a prečo chceš vstúpiť opätovne do služobného pomeru avšak do PZ. Ak to tam neuvedieš nemusia ťa vôbec pripustiť do prijímacieho konania. O tom či ťa pustia do prijímacieho konania rozhoduje krajský riaditeľ a o prijatí do služobného pomeru rozhoduje minister vnútra. Tvoj priebeh v prijímacom konaní závisí aj od toho čo Ti do správy o priebehu služobného pomeru napísal tvoj nadriadený. Aj to zaváži.
karlosMT
20.06.10,14:55
kaco11,, Más dobre názory a úvahy,,poklona ako pomáhaš druhým...
karlosMT
20.06.10,15:00
Keby som mal niake dotazy ,,a otázky tak sa dúfam môžem ozvať ohľadom PZ ...
buchač
20.06.10,15:40
Dobry den.Som tu novy a preto sa vopred ospravedlnujem.Poterboval by som len jednu vec:Som bývalí prof.vojak a od 1.8.2009 nezamestnany.Od maja tohto roku som som si podal ziadost o prijatie do PZ (Policia)po absolvovani vsetkych testov a previerok mi bolo povedane ze "ako byvaly profesionalny vojak nesmiem byt prijaty k PZ" ze vraj vysiel novy zakon a ten sa uz na moju ziadost vztahuje!Tak ak niekto vie poradit ci taky zakon existuje a moze mi ho ukazat budem mu velmi vdacny!!! este raz dakujem a ospravedlnujem sa za zle zalozenu temu."PS to existuje fakt tak diskriminujuci zakon ze radsej prijmu "mäsiar alebo casnika"(bez urazky)ako vyskoleneho cloveka z praxou???!!!


Nic z toho som nikdy neporusil a prepustili ma z dovodu reorganizacie nie preto ze by som nieco nesplnal!Dakujem za info velmi mi to pomohlo a uvazujem ze sa obratim znova na to iste oddelenie nech mi vydaju pisomne stanovisko aj vyjadrenie ohladom tohto "vymysleneho" zakona.Som zvedavy co spravia.Ja som to uz pisal aj do Tv joj -ako to nespackat tak cakam este od najvissieho odpoved.Tak este raz dakujem.


Vysledky testov zo SJ a TV su na nete tak ze som ich vydel a nemohol by som ist k psychotestom pokial by som v predchdzajucich testoch nevyhovel!A ziadost si mozem podat znova ale uz ma prechadza chut pokial viem ze za sebou nemam ziadnu "tlacenku" asi tak!

add 1. - bývalý profesionálny vojak ...hm , tak potom prečo si odišiel ???...aj reorganizácia má svoje kritériá ...
add 2. - tú slovenčinu by som až tak veľmi na svetlo božie nevyťahoval ...v Tvojom prípade sa nie je veru čím veľmi chváliť ...keby som sa zahral na slovenčinára /červené more by bolo /, už by si nebol prijatý , pohorel by si :rolleyes:
add 3. - zákon je jedno . Zvyčajne je to len to gro , základ ...z tohoto sa odvíja ešte veľmi veľa skutočností , informácií a ostatných náležitostí ...a o tých sa verejnosť len tak ľahko nedozvie ...dôvodov je neúrekom ;)
http://www.minv.sk/?interne-predpisy-2&subor=18949
MartaSk
26.06.10,15:10
add 1. - bývalý profesionálny vojak ...hm , tak potom prečo si odišiel ???...aj reorganizácia má svoje kritériá ...
add 2. - tú slovenčinu by som až tak veľmi na svetlo božie nevyťahoval ...v Tvojom prípade sa nie je veru čím veľmi chváliť ...keby som sa zahral na slovenčinára /červené more by bolo /, už by si nebol prijatý , pohorel by si :rolleyes:
add 3. - zákon je jedno . Zvyčajne je to len to gro , základ ...z tohoto sa odvíja ešte veľmi veľa skutočností , informácií a ostatných náležitostí ...a o tých sa verejnosť len tak ľahko nedozvie ...dôvodov je neúrekom ;)
http://www.minv.sk/?interne-predpisy-2&subor=18949

Brucháč, Ty si nejaký veľmo múdry, keď ho prepustili z reorganizačných dôvodov,tak sa asi rušilo jeho miesto.A k tej slovenčine, je iné keď píšeš len tak,alebo si na testoch, tak sa nehraj na učiteľa a k tretej Tvojej odpovedi
si napísal čistú pravdu, ktritérií je veľa , napr.korupcia. Môj syn si píše s Okresným PZ vo VT už druhý rok a ani len na pohovor ho nepozvú, len odpovedia, že im to tabuľky nedovoľujú,nedostatok miesta a iné hovadiny.Chcú ísť do predčasný dôchodkov, nech sa páči. Nastúpia aj taký, ktorí budú robiť aj bez tých veľkých výhod aj do 60-tky
buchač
30.06.10,17:05
Brucháč,
?????....už som schudol ...;)
Ty si nejaký veľmo múdry
Primerane ....:---:D
, keď ho prepustili z reorganizačných dôvodov,tak sa asi rušilo jeho miesto
Tam , kde som ja pôsobil , tak tam nás zrušili jak triedu....všetkých...čiže viem , o čo ide ...:rolleyes:
.A k tej slovenčine, je iné keď píšeš len tak,alebo si na testoch, tak sa nehraj na učiteľa
Nehrajem , to mi už tak samo prichodí ....ja som sa už s pravopisom v malíčku narodil ...vieš moja ???;):rolleyes::cool:
Niekto aj do školy chodil a aj tak mu to nepomohlo ...!!!!
a k tretej Tvojej odpovedi
si napísal čistú pravdu, ktritérií je veľa , napr.korupcia. Môj syn si píše s Okresným PZ vo VT už druhý rok a ani len na pohovor ho nepozvú, len odpovedia, že im to tabuľky nedovoľujú,nedostatok miesta a iné hovadiny.Chcú ísť do predčasný dôchodkov, nech sa páči. Nastúpia aj taký, ktorí budú robiť aj bez tých veľkých výhod aj do 60-tky
Teraz vravíš , teraz ...

...stačí takto ...???;)
pby
05.07.10,12:05
zdravim, chcel by som sa oytat ako by mala vyzarat ziadost o prijatie do PZ - klasicka ako sa posiela vsade alebo niejaka specialna? A k ziadosti treba dat zivotopis (AKY druh zivotopisu??) alebo mat. vysvedcenie alebo obidva ?
pby
05.07.10,12:08
zdravim chcel by som sa oytat ohladom ziadosti- posiela sa kalsicka ako vsade alebo je nejaka specilana pre PZ ?
- a k ziadosti treab poslat aj zivotopis (ak ano tak aky?) a maturitne vysvedcenie ?
- dakujem
tosed
11.07.10,07:01
Stačí bežná žiadosť o prijatie do PZ, tak isto pošli životopis, maturita, plus ak máš nejaké špecializácie tak aj tie uveď. Ja by som to poslal na kraj, tam rozhodnú, kde ťa zadelia.
lena33311
02.02.11,09:50
ja sa len chcem spýtat či stači žiadost alebo treba aj životopis?
kaco11
24.02.11,16:38
jobu13
16.03.11,11:56
Zdravím

Vedel by my niekto poradiť čo mam napísať do tej žiadosti do zamestnania na PZ ??? pls...neviem ako to mam presne napísať.

Alebo my napíšte na jobu13 @ azet.sk (bez medzier) .... ako ma žiadosť vyzerať, ak by bol niekto taký ochotný.

Ďakujem
kaco11
20.03.11,23:45
hlavicka tvoje meno

adresa príjemcu

miesto dátum

Vec: žiadosť o prijatie do služobného pomeru

žiadam o prijatie do služobného pomeru v zmysle § 14 zákona 73/1998 o štátnej službe príslušníkov Policajného zboru, Slovenskej informačnej služby, Zboru väzenskej a justičnej stráže Slovenskej republiky a Železničnej polície.

resp. skrátená verzia

žiadam o prijatie do služobného pomeru príslušníka policajného zboru.

príloha : životopis.

s pozdravom

jožko mrkvicka

To je všetko. Oni len potrebujú mať niekde takýto panflet a potom sa začne kolotoč príjmacieho konania.
katarinax22
08.04.11,06:35
Ahojte, na druhy tyzden ma pozvali na informativny pohovor, uz teraz mam z toho nervy :)) bol niekto?? ako to prebieha, co sa tam budu pytat??? dik
1kubik13
09.06.11,19:32
Dobrý večer, rád by som sa opýtal či je veľký problém keď mám priestupok o rušení nočného kľudu ako predpoklad k zamietnutiu stať sa príslušníkov PZ. študujem na VŠ a keď že budem mať titul, tak by som bol platovo vyššie ohodnotený? ďakujem.
kaco11
21.06.11,15:24
pri prijímaní do PZ musíš mať čistý register trestov. Študuješ na VŠ tak z mojej strany je predpoklad, že budeš ovládať rozdiel medzi priestupkom a TČ, ktoré sú evidované v registry trestov.

Nie nie je to dôvod na zamietnutie. S titulom či bez budeš ohodnotený podľa platovej triedy. A platová trieda je udelená podľa funkcie na ktorú budeš prijatý. T.j. keď budeš vonku na ulici rozumej policajt obvodného oddelenia a tvoji kolegovia majú 1. platovku tak ju budeš mať aj ty, pretože na uvedenej funkcii vyššia trieda byť nemôže. S VŠ môžeš sa uchádzať o pozíciu, na ktoré je vyžadované vysokoškolské vzdelanie a to sa delí na prvý stupeň bc a druhý stupeň ing, mgr a pod., ktorá je s vyššou platovou triedou.
ejustek
09.12.11,14:40
Ahojte som tu nova a potrebovala by som pomoct s vypnovanim tlaciva k prihlaseniu do PZ neviem co mam napisat do kolonky nazov služobneho uradu. mam tam napisat kde sa lhasim a adresu alebo ako lebo v dalsich papieroch je ze cislo konania aj to si vypnuju oni alebo to mam ja .
kaco11
08.01.12,19:34
nazov sluzobneho uradu je miesto kde sa hlasis. Kam to odovzdavas, KR PZ alebo OR PZ, ODI, KDI alebo kam chces ist. a cislo konania vypisuju oni
pavol36
22.01.12,18:30
Ad ejustek

Vykašli sa na vypisovanie tlačív. Stačí ti napísať si žiadosť vlastnými slovami a adresovať ju na príslušné okresné alebo krajské riaditeľstvo. A služobný úrad = krajské riaditeľstvo. Rozhodne nie okresné riaditeľstvo a organizačné zložky krajského riaditeľstva.
kaco11
23.01.12,15:59
pavol oni teraz davaju po novom tlacivo pokial ta idu uz pozvat na informacny pohovor. Uz som sa s tym stretla u viacerých. Volakedy bola len normalna ziadost a zivotopis. Teraz davaju nejake srandovne tlacivo.
pavol36
24.01.12,15:37
Pre kaco:

Na informačný pohovr Vás zavolajú až na základe Vašej žiadosti o prijatie do služobného pomeru. Tá žiadosť (ak ju dávate na okres) sa dostane k okresnému riaditeľovi, ten si ju načíta a ak dá pokyn Vás rozpracovať, personalisti Vás nakontaktujú a zavolajú na informatívny pohovor.
A samozrejme, aby sa ušetril čas, ešte predtým Vám dajú viacero tlačív, aby ste ich už priamo na tento pohovor doniesli vypísané.
Ak obstojíte na informatívnom pohovore - nasleduje ďalšie kolo - previerky z telesnej zdatnosti, slovenského jazyka, lekárske vyšetrenia a spravidla nakoniec psychologické vyšetrenie.
Medzitým doložíte výpis (alebo odpis - už neviem presne) z registra trestov, urobí sa na Vás previerka v mieste bydliska, lustrácie v interných policajných evidenciach a tak.
Ak ste všetko s úspechom absolvoval a všetky podklady sú v kope, ste hotový na prijatie. Nemusia Vás však prijať, ak je v tej dobe nejaký stopstav, alebo nie sú voľné voľné tabuľky zodpovedajúce vašej kvalifikácii a predispozíciam.
Vyšetrenie Vám platia myslím pol roka, psychotesty sa mi marí dokonca až rok. Register trestov nesmie byť startší ako 3 mesiace. Takže ste nejakú dobu v zásobe hotových rozpracovaných policajtov.
Ak sa dovtedy neuvoľní miesto, smola, vyšetrenia a testy treba opakaovať, okrem psychotestov - tie sa môžu opakovať po roku, ale už sú len doplňujúce, pretože robiť psychotesty každý rok nemá zmysel.

Dúfam, že som trochu pomohol.
arizona
24.04.12,20:06
nezakladaj duplicity! uz si si zalozila temu s rovnakou otazkou
Rado88
26.06.12,08:35
Dobrý deň,
som tu nový a chcel by som ísť za policajta, no chcem sa opýtať najprv, či sa tam vôbec mám šancu dostať, ak mi chýbajú dva články na pravom ukazováku. Pre mňa to nemá žiaden vplyv, funkčnú neschopnosť a pod., môžem robiť úplne všetko, jeho funkciu úplne mi nahrádza prostredník, aj napr. pri streľbe som napriek tomuto hendikepu reprezentoval školu. Inak nemám žiadne zdravotné problémy.
David2403
13.07.12,11:47
dobry den chcem sa o pytat ak mam priestupok proti majetku mam sancu sa dostat k policii dakujem
kaco11
14.07.12,15:57
Nedávam tomu velku sancu, ale to je len moj súkromný názor. Záleží na posudku lekára, resp. súčasťou príjímacieho konania je lekárska prehliadka a záleží od toho čo ti on povie. Osobne by som skúsila sa informovat na personálnom resp. u lekára MV SR.
dfhee
06.08.12,08:49
Ahoj, chcel by som sa informovať že ako to je s hraničnou políciou ..ako sa tam podáva prihláška? je na to nejaký formulár alebo len stačí napísať obyčajnú žiadosť do zamestnania? ..bol by som vďačný za vzor :) ďakujem.


S pozdravom dfhee
iwulqa
08.08.12,11:35
Možem sa spýtať kde dostať také tlačivo, alebo či stačí napisat len ziadost ???? Ďakujem :)
kaco11
24.11.12,12:22
david24
29.10.13,10:34
Dobry den,chcel by som sa opytat otazku ohladom prijatia k policii.Asi pred 2 rokmi som spachal priestupok proti majetku,ktory bol rieseny blokovou pokutou 20...cena tovaru okolo 12 eur.Mam priestupok proti majetku a chcem vediet ci sa este niekedy mozem dostat ku policii.Vdaka za odpoved alebo radu.
kec
16.11.13,21:40
moc veľkú šancu ti nedávam, ale možné je všetko
Teodor665
02.11.16,10:53
Bol by u mňa velký problem na prijatie cez skušky zdatnosti ked neviem plavať? ale minimalne body na uspešnu skušku by som dosiahol v iných kategoriach ako ľah sed a beh?:)
ivka70
02.11.16,10:55
Bol by u mňa velký problem na prijatie cez skušky zdatnosti ked neviem plavať? ale minimalne body na uspešnu skušku by som dosiahol v iných kategoriach ako ľah sed a beh?:)

Ano, bol, musis preplavat 100m aspon za 5 minut, aj ked za minimum bodov, ale musis ziskat body z kazdej discipliny.
duves
02.11.16,10:56
Bol by u mňa velký problem na prijatie cez skušky zdatnosti ked neviem plavať? ale minimalne body na uspešnu skušku by som dosiahol v iných kategoriach ako ľah sed a beh?:)
Myslim že ano, bol. Maju tam testy z plávania.