zuzkadzugi
02.07.08,12:14
Ahojte, pre istotu sa opýtam - keď zamestnávam na Slovensku občana Rakúska, tak ako každý daňovník má nárok na nezdaniteľnú časť základu dane, že?
A ešte jedna vec: má tento občan nárok na 5 týždňov dovolenky, keď odpracoval 15 rokov v Rakúsku?

Zuzana
majoneza
06.07.08,20:12
Nie som expert ale ked nikto iny nic nenapisal, myslim si ze ma narok na nezdanitelnu cast ak je danovy rezident SR (tak zije tu aspon 183 dna z roku). Ked nie, alebo dochadza z Rakuska, mal by dat tunajsi prijem do Rakuskeho DP a postupovat podla ich zakonov.

Som si isty ze ma narok na 5 tyzdnov. Vzdy takto postupovali pre nas cudzincov.

Tiez, zakladny princip v EU je, ze obcan by nemal poskodeny tym ze sa prestahuje do inej krajiny voci inych obcanov, tak mal by mat narok podla toho - prekvapilo by ma ak nejaky zakon SR este hovori ze sa rata iba prax v SR.
Jozef Mihál
06.07.08,20:32
Ad zuzkadzugi

...keď zamestnávam na Slovensku občana Rakúska, tak ako každý daňovník má nárok na nezdaniteľnú časť základu dane, že?

Platia pre neho tie isté pravidlá, ako pre Slováka - ak nie je starobný, predčasný starobný, výsluhový dôchodca, nárok má.

A ešte jedna vec: má tento občan nárok na 5 týždňov dovolenky, keď odpracoval 15 rokov v Rakúsku?

Áno.