jolly7575
02.07.08,12:45
prepáčte, nevedela som do ktorej temy to mam zaradit tak som to dala sem. Velmi prosim o radu pre mojho znameho. Ma 25 rokov, pracuje, má ukončené zakladné vzdelanie, pretože z učnovky po 2 rokoch odisiel pracovat do zahranicia, ako neplnoletý. Teraz sa vrátil, má všetko, ale hanbí sa že nemá vzdelanie. Má ukončenú ZŠ. Chcel by si popri práci urobit maturitu, alebo len tú učnovku, ale vsade ho odbili, že to nie je možné. Možné by to bolo, asi keby chodil normálne na denné štúdium s 15 ročnými, ale má dobrú prácu.
Prosím ked máte nieto skúsenosti z dialkovou formou štúdia učnovky, nezáleží kde, je ochotný cestovať. ďakujem za všetky rady.
Jara
02.07.08,11:15
Jolly pochybujem, že je niekde učňovka diaľkové štúdium. Skôr večerné. Aj to asi už bude nejaké nadstavbové. No držím prsty aby ste niečo našli. Možno nejaké organizácie typu združení, čo dostavali granty na vzdelavanie
Stina
02.07.08,11:30
Braňo
02.07.08,11:38
maturitu externou formou je možné spraviť. podstatné a čo by som však odporúčal, aby študoval skôr to, čo chce študovať a potencionálne by využil vedomosti aj v praxi, ako spravil si maturitu iba kvôli tomu, aby ju mal.
Jara
02.07.08,11:44
Našla som niečo, neviem či sa bude hodiť:

SOU energetické, sibírska 1, Trnava /3-ročné večer.študium/ telef. 033/5991851

SZŠ Lichvardova 1, Skalica, diaľkové 3-ročné štúdium, zdravot. asistent, 034/6644401

Neviem odkiaľ ste, ale treba skúsiť hľadať.
jolly7575
02.07.08,12:16
odpovedat, dakujem velmi pekne, mozem napisat kde si to nasla?
Marína
02.07.08,14:48
Ľubica 025
03.07.08,06:59
Aj Akadémia vzdelávania otvára trojročné štúdium popri zamestnaní ukončené maturitnou skúškou v odbore Obchodná akadémia. Ale platí sa 18 000,- Sk ročne. Skús pozrieť na stránku akadémiavzdelavania.sk
GABAZ
03.07.08,07:10
Skus www.ipgymnazium.sk - majú tam aj externé formy štúdia, nielen gymnázium, ale aj obchodná akadémia a hotelová akadémia. Je to súkromná škola, platí sa tam. Neviem aká je úroveň, ale bola by to cesta pre dotyčného.

Dúfam, že to nebude brané ako reklama, ja som o tejto škole len čítala - mávajú v bratislavských inzertných novinách často inzeráty.
Aendy
03.07.08,07:14
zdravim, nema sa preco hanbit , urcite sikovny chalan ked si ako neplnolety nasiel pracu v zahranici , a odporucam , v Trencine je sukromna stredna skola obchodu ci tak nejako a tam sa da maturita urobit , sice neviem ci treba mat ukoncenu aspon tu ucnovku ale treba sa na nich kontaktovat
GABAZ
04.07.08,03:36
Získať samotnú maturitu nie je taký problém. Škôl, ktoré organizujú dvojročné nadstavbové štúdium pre žiakov, ktorí ukončili trojročný učebný odbor je dosť. Ja som pochopila, že dotyčný má len základné vzdelanie. Tam je výber už dosť zúžený, ale treba hľadať. Myslím, že v tomto smere asi skôr nájde možnosť na súkromných školách.