*monika*
02.07.08,14:34
Dobry den,
nachadzame sa v rodine v dost nezavideniahodnej situacii a potrebovala by som radu. Moj otec sa momentalne nachadza vo vysetrovacej vazbe (od konca marca tohto roku). Vyzera to tak, ze na jesen, po pol roku vysetrovacej vazby by mal byt na podmienku prepusteny. Pred vazbou celych 5 rokov pracoval, len v januari tohto roku bol necele 2 mesiace evidovany na UP, potom nastupil vo februari do dalsieho zamestnania. Pracovny pomer mu skoncil 11.4. v skusobnej dobe dohodou s tym, ze vtedy uz bol vo vysetrovacej vazbe.
Viete mi prosim povedat, ze ak sa skutocne dostane von z vazby v septembri, ma este stale narok na podporu v nezamestnanosti na tie 4 mesiace? A z coho sa podpora bude ratat, ak ano?
Pracoval do konca minuleho roka. Organizacnymi zmenami jeho vtedajsieho zamestnavatela dostal ku koncu roka 2007 vypoved s pol rocnym odstupnym. Nastupil na urad prace. Splnil vsetky podmienky na podporu v nezamestnanosti, ktoru 2 mesiace dostaval. Do februara bol evidovany, v marci nastupil u dalsieho zamestnavatela a cca v polovici aprila, ked dostal vypoved v skusobnej dobe z dovodu, ze sa nachadza vo vysetrovacej vazbe.
Potrebujem vediet, ci este na jesen bude mat narok na tie 4 mesiace na podporu v nezamestnanosti. Snad som sa nevyjadrila moc komplikovane, dakujem za kazdu radu.
hanelie
02.07.08,13:45
áno, má nárok si dočerpať zostatok - 4 mesiace

nárok na podporu vychádza z posledných 4 rokov odpacovaných / samozrejme poistená osoba / min 1095 dní ........