sortie
02.07.08,15:06
Pred troma dňami som predal svoje auto ponúkané na internete súkromnej osobe. On auto vyskúšal, prezrel dokumentáciu,/serv. knižku, doklady o poistke, stk, ...atď./ Napísali sme riadnú zmluvu o predaji a kúpe ojazdeného mot. vozidla. Dostal aj overené splnomocnenie na odhlásenie. Dnes sa mi ozval stým, že zistil zo serv. knižky, že ja som nebol prvý majiteľ auta. "serv. knižku mal k dispzicií už 3 dni, aj pri prezeraní auta." AUTO SOM NIKDE NEPONUKAL S TÝM ŽE SOM PRVÝ MAJITEĽ. S autom je ináč spokojný, auto nemá žiadné chyby. - to prizná aj on.Teraz samozrejme chce výraznú zľavu na auto, resp. celú sumu späť. Má na to právo?
hanelie
02.07.08,13:22
nie - nemá, / čistá špekulácia
sortie
02.07.08,13:44
aj ja si myslím. diky. Môžeš mi ešte s niečím poradiť? Ako teraz zruším poistku? respektíve odhlásím auto? Papiere má samozrejme on, a prihlásiť nechce.
hanelie
03.07.08,07:00
odhlásiť z poistenia sa dá bez problémov - treba zájsť do príslušnej poisťovne
horšie to bude s odhlásením MV - keďže nemáte technický preukaz -
skúste riešiť priamo na DI
Barbara
03.07.08,07:18
nie - nemá, / čistá špekulácia


presnetak, čistá špekulácia, to nie je skrytá vada, že nie si 1 majiteľ. Jedine v tom prípade by mal nárok na zľavu,keby sa objavila nejaká skrytá vada na aute, lebo by to bola reklamácia. Keď je kúpna zmluva podpísaná, tak nie je o čom. Keď chcel zľavu, tak si to mal rozmyslieť pred kúpou.

To auto je predané a to je jeho vec, že ho nechce prihlásiť. Ty ho len odhlás a hotovo.
V žiadnom prípade sa s nim už netreba baviť a hlavne žiadna zľava. To by všetci mohli takto špekulovať, ktorí kupujú niečo.
robovi
03.07.08,10:15
Podotykam, taka drobnost: Vacsina poistovni nevracia peniaze za pomernu cast mesiaca, v ktorom si odhlasis auto, ale az od zaciatku nasledujuceho mesiaca. Pricom ale novy poistnik musi auto predbezne prihlasit /navrhom poistnej zmluvy/ do poistovne este pred tym nez ho prihlasi do evidencie vozidiel na seba. Inak mu ho policajti DI nezaeviduju. A aj pri tvojom odhlaseni z EV este musi byt auto poistene, takze nerus poistnu zmluvu, kym neodhlasis auto z evidencie vozidiel.
sortie
03.07.08,16:59
takze nerus poistnu zmluvu, kym neodhlasis auto z evidencie vozidiel.

OK ale ani by som nemal šancu odhlásiť. To fakt sa nedá bez techničáku??
-ktoré mi určite nevydá.- A vlastne ako dlho nemusí auto prihlásiť na seba???
vieroslava
03.07.08,20:19
Môže sa stať (katastrofický scenár), že auto nikdy neprepíše na teba. Ty budeš musieť stále platiť zákonnú poistku.
Ak tak neurobí, svoje práva si môžeš uplatniť súdnou cestou.

Len malá ukážka, prečítaj si. A daj si vyhľadať, je tu viac podobných tém:

http://www.porada.sk/t66785-komplikovany-prepis-auta.html