Vivi
02.07.08,18:27
Prosim o radu - som platca DPH. Obdrzal som fakturu od irskeho Google za reklamu na internete. Platba prebehla v SKK aj suma je uhradena v SKK. Ciastka DPH je nula,s poznamkou,ze:
služby su predmetom reverzneho vyuctovania - DPH uctuje prijemca podla Clanku 196 Smernice Rady 2006/112/ES

Co to realne znamena?ako mam takuto fakturu nauctovat...? s DPH?
Milan Benka
02.07.08,17:54
Prosim o radu - som platca DPH. Obdrzal som fakturu od irskeho Google za reklamu na internete. Platba prebehla v SKK aj suma je uhradena v SKK. Ciastka DPH je nula,s poznamkou,ze:
služby su predmetom reverzneho vyuctovania - DPH uctuje prijemca podla Clanku 196 Smernice Rady 2006/112/ES

Co to realne znamena?ako mam takuto fakturu nauctovat...? s DPH?


"Samozdanenie" .
Vivi
03.07.08,07:53
cize len klasicke samozdanenie - vstup - vystup,efekt nula?
mimaemma
09.07.08,15:36
Chcem sa spýtať či je potrebné na fa uvádzať odkaz na túto smernicu alebo niečo podobné. Firma sa stala platcom DPH v priebehu tohto roka a kupuje a predáva služby, na ktoré sa vzťahuje par. 15 ods. 7 a 8 čiže fa je bez DPH a samozdaní sa. Jedná sa mi o to, aby bola fa korektne vystavená, aby potom nebol problém v prípade kontroly zo strany DÚ. A naopak je potrebné, aby aj na došlých fa, ktoré sú vystavované bez DPH bol uvádzaný odkaz na článok alebo nejaký zákon?:confused:
Monika Kováčová
09.07.08,15:41
mimaemma
09.07.08,15:50
Ermon, ďakujem, čiže na fa napr. z Čiech by mala byť uvedená táto veta.."

služba dodaná dodávateľom z iného ČŠ s miestom dodania v SR:

Česko:
"Podle § 10ods. 6 pís. A) zákona č. 235/2004 Sb o DPH (http://www.porada.sk/t7176-zakon-o-dani-z-pridanej-hodnoty-od-01-01-2008-a.html) je místo plnení mimo ČR. Daň je povinnen priznat a zaplatit odberatel" Dodávka služby - školenie"

Je to problém, keď to tam nie je? Treba upozorniť dodávateľa? Je informovaný o tom, že sme stali platcami DPH.

A čo na našej fa - vyšlej fa do štátov EU - čo tam máme napísať keďže vystavujemem bez DPH?
Monika Kováčová
09.07.08,15:55
V zmysle Zákona o DPH č. 222/2004 par. 15 ods. 7 a 8 je miesto dodania mimo územia SR.
mimaemma
09.07.08,16:04
áno, ja viem, že je to dodané mimo územia SR, ide mi o to, či tam treba ešte niečo špeciálne napísať ..možno od veci otázka pre DPHáčkových machrov, medzi ktorých ja rozhodne nepatrím:rolleyes:
Monika Kováčová
09.07.08,16:08
áno, ja viem, že je to dodané mimo územia SR, ide mi o to, či tam treba ešte niečo špeciálne napísať ..možno od veci otázka pre DPHáčkových machrov, medzi ktorých ja rozhodne nepatrím:rolleyes:

ja so ti napísala, čo tam máš do fa napísať. Nemachrovala som, len som ti uviedla text, ktorý máš mať vo faktúre. Určite nie som dépehačkový macher. Žiaľ.
Monika Kováčová
09.07.08,16:09
mimaemma
09.07.08,16:13
Ermon, ja som to nemyslela, že machruješ..len som tomu nerozumela,a čím viac čítam tým menej rozumiem... preto tá poznámka:-)
Ďakujem Ti veľmi pekne za pomoc, idem študovať ďalšiu tému, čo si mi tu napísala.
mimaemma
09.07.08,16:23
.