Ingrid Ondruskova
02.07.08,20:20
Milé poraďáčky, maminy,
včera som sa vrátila z pôrodnice, mliečko sa mi ešte len rozbieha, malá je hrozne hladná, tak som začala dnes dokrmovať umelou stravou. Dnes mi detská lekárka povedala, že malá neskôr prestane ťahať z prsníka, lebo pri fľaši to ide "lepšie". Pri prvej dcére sa mi overilo dávať aj fľašu /ale cumeľ pri
kúpe nemal dierku, ja som urobila len ihlou veľmi malú/ aj prsník a potom sme prešli len na prsník.
V dnešnej dobe neviem zohnať cumeľ na fľašu bez dierky-neporadíte výrobcu alebo značku?
/mám už doma slušnú zásobu cumľov-cca 10-taký, onaký ale všetky majú veľmi veľký otvor/.
Olice
02.07.08,19:12
Blahoželám k narodeniu dcérky, buďte zdravé a spokojné.
Čo sa týka dudlíka neviem výrobcu ani dodavateľa, ale budem sa zajtra pýtať a ak niekde taký objavím, tak dám určite vedieť.
Ingrid Ondruskova
02.07.08,20:00
Oľga, ďakujem si hrozne zlatá...
Olice
03.07.08,07:09
Ingrid, mám tie cumlíky bez dierky, je to trošku straší typ, tak dúfam, že budú vhodné na fľašu, ktorú máš. Pridám ešte zo tri s malou dierkou. Kŕmia s nimi detičky na novorodeneckom oddelení, tak hádam budú vhodné aj pre Tvoju dcérku.
Napíš adresu cez ss a obratom Ti to pošlem.
pogy
03.07.08,07:18
Gratulujem. Skúste ju radšej stále prikladať, a vy veľa pite tekutín, dobrá je Vinea a tiež čaje na tvorbu mliečka. Poznám to ak som malo pila ani mliečka nebolo veľa, a keď som sa napila, tak striekalo samé kade tade. Len, aby nemusela dostávať umelú stravu. Veľa zdravia a trpezlivosti.
Ingrid Ondruskova
04.07.08,09:40
Ingrid, mám tie cumlíky bez dierky, je to trošku straší typ, tak dúfam, že budú vhodné na fľašu, ktorú máš. Pridám ešte zo tri s malou dierkou. Kŕmia s nimi detičky na novorodeneckom oddelení, tak hádam budú vhodné aj pre Tvoju dcérku.
Napíš adresu cez ss a obratom Ti to pošlem.

Dudlíky dnes /4.7.2008/ prišli, som nesmierne šťastná!!! Chcem sa verejne poďakovať za úžasnú ochotu a nechce sa mi veriť, že mi pomohol úplne niekto neznámy. Je to fantastický pocit, keď si ľudia takto /cez Poradu/ po-
máhajú. Ešte raz vďaka!!!!!!!!!!


Ingrid
mvalkova
02.11.11,21:44
Prosím vás poradte mi ,dá sa kúpiť v dnešnej dobe ,dudlík bez dierky .- cca pred desiatými rokmi som to používala.
Urobila som si dierku len s ihlou ,a čajík dcérke v noci tiekol pomaly...
video1983
02.11.11,21:56
lujza.j
02.11.11,22:07
ale vyzerá to, že bez dierky nepredávajú.
Chobot
03.11.11,08:55
Prosím vás poradte mi ,dá sa kúpiť v dnešnej dobe ,dudlík bez dierky .- cca pred desiatými rokmi som to používala.
Urobila som si dierku len s ihlou ,a čajík dcérke v noci tiekol pomaly...

Bez dierky som cumlík nevidel. Ale veď sa dajú kúpiť aj s úplne malou dierkou, my kupujeme kaučukové cumle na fľaše Chicco, prietok je znázornený jednou až tromi kvapkami. Tie s jednou kvapkou majú tak malú dierku, že s ihlou menšiu neurobíš. Práveže my sme ju vždy potom zväčšovali.

http://www.predeti.sk/fyziologicky-cumlik-na-flasukaucuknormalny-prietok2ks-detail-2231000301.aspx
(http://www.predeti.sk/fyziologicky-cumlik-na-flasukaucuknormalny-prietok2ks-detail-2231000301.aspx)
http://www.predeti.sk/fyziologicky-cumlik-na-flasusilikonnormalny-prietok2ks-detail-7231000301.aspx

A odstupňované sú aj cumlíky značky Avent:

http://www.predeti.sk/detailsklk.aspx?sklk_id=W2A0000101&%3breturn_url=mainform.aspx

A (http://www.predeti.sk/detailsklk.aspx?sklk_id=W2A0000101&%3breturn_url=mainform.aspx) našiel som ti jednu staršiu diskusiu s rovnakou témou, ale neviem, kedy bola Olice naposledy na porade (zdá sa, že pred rokom). Tému som ti pripojil k tej pôvodnej.
mvalkova
04.11.11,10:24
Velmi pekne ďakujem za snahu všetkým ,ale já by som ozaj potrebovala taký obyčajný ktorý sa vyrábal za socializmu.
Aj z tej malej najmenšej dieročky vypije moja malá 1 liter čaju v noci...:( Tak často sa budí ,dudlík odmieta ,už som zúfala ...
A to jej do fľašky nalievam len max 1cm čajíku...Takže dolievam v noci tak asi cca 3O krát čaj...:( poradte čo mám robiť ??
lujza.j
04.11.11,10:31
Velmi pekne ďakujem za snahu všetkým ,ale já by som ozaj potrebovala taký obyčajný ktorý sa vyrábal za socializmu.
Aj z tej malej najmenšej dieročky vypije moja malá 1 liter čaju v noci...:( Tak často sa budí ,dudlík odmieta ,už som zúfala ...
A to jej do fľašky nalievam len max 1cm čajíku...Takže dolievam v noci tak asi cca 3O krát čaj...:( poradte čo mám robiť ??

viem o čom hovoríš;) len vtedy sa dali kúpiť dudle aj od f. Chicco a tiež som si robila do nich dierky /ale to je 20r do zadu:D/ podľa potreby, predávali sa fakt bez dierky, ale to už je asi dávno preč:(
evuš
04.11.11,11:12
Velmi pekne ďakujem za snahu všetkým ,ale já by som ozaj potrebovala taký obyčajný ktorý sa vyrábal za socializmu.
Aj z tej malej najmenšej dieročky vypije moja malá 1 liter čaju v noci...:( Tak často sa budí ,dudlík odmieta ,už som zúfala ...
A to jej do fľašky nalievam len max 1cm čajíku...Takže dolievam v noci tak asi cca 3O krát čaj...:( poradte čo mám robiť ??

...s cumlíkom neporadím..., ale keď sa dcérka tak často budí a pije čaj - nie je to len zlozvyk ??? Koľko má rokov, či mesiacov, nekonzultovali ste to s detskou lekárkou ?
dagjanik
23.11.11,21:52
čo sa týka pitia čaju v noci, podľa časopisu zameraný na deti je to len zvyk, treba omezit a vydržať, údajne sú tak kritické tri noci, my sme mali jednu noc, potom o týžden ešte skúšal a teraz je dobre, nepamätáme si číslo ale zabralo, prípadne čo na to pediater
čo sa týka dudlika na flašu my sme mali na začiatku a cca do pol roka od Avent typ 00, bola len jedna a velmi malá a nemal problém aj piť z flašky aj ked bol kojený