Maria74
02.07.08,21:17
Náš dom v správe OSBD sa ide zateplovať. "Niekto" rozhodol, že okno v komore, ktoré je teraz široké cca 60 cm sa zmenší na 30 cm a zvyšok sa zamuruje. Povinne tam všetci dostaneme plastové okno. Mali sme v pláne si tam dať väčšie okno, kedže máme zo susedom okno spoločné a medzi nami je len akoby plastový pás. Ten sme chceli do polovice vyrezať a dať si tam okno na celú veľkosť plochy. Nie je to teda zásah do panelu, len by sa odstránila plastová priečka. Dnes nám bolo povedané, že všetci musia mať to mini okienko povinne a ak si dáme urobiť to veľké okno, zaplatíme pokutu. Je teda možné, aby nám dali za to pokutu? Vraj meníme vzhľad domu. Prešla som si celú bytovku a našla som viacero "úprav", zmien zasklenia balkonov, vonkajšie rolety a pod.... tohto sa teda vonkajšia zmena domu netýka?
Vopred ďakujem za radu, skutočne mi dnes z tohto zistenia je do plaču.
Maria
AndrejG
02.07.08,19:42
Neviem ako ti moze byt z niecoho takeho do placu, ved ide o banalitu. Je to komora, tam je uplne jedno ake velke bude okno a ako to bude vyzerat zvonku ti moze byt tiez jedno, je to bytovka, ty to zvonku casto neuvidis.
Maria74
02.07.08,19:47
..nie je to banalita. Komora je veľká 4 metre krát 1,70 cm...takže by tam mohla byť kupelňa alebo čokoľvek... preto mi ide o to, aby tam bolo veľké okno.
Ako to vyzerá z vonku je mi ukradnuté, chcela som len vedieť, či mi hlavný architekt mesta alebo neviem kto môže dať pokutu za to veľké okno... ak ho teda budem mať iné ako maju všetci susedia...
Maria74
02.07.08,19:54
...nie je to banalita. Chcem tam veľké okno, je to veľká miestnosť 4 krát 1,7 metrov kde môže byť kuchyna napriklad a nevidím dôvod to zaplacnuť malým oknom. Je tam na to vyrezaný otvor, neburali by sme nič. Môžu mi teda za to dať pokutu ak si urobim veľké okno?
Milan.Žiška
02.07.08,20:01
Ak pokuta vyrieši problém a nie je iná cesta " šľak traf peniaze".
Otázne je či sa nebude musieť okno potom aj tak vymeniť za to malé. Možno by sa k tomu vedeli vyjadriť na stavebnom úrade aj na ( možno by stačila ohláška na úpravu ... ), ja by som to skúsil a ostatným to môže byť jedno, ak miu to odklepnú.
Maria74
02.07.08,20:04
Tiež som si povedala že to risknem a znesiem pokutu, ale objavila som na nete info že je pokuta do 5 milionov tak nakoniec ma môžu strašiť nejakou poriadnou pálkou, pripadne mi nariadia okno odstrániť. Som z toho vážne chorá, dozvedela som sa to teraz a za mesiac to majú meniť.
Karas Milan
03.07.08,01:56
1, Tiež som si povedala že to risknem a znesiem pokutu, ale objavila som na nete info že je pokuta do 5 milionov tak nakoniec ma môžu strašiť nejakou poriadnou pálkou, pripadne mi nariadia okno odstrániť.
2, Som z toho vážne chorá, dozvedela som sa to teraz a za mesiac to majú meniť.


Ahoj Marika.

1, A čo takto drobne podebatovať , či to zmenšenie a zamurovanie už je odklepnuté (s mestským architektom-stav. úradom , pôvodným architaktom , či to nezmení vzhľad fasády?).
Záleží aj to kam je fasáda otočená. Ak od ulice preč , tak je to skoro ,čo koho do toho (ak tam nedáš výklad (pomer 1 ku 3 je podľa mňa ešte prijateľný) - aj na nenosnej stene keď zväčšíš otvor , tak niekto asi musí držať tú hmotu nad oknom ).

Všetko je na nete : " pokuta do 5 milionov " aj blbosti (5000000 pre FO !!??)

2, Ako som už písal :
Tvoje starosti a Rockefelerovo konto k tomu - to by sa žilo.

Ahoj
Ka Mil
Maria74
03.07.08,04:20
...tvoja odpoveď mi absolútne nepomohla a je uplne mimo. Pre mňa je to okno dosť dôležité, vďaka nemu musím zmeniť všetky plány na prestavbu bytu.
A keď píšem že za mesiac sa to ide na dome robiť, tak to asi vyzerá tak, že je to už schválené.... a nám to povedali až včera.... čiže tu už nie je čas na nejaké debaty s kýmkoľvek zo stavebného úradu. Moja otázka bola veľmi jednoduchá:
Požiadajú ma o zmenu rozmeru okna ak si tam dám ja veľké a oni to chcú spolovice zamurovať? Čo ak im túto zmenu na okne neumožním a nechám si tam to veľké okno? Iste robil niekto takéto zmeny na dome, pripadne aj zasklenie balkona je predsa zásah do vonkajšieho vzhľadu bytovky....a veselo sa to robí.
lakon
03.07.08,05:27
Skus na stavebnom urade ohlasit prestavbu, udrzbu s tym ze budes menit okno a jeho rozmer oproti planovanemu (Co na tom ze este nieje zrealizovany). Ak ti to povolia nieje problem. Najskor si to ale skus predstavit ako to bude vyzerat z ulice, aby to naozaj nerusilo vzhlad fasady. Moznost je aj dohodnut sa so susedmi nad, i pod tebou a nejak esteticky to skombinovat, aby ste neboli sami.
Kto odsuhlasil projekt?
Na diskusiu je cas vzdy.
Maria74
03.07.08,05:30
...ano, skusim dnes ten stavebný úrad, tam mi asi povedia najlepšie. Projekt na zateplenie domu a teda aj zmeny tých okien vraj niekto odsúhlasil, mám pocit že sa tu robili okolo toho nejaké "čachre".... dokonca som včera zistila zo zápisnice, že ani samotný predseda združenie alebo čo tu máme nesúhlasil zo znemím správcovskej zmluvy s OSBD. Takže skutočne netuším nič okolo toho, je to starý dedko z ktorého idu tie informácie ako z chlpatej deky. Nikto to namiesto neho nechce zobrať, takže to vyzerá tak, že on rozhoduje asi o všetkom. Neviem ako je v zákone definované a či to tam vôbec je presne definované, čo je zmena vzhľadu domu. To zistím dnes na stavebnom.
ďakujem
lakon
03.07.08,05:43
...ano, skusim dnes ten stavebný úrad, tam mi asi povedia najlepšie. Projekt na zateplenie domu a teda aj zmeny tých okien vraj niekto odsúhlasil, mám pocit že sa tu robili okolo toho nejaké "čachre".... dokonca som včera zistila zo zápisnice, že ani samotný predseda združenie alebo čo tu máme nesúhlasil zo znemím správcovskej zmluvy s OSBD. Takže skutočne netuším nič okolo toho, je to starý dedko z ktorého idu tie informácie ako z chlpatej deky. Nikto to namiesto neho nechce zobrať, takže to vyzerá tak, že on rozhoduje asi o všetkom. Neviem ako je v zákone definované a či to tam vôbec je presne definované, čo je zmena vzhľadu domu. To zistím dnes na stavebnom.
ďakujem

Taketo veci by mala odsuhlasit clenska schodza minimalne po financnej stranke co s projektom dost uzko suvisi, ak to tak nebolo je asi nacase vymenit predsedu toho vasho zdruzenia, ale to musi tiez clenska schodza, takze sa dajte dokopy ti co nesuhlasite s uvedenymi upravami a ziadajte zmenu projektu.
Maria74
03.07.08,07:47
...takže stavebný úrad sa medzi rečou vyjadril, že mi hrozí maximálne 10 tisic pokuta, a odstránenie okna pripadne, ale že to sa ešte nestalo, že by museli riešiť potom aj všetky balkony a pod.... takže je to ok, bude to len s pokutou:-D
chandler
03.07.08,12:11
...takže stavebný úrad sa medzi rečou vyjadril, že mi hrozí maximálne 10 tisic pokuta, a odstránenie okna pripadne, ale že to sa ešte nestalo, že by museli riešiť potom aj všetky balkony a pod.... takže je to ok, bude to len s pokutou:-D


ide o to ze ak sa to spravi v ramci zateplenie tak mozete dostat naozaj aj 5mil. - lebo to bude robit PO.

ak to budes robit mimo toho zateplenia tak dostanes pokuty ty ako FO a ta bude malicka alebo vobec ziadna.

najlepsie bude sa dohodnut na prislusnom stavebnom urade, vysvetlis co chces spravit a uvidis co povedia.
220870
04.07.08,16:55
Rozmer okna ani rozdelenie okna priečkami nemôžete meniť. Je za to pokuta ,koľko to presne neviem.Okno je pevná súčasť stavby, na rozdiel od roliet ,žalúzií .
Maria74
05.07.08,06:16
....keby ste si boli prečítali odpovede vyššie tak by ste vedeli, že je to v pohdoe možné, ale za cenu pokuty 10 tisic, a to sa oplatí:-D
chandler
07.07.08,10:30
....keby ste si boli prečítali odpovede vyššie tak by ste vedeli, že je to v pohdoe možné, ale za cenu pokuty 10 tisic, a to sa oplatí:-D

mam pocit ze na to ze chces radu si dost drza (aj v prechadzajudzich prispevkoch) :(
lakon
07.07.08,12:44
....keby ste si boli prečítali odpovede vyššie tak by ste vedeli, že je to v pohdoe možné, ale za cenu pokuty 10 tisic, a to sa oplatí:-D

Moze sa stat ze zaplatis pokutu a daju ti to natvoje naklady este aj prerobit takze pozor!!!
korela
30.04.13,21:46