TatianaK1
02.07.08,22:13
Ahojte! Potrebovala by som poradiť. V auguste minulého roku nám namontovali posuvné harmonikové dvere. Majster ich montoval podľa predkresleného návrhu, namontoval ich krivo a šírka dverí je väčšia, ako by mala byť, takže odstávajú a po asi 8 ovorení a zatvorení sa pokazili. Telefonovala som niekoľko krát aby nám to prišli opraviť, dokonca som poslala 9.5.2008 písomnú reklamáciu, na ktorú mi bolo telefonicky sľúbené, že nám to prídu opraviť, ale nestalo sa tak. Od vtedy už bude dva mesiace. Ako mám postupovať ďalej? Mám nárok na vrátenie peňazí, ak tie dvere máme stále doma a nefunkčné? Na akú inštitúciu sa mám obrátiť, aby som sa domohla svojho práva, keď vidím, že opraviť nám to nemajú záujem?
TatianaK1
31.07.08,04:00
Ozaj mi nikto nevie poradiť?
willma
31.07.08,04:23
obchodná inšpekcia by snáď mohla pomôcť
raba
01.08.08,05:52
treba ešte raz tam zavolať a pohroziť že ak sa stým nič nebude diať, tak to posunieš na úrady a ak ani to nepomôže, tak sa treba obrátiť na obchodnú inšpekciu, (šojku) a uvidíš čo ti povedia
Chobot
01.08.08,06:30
Ahojte! Potrebovala by som poradiť. V auguste minulého roku nám namontovali posuvné harmonikové dvere. Majster ich montoval podľa predkresleného návrhu, namontoval ich krivo a šírka dverí je väčšia, ako by mala byť, takže odstávajú a po asi 8 ovorení a zatvorení sa pokazili. Telefonovala som niekoľko krát aby nám to prišli opraviť, dokonca som poslala 9.5.2008 písomnú reklamáciu, na ktorú mi bolo telefonicky sľúbené, že nám to prídu opraviť, ale nestalo sa tak. Od vtedy už bude dva mesiace. Ako mám postupovať ďalej? Mám nárok na vrátenie peňazí, ak tie dvere máme stále doma a nefunkčné? Na akú inštitúciu sa mám obrátiť, aby som sa domohla svojho práva, keď vidím, že opraviť nám to nemajú záujem?

Dôležité je vedieť, či bola chybná montáž alebo samotné dvere. Ten, čo ti ich montoval ti ich aj predával? Alebo ty si si kúpila dvere inde a niekto ti ich namontoval? Podľa toho musíš smerovať reklamáciu - či na tovar alebo službu.
TatianaK1
26.08.08,03:51
Tak, podľa rady od raba som uvedenej firme zaslala doporučene list, že keď s tým nič neurobí, tak to pošlem a šojku a na súd. Neprišlo k žiadnej odozve. Keď som skúšala volať, nezdvíhali mi telefón. List určite dostali, lebo sa mi nevrátil. Asi mi nezostáva nič iné, ako napísať na ŠOI.
VladoaKatka
26.08.08,06:06
Tak, podľa rady od raba som uvedenej firme zaslala doporučene list, že keď s tým nič neurobí, tak to pošlem a šojku a na súd. Neprišlo k žiadnej odozve. Keď som skúšala volať, nezdvíhali mi telefón. List určite dostali, lebo sa mi nevrátil. Asi mi nezostáva nič iné, ako napísať na ŠOI.
Kedy si im písala? a doporučene?
Treba napísať znova - doporučeným listom najlepšie s návratkou do vlastných rúk. Kľudne popísať, čo si napásala tu -
Priložiť ako prílohy:
- objednávku dverí
- montážny list,
- 1.reklamácia,
- 2.list, - atď.

požiadať o vyriešenie reklamácie v zmysle zákona č.250/2007 Z.z. - teda v stanovenej lehote.
Na záver môžeš napísať, že v prípade, ak s Tvojou reklamáciou sa nebudú zaoberať, pošleš fotokopie komplet všetkých dokladov na SOI a zároveň sa budeš domáhať svojich práv v občiansko-právnom konaní.

Ešte by som Ti dala do pozornosti tieto stránky:

http://portal.gov.sk/Portal/sk/Default.aspx?CatID=39&aid=1652
http://www.euroinfo.gov.sk/index/go.php?id=1191
http://www.pravaspotrebitela.sk/index.php?page=brochures&itemid=5
TatianaK1
26.08.08,17:30
Na reklamáciu sa ozvali, že mi prídu dvere opraviť, ale nikto neprišiel. Preto som čakala, či ešte zavolajú,ale nikto sa neozval. Tak som po dvoch mesiacoch napísal list, kde som uviedla, že vzhľadom k tomu, že reklamáciu nevybavili do zákonom stanovenej lehoty, mám nárok odstúpisť od zmluvy a žiadať peniaze späť. Tento list som zaslala pred týždňom doporučene a určite ho dostali, lebo by sa mi vrátil späť. Ešte chvílu počkám, a ak sa neozvú pošlem to šojku.
josiph68
26.08.08,18:00
ťahaj sa s nim,ak na to máš nervy,ostane ti len kupiť nové,alebo ich dať opraviť niekomu inému,škoda,že si ďaleko.
Zoltán Kovács
26.08.08,18:02
Na reklamáciu sa ozvali, že mi prídu dvere opraviť, ale nikto neprišiel. Preto som čakala, či ešte zavolajú,ale nikto sa neozval. Tak som po dvoch mesiacoch napísal list, kde som uviedla, že vzhľadom k tomu, že reklamáciu nevybavili do zákonom stanovenej lehoty, mám nárok odstúpisť od zmluvy a žiadať peniaze späť. Tento list som zaslala pred týždňom doporučene a určite ho dostali, lebo by sa mi vrátil späť. Ešte chvílu počkám, a ak sa neozvú pošlem to šojku.

Pozor úložná doba doporučenej zásielky na pošte je 18 dni. Takže ešte nie je isté, že to prevzali.