Klára2
03.07.08,08:03
Má niekto skúsenosti so zamestnávaním dohodárov priamo na pracovnú pohotovosť a následný prac. zásah? Konkrétne ide o tech. podporu novo spusteného softvéru. Ako im vykazovať prac. čas, ak dohoda o prac. činnosti povoľuje odpracovať len 10 hod. týždenne? Pohotovosť mimo pracoviska sa vykazuje ako prac. čas? Ako to celé vyriešiť, keď vopred nikto nevie, koľko zásahov a v trvaní akého času bude zásah trvať? Na trvalý procovný pomer ich neide zamestnať, pretože nie je pre nich iná práca. Ďakujem
Klára2
03.07.08,06:45
Prosím, vie niekto odpovedať?
Jara
03.07.08,06:50
Asi by som to riešila DOVP, kde by som uviedla že za vykonanú prácu bude za jeden zásah ..x... Sk vyplatených a dohodla by som tam, že na konci každého mesiaca bude vykonané zúčtovanie podľa vykonaných zásahov. V prípade, že nebude zásah v tom ktorom mesiaci tak nebude mať nič vyplatené. Nejde o pravidelnú činnosť, tak si myslím, že by to mohla byť DOVP.
Klára2
03.07.08,07:16
Ale aj čakanie na zásah, to že je k dispozícii by malo byť zaplatené, hoci menšou sadzbou, ako samotná práca počas zásahu. Čo s tým?
Jozef Mihál
03.07.08,08:52
Nevidím problém v tom, aby súčasťou DoPČ bolo ustanovenie o pracovnej pohotovosti mimo pracoviska.

Nejde o výkon práce, takže takáto pohotovosť by nekolidovala s ustanovením, umožňujúcim na DoPČ odpracovať len 10 hod. týždenne.

Výška odmeny za takúto pohotovosť je vecou dohody medzi oboma stranami.