var24
03.07.08,09:04
dobry den prajem už druhý rok mi nivočia fazulu vošky,koncom leta sa stratia,zakvitne ale nedozrie,je to počasímalebo je v pôde,,dalejmi túto zimu zničila fazuľu mucha,,neviem nazov,ktora ju prevrtala,fazulu som vysadila,znovu sa objaví ,je tento škodca vo fazuli alebo v zemi,je nan nejaký postek? dakujem
legolas
03.07.08,11:35
dobry den prajem už druhý rok mi nivočia fazulu vošky,koncom leta sa stratia,zakvitne ale nedozrie,je to počasímalebo je v pôde,,dalejmi túto zimu zničila fazuľu mucha,,neviem nazov,ktora ju prevrtala,fazulu som vysadila,znovu sa objaví ,je tento škodca vo fazuli alebo v zemi,je nan nejaký postek? dakujem

Doporučujem urobiť postrek proti voške SUDIN 600 EV v čase kvitnutia. Tým, že postriekaš fazuľu nebudú v nej chrobáčiky, ale pre istotu keď fazuľu pozbieraš, dobre dosušíš daj ju na niekoľko dní do mrazničky a potom skladuj v dobre uzatvorenej fľaši na suchom mieste.;)
liviar
04.07.08,05:06
tiež som mala problém, že suchú fazuľu požierali chrobáčiky. Teraz vysušenú fazuľku dám na niekoľko dní do mrazničky a je pokoj
var24
10.07.08,14:59
zdravim,predpokladam ,že si skuseny zahradkar ,na izbovych kvetoch v pazuchach listov su take vatove hrče,vsimla som si ,že z toho vyliezaju ,take drobne chrobaky,už som to aj striekala nejakym chem. prostriedkom ale musela som voskovec vyhodiť ,lebo som sa toho nešla zbaviťporad niečo rozumne vdaka