Miramare
03.07.08,10:10
Ahojte som zivnostnicka, pouzivam mamine auto ako si mozem uctovat za jej pouzivanie co musim preto spravit? ako sa to da zdokladovat
pepeceq
03.07.08,08:17
No to auto musi byt bud tvoje ! alebo ti ho mama musi zapozicat na uzivanie , opravte ak sa mylim
eav77
03.07.08,18:12
a musi byt zaplatena cestna dan...
Aendy
08.07.08,08:51
tiez by ma zaujimala tato tema, vie niekto poradit ako to treba spravit? ci treba prepisat majitela? alebo ako mi ho moze niekto dat do uzivania?
Miramare
08.07.08,09:18
A to ziadne povolenie od toho majitela? alebo ako?
liba2
08.07.08,09:39
Ahojte som zivnostnicka, pouzivam mamine auto ako si mozem uctovat za jej pouzivanie co musim preto spravit? ako sa to da zdokladovat


No to auto musi byt bud tvoje ! alebo ti ho mama musi zapozicat na uzivanie , opravte ak sa mylim
Nemusí byť vo vlastníctve szčo. S mamou urobte zmluvu o prenájme - zapožičaní.


a musi byt zaplatena cestna dan...Daň z motorových vozidiel platí ten, kto auto používa na podnikanie = SZČO.


tiez by ma zaujimala tato tema, vie niekto poradit ako to treba spravit? ci treba prepisat majitela? alebo ako mi ho moze niekto dat do uzivania?netreba prepísať, stačí zmluva o zapožičaní-prenájme.


A to ziadne povolenie od toho majitela? alebo ako?
Ale, pri takomto vozidle môže SZČO uplatniť do výdavkov iba PHL (nie základnú náhradu 5,50 sk/km ! lebo auto nie je vo vlastníctve SZČO) . Ak bude nájomná zmluva odplatná, tak môže sumu zahrnúť do výdavkov.
Ďalej uznateľným výdavkom je DzMV , aj dialničná nálepka, výdavky za parkovanie.
Miramare
08.07.08,10:28
Takze ak mi mama to auto zapozicia, nemusim platit cestnu dan, ani ona? a mozem si dat do nakladov benzin, to treba vydokladovat knihou jazd a blockami za PHM alebo len priemernu cenu za nejake obdobie?
A zapozicat mi ho moze akou zmluvou? aj ako FO?
dakujem
liba2
08.07.08,11:22
Takze ak mi mama to auto zapozicia, nemusim platit cestnu dan, ani ona? a mozem si dat do nakladov benzin, to treba vydokladovat knihou jazd a blockami za PHM alebo len priemernu cenu za nejake obdobie?
A zapozicat mi ho moze akou zmluvou? aj ako FO?
dakujem
veď som napísala: "DzMV platí ten, kto auto používa na podnikanie - SZČO", tak prečo myslíš že nemusíš platiť ? (cestnú daň už nemáme!)