Lucia Vac
03.07.08,10:21
Prosim o radu, dalo by sa neakym sposobom zbavit hub (malicke huby asi spicky) v travniku?

za odpoved dakujem
willma
03.07.08,09:02
pozbierať a urobiť polievku ;-)
legolas
03.07.08,11:38
pozbierať a urobiť polievku ;-)

No to mu teda perfektne radíš, veď ani nevie čo sú to za huby.:mad:
VERONIKA6
03.07.08,11:40
No to mu teda perfektne radíš, veď ani nevie čo sú to za huby.:mad:
Píše, že asi špičky a tie sa na polievku dajú použiť.
legolas
03.07.08,11:58
Píše, že asi špičky a tie sa na polievku dajú použiť.

Tak potom prečo sa na to pýta?:)
JTOMA
03.07.08,12:35
Netráp sa detailami, každá huba je jedlá, akurát, že niektoré iba raz........
A teraz vážne. Netreba sa ich zbavovať.Ich čas prejde a zmiznú aj bez Tvojho zásahu.
willma
03.07.08,18:48
No to mu teda perfektne radíš, veď ani nevie čo sú to za huby.:mad:veď písal že asi špičky, ale z druhej strany keď nepozná, tak len vyzbierať a vyhodiť;)
Lucia Vac
03.07.08,20:06
dakujem za vsetky "odpovede", na kazdy problem asi existuje riesenie, len sa treba pytat ludi co vedia, tak ja uz tiez viem....do polievky nie su vhodne, same sa nestratia....treba zmenit ph pody...a docasne zasah slabsieho herbicidu.

sa mavajte fajn.....
willma
04.07.08,05:23
vieš, keby si možno foto priložila(myslím tých húb), tak aj tie odpovede by boli možno odbornejšie. :), takto sme sa len domnievali, čo by to mohlo byť.
JarkaL
04.07.08,14:30
Ak sú v trávniku huby, znamená to aj to, že je nadmerne polievaný. Skúste polievať menej.
ela77
30.05.10,10:38
Vyťahujem túto starú tému trocha do popredia. Posledná odpoveď na ňu bola menej polievať trávnik, no ale čo teraz po dažďoch, to neovplyvníš. Ale ako sa tam tie huby dostali.Vlani nebolo nič. Ja ich teraz po tých dažďoch z dvojročného trávnika vyberám denne ráno aj za tri hrste. Včera som dokonca našla aj 3 žampiony. Možno by pomohol akože protihubový postrek, ale nechcem zatiaľ po chémii siahnuť. Aké máte skúsenosti, alebo nikto v tomto roku po dlhých džďoch nemá s tým problém. Inak tie huby sú 3 jaké. Tmavosivohnedé, oranžové, a biele klobúky. Inak ako tanečnice, čo sa dávajú so polievky ale pochybujem. Podobajú sa iba vzhľadom. Prikladám foto. Poraďte, lebo tam kde máme nechané korene, po vykopanej chorej višni, ako som sa už raz pýtala, tam to chápem (to sú ale jasné hnojníky v trsoch), ale tieto malé na tenkých stopkách sú po celej záhrade v tráve.
57755
tetrisss
30.05.10,10:43
Tieto huby su tanecnice polne, rastu na hnojenych a polievanych travnikoch v takych tzv.carovnych kruhoch, neviem, preco sa ich chces zbavit, mne rastu tiez a rada z nich robim polievku, ale su dobre aj v prazenici, alebo na kyslo. Tes sa, ze mas farmu pri dome:---
ela77
30.05.10,10:56
Tieto huby su tanecnice polne, rastu na hnojenych a polievanych travnikoch v takych tzv.carovnych kruhoch, neviem, preco sa ich chces zbavit, mne rastu tiez a rada z nich robim polievku, ale su dobre aj v prazenici, alebo na kyslo. Tes sa, ze mas farmu pri dome:---

No mne sa to na tanečnice nezdá, hlavne tie tmavšie. Tanečnice majú aj pod klobúčikmi bledé , ale tieto majú spodok klobúka mierne do sivočierna aj tie čo sú žlté klobúčiky. A pre trávnik sa mi to zdá ako choroba.
tetrisss
30.05.10,11:58
Hej, tie tmavsie by bolo treba vidiet na zivo, ale tie zlte urcite su.
kamoska1
30.05.10,12:59
Na jeseň skús travnik povapniť,pomaha to aj proti machu a hribom.