Aendy
03.07.08,10:28
Zdravim potreboval by som vediet ci sa da nejako synchronizovat vsetko co clovek urobi na jednom pc v outlooku nacitat do ineho :

napriklad kontakty a aby sa vzajomne synchronizovali ale aby to nebolo duplicitne a tak.
taktiez ci sa da aj email synchronizovat ale hlavne ak odoslem ci sa da nejako dostat do odoslanej posty ceze server

diky moc za radu
pepo_p
03.07.08,09:55
Nie je jednoduchšie zdieľanie jedného konta jednotlivými užívateľmi? (tzn. zdieľať kalendár, došlú poštu, posielať maily "v zastúpení" atď).
Myslím si, že cez synchronizáciu "cesta nevede".
robin78
03.07.08,10:07
Za tymto ucelom by som doporucoval si obstarat PDA a potom to PDA synchronizovat s udajmi na pocitaci. Je mozne si tam synchronizovat, kontakty, ulohy, schodzky, emaily, subory atd..., nehovoriac ze tieto udaje mas vsade zo sebou, ked v "terene" potrebujes do toho nahliadnut.
Aendy
03.07.08,13:30
zdravim, dakujem za rady ale tam ide o to
ze moj znami ma poprosil ako sa to da urobit aby:
mal v notebooku a stolnom a pda vsetko to iste, ked odosle nieco aby to bolo
aj v ostatnych , ked nejaky kontak prijme ulozi aby bol aj na ostatnych da sa to nejako?
robin78
03.07.08,13:58
zdravim, dakujem za rady ale tam ide o to
ze moj znami ma poprosil ako sa to da urobit aby:
mal v notebooku a stolnom a pda vsetko to iste, ked odosle nieco aby to bolo
aj v ostatnych , ked nejaky kontak prijme ulozi aby bol aj na ostatnych da sa to nejako?

samozrejme, po akychkolvek zmenach je potrebne pripojit PDA, aby na PDA boli aktualne udaje a mozu sa preniest ci uz na notebook alebo PC a zosynchronizovat, je mozne bez synchronizacie napr. pridat rozne kontakty na vsetky zariadeniach, a potom to staci len "obehat" PDA-ckom a vsade bude zoznam kontaktov totozny :cool:
Aendy
04.07.08,06:46
samozrejme, po akychkolvek zmenach je potrebne pripojit PDA, aby na PDA boli aktualne udaje a mozu sa preniest ci uz na notebook alebo PC a zosynchronizovat, je mozne bez synchronizacie napr. pridat rozne kontakty na vsetky zariadeniach, a potom to staci len "obehat" PDA-ckom a vsade bude zoznam kontaktov totozny :cool:
Diky moc, lenze je to dost neprakticke vzdy pripojit PDA a synchronizovat, nedalo by sa to spravit este nejako tak ze by sa to synchronizovalo pomocou intrenetoveho serveru? je taka nejaka moznost?
diky moc
robin78
04.07.08,07:37
Diky moc, lenze je to dost neprakticke vzdy pripojit PDA a synchronizovat, nedalo by sa to spravit este nejako tak ze by sa to synchronizovalo pomocou intrenetoveho serveru? je taka nejaka moznost?
diky moc

Co sa tyka mailov, tak tie spravidla mas na nejakom serveri na internete, takze si ich staci dotiahnut na prislusnom zariadeni. Ostatne udaje ako napr. kontakty by som si osobne neukladal na nejakom serveri nakolko je tu dost velka moznost zneuzitia tychto udajov. Tu synchronizaciu podla mna nie je nutne robit po kazdej zmene, ale len z casu nacas.

Ak mas mail postaveny na Microsoft Exchange, tak tu by bola moznost mat webovy pristup na outlook, t.j. ten outlook na webe vyzera dost podobne s outlookom ako desktopovou aplikaciou. Takze ked si na inom pocitaci tak sa prihlasis na web a tam si pozeras maily, vidis kontakty a podobne, cize v podstate nic nesynchronizujes a mas vsetky udaje pristupne.
Katabaticky
04.07.08,18:10
samozrejme ze sa to da
ci uz vramci domacej siete alebo cez "net"

ale vsetky spolocnosti ponukajuce nato program su zahranicne cize nic ine ako anglictinu necakaj a vsetky aplikacie su vramci jedneho balika cize cenovo narocne a nemozes si vybrat iba tuto sluzbu... (aspon som zatial nic modularne a pocestene alebo slovencene nevidel )

takze asi tak :)

a inak ked uz je natolko lenivy ze ti to hodi na krk tak si to bude musiet zaplatit :)
inak obehat to raz za tyzden neni problem... ach ten nas clovek tvor lenivy :rolleyes:
Aendy
06.07.08,13:46
rozumiem tomu, ja mam PDA a 3 notebooky a vsetko synchronizujem rucne, ale o mna nejde :) a tak som chcel vediet ci tu nenajdem niekoho kto by vedel nejaku online alternativu , dakujem
Katabaticky
06.07.08,18:06
ako som spominal existuje samozrejme ale vsetko su to aplikacie platene...

napr.
QSynchronization
alebo tak nejak sa to vola :)
a je ich ovela viac toto je asi najlacnejsi co viem :cool:
ostatne su uz komplexne baliky spravcovskych nastrojov ...
Aendy
08.07.08,08:47
dakujem
Katabaticky
08.07.08,19:31
takze kupujes? :)
michalos
13.07.09,09:12
Keby si tvoj kamarat urobil server, na server by boli pripojene PC ostatne a cez ten server by sa odosielala posta tak by mal kazdy vidiet co sa posielalo....
pistik71
13.07.09,14:43
rozumiem tomu, ja mam PDA a 3 notebooky a vsetko synchronizujem rucne, ale o mna nejde :) a tak som chcel vediet ci tu nenajdem niekoho kto by vedel nejaku online alternativu , dakujem

Ciest je viac - pda alebo mobil s Windows Mobille, serverove riesenie a imap pristup k schranke, alebo nejaky synchronizacny program. Z tej tretej moznosti existuje viac programov, ja pouzivam napriklad EZOutlookSync (niekedy davno som pisal o tychto programoch a toto bol najlepsi).
michalos
13.07.09,17:21
Ten program co spomnias je freeware??

EDIT//

Tak free to nie je... Chcel by som sa opytat ci neexistuje nejaky free program na toto...
pistik71
14.07.09,14:02
Ten program co spomnias je freeware??

EDIT//

Tak free to nie je... Chcel by som sa opytat ci neexistuje nejaky free program na toto...

Ee, free neexistuje, teda aspon neexisttoval ked som sa o problematiku zaujimal. Nieco sice bolo, ale funkcne to bolo nevyhovujuce.
Este ma napadlo, ze by to slo spravit cez externy HDD - tusim WD mal na disku program, ktory spravil akoze "outlook" a synchronizoval to s PC (natiahol vsetky maily na hdd). V tom programe sa dalo aj vytvarat a posielat maily a podobne. A ked sa pripojil k PC, tak sa to zosynchronizovalo. Bolo by to ale treba vyskusat ci by to bezalo nielen na externom hdd, ale napr. na flashke, pripadne na disku a co by to spravilo pri viacerych PC.