luluhaha
03.07.08,10:30
Dobrý deň,
potrebujem sa rýchlo poradiť, pri presťahovaní registračnej pokladne z jednej prevádzky na druhú - (teda nemení sa firma, len adresa na novú), potrebujem niečo nahlasovať na daňový úrad? Alebo stačí len servisný záznam technika..?
ĎAKUJEM
luluhaha
07.07.08,09:31
Ahojte, takže bola som na DÚ a tam mi povedali, že musím priniesť prvú pokladničnú knihu, kde bola pokladnica zaregistrovaná a do tej pracovníčka dú zaznamená zmenu prevádzky..
brčko
07.07.08,09:37
tá prvá pokl.kniha s originál pečiatkou z DU, kde pridelili čislo reg.pokladnici je dôležitá až do odhlásenia tejto reg.pokladne. Tiež je potrebné splnomocnenie pre takéto úkony na DU (ak nie si konatelka). Aj ked v tomto záleží od pracovníčky, ktorá to robí. Ja som to robila viac-krát, no len raz ho vyžadovali.
alka1
30.07.08,19:18
chcela by som sa spýtať ako je to ked prevádzka zostáva len sa mení majiteľ stačí ist na DU prehlásit s pokladničnou knihou???
brčko
30.07.08,19:44
chcela by som sa spýtať ako je to ked prevádzka zostáva len sa mení majiteľ stačí ist na DU prehlásit s pokladničnou knihou???

v tom prípade, ak nový majitel prevádzky odkupil aj registračnú pokladnicu, tak pôvodný majitel musí ísť na DU s prvou knihou, kde je originál pečiatka od DU a pridelený DKP a odhlásiť ju z prevádzky. Samozrejme predtým musí spraviť všetky potrebné uzávierky.
Nový majitel musí s certifikátom z tejto pokladne a novou knihou pokladnice (tú pôvodnú od predchádzajúceho majitela nepotrebuje, to je povinnosť predchádzajúceho majitela ju odhlásiť) túto pokladňu prihlásiť na svojom DÚ. Dostane nové číslo reg.pokladne = DKP, ktorého časť je vlastne zhodná s jeho DIC. Servisný technik potom vynuluje reg.pokladnicu, nahodí do pokladnice nové údaje o firme, DKP... a do knihy spíše o tom servisný záznam.