klaudiak
03.07.08,11:06
Dobrý deň, poradíte mi čo mám spraviť keď mi nezapísali s.r.o. z dôvodu, že už názov /keďa aj podobný/ existuje musím s.r.o. premenovať čo doložiť ?
klaudiak
03.07.08,10:14
nie je tu nikto kto mi poradí ?
klaudiak
04.07.08,10:33
už som po dlhšom hladaní našla pár odpovdí na moju otázku, vidím že väčšina už dovolenkuje
1. prečo pre zmenu názvu firmy /ktorej odmietli zápis do OR/chce ŽÚ zápisnicu z Valného zhromaženie, keď tu na porade čítam, že pokial nie je uskutočnený zápis to OR Spoločenský zmluva je bezpredmetná /nemá právnu subjektivitu/ ?
klaudiak
04.07.08,10:34
už som po dlhšom hladaní našla pár odpovedí na moju otázku, vidím že väčšina už dovolenkuje
1. prečo pre zmenu názvu firmy /ktorej odmietli zápis do OR/chce ŽÚ zápisnicu z Valného zhromaženie, keď tu na porade čítam, že pokial nie je uskutočnený zápis to OR Spoločenský zmluva je bezpredmetná /nemá právnu subjektivitu/ ?
Celsus
04.07.08,19:01
Vo Vašej situácii musí zakladateľ (resp. musia všetci zakladatelia) prijať (resp. uzavrieť) dodatok k zakladateľskej listine (resp. spoločenskej zmluve) spoločnosti, ktorým sa zmení jej obchodné meno na také, ktoré nie je zhodné ani zameniteľné s obchodným menom už existujúcej spoločnosti.

Následne sa zmena obch. mena oznámi živ. úradu, ktorý úradným záznamom zmení obch. meno na živnostenských listoch, príp. koncesných listinách vydaných pre danú spoločnosť.

Potom môžete podať námietky proti odmietnutiu vykonania zápisu.

Pozor, všetko vyššie uvedené treba stihnúť v 15-dňovej lehote určenej na podanie námietok, inak prídete o poplatok, ktorý ste za návrh na zápis spoločnosti do obch. registra už zaplatili (v prípade zmeškania uvedenej 15-dňovej lehoty budete totiž musieť podať nový návrh na zápis a opäť zaplatiť príslušný poplatok.)