Dorinda
03.07.08,12:22
Chcela by som sa spytat mozno pre mnohych trivialnu vec. Ak kúpime do PC novú pamäť, čiže je to technické zhodnotenie - update. Ale je to mala ciastka a za zdanovacie obdobie uz inak zhodnocovat nebudeme, aky ucet pouzijem 501 alebo 511? Dakujem
Zoltán Kovács
03.07.08,10:26
Chcela by som sa spytat mozno pre mnohych trivialnu vec. Ak kúpime do PC novú pamäť, čiže je to technické zhodnotenie - update. Ale je to mala ciastka a za zdanovacie obdobie uz inak zhodnocovat nebudeme, aky ucet pouzijem 501 alebo 511? Dakujem

Ak to bude do 30 tisíc, tak účet 501.
Dorinda
03.07.08,10:31
Dakujem, potvrdilo sa mi moje uctovanie. Ano je to 2 tis. Este by som sa spytala, kupili sme SW (kompletna licencia) za 45 tis. k staremu odpisanemu Mac-u, v ktorom zatial ziadny takyto graficky SW nebol. Tiez mozem uctovat priamo do nakladov 518?
Zoltán Kovács
03.07.08,10:33
Dakujem, potvrdilo sa mi moje uctovanie. Ano je to 2 tis. Este by som sa spytala, kupili sme SW (kompletna licencia) za 45 tis. k staremu odpisanemu Mac-u, v ktorom zatial ziadny takyto graficky SW nebol. Tiez mozem uctovat priamo do nakladov 518?

Áno, a k tomu operatívnu evidenciu.
Stefan2005
03.07.08,17:01
Chcela by som sa spytat mozno pre mnohych trivialnu vec. Ak kúpime do PC novú pamäť, čiže je to technické zhodnotenie - update. Ale je to mala ciastka a za zdanovacie obdobie uz inak zhodnocovat nebudeme, aky ucet pouzijem 501 alebo 511? Dakujem

... zadanie otázky je trocha zmätočné; update sa používa najmä v súvislosti so softvérom; pri zakúpení novej pamäte treba rozlíšiť i či je to kvôli výmene pôvodnej pamäte za novú, alebo rozšírenie stávajúcej o ďalší modul - lebo potom nie je vylúčený ani účet 511 (keď napr. výmenu urobí servis - ale to nebolo v zadaní, takže platí smith-ova odpoveď)...