steino
18.04.05,20:31
Nenašlo by sa pár múdrych hláv :eek: :cool: :) :o :D :mad: :cool: ;) ktoré by mi vedeli poradiť ako začať podnikať so Second hand-om.
Ide mi hlavne o to ako mám účtovať príjem tovaru keď tovar nakúpim od súkromnej osoby, ktorá nieje ani FO ani PO a tým pádom nemám žiaden doklad o kúpe.
Existuje nejaká možnosť ako to zdokladovať resp. preukázať nákup aby to bolo v poriadku zo strany kupujúceho a zároveň aj predávajúceho.
Nemá niekto skúsenosti s prevádzkou second handu???
Prosím o pomoc práca nieje a rozmýšľam otvoriť sekáč.
Som otvorený každej pomoci. Vopred Vďaka.
adam
18.04.05,18:55
Výkup zlata je vlastne tiež "Second hand". Mám urobenú jednoduchú KPZ
s údajmi: kupujúci, predávajúci, predmet predaja, prehlásenie, že je výlučným vlastníkom predávaného predmetu, dohodnutá cena, dátum a podpisy.
Asi tak....:) Pekný večer.....:)
steino
18.04.05,19:03
Jasné, tak jednoduché nemáš náhodu formát nejakej takej zmluvy spolu s tým prehlásením, nejaký všeobecne uznávaný formulár???
steino
18.04.05,19:03
a vlastne vďaka za radu ;)
ondrejvla
18.04.05,19:22
Aj ja navrhujem kúpnu zmluvu, len musíš tam mať všetko ošetrené- predmet, cena, platobné podmienky a iné. Tu na Porade sú ochotní ľudia pomáhať druhým, len sa musíš aj ty snažiť poradiť ostatným. Preto je to porada, že si radíme všetci. A pošuškám ti,že je veľmi veľa dobrých poradcov.

Keď si klikneš na hľadať - určite je tam nejaká pripojená. Lenka nás zásobuje všetkými zmluvami, nájdeš niečo.
Vlasta
andrej_rv
18.04.05,20:25
Jasné, tak jednoduché nemáš náhodu formát nejakej takej zmluvy spolu s tým prehlásením, nejaký všeobecne uznávaný formulár???Ja Ti pripnem nejaký vzor (používam ho síce pri nákupe počítačov a pod. od súkromníkov, ale v podstate by mal vyhovovať aj Tebe). Prípadne si to uprav.
steino
18.04.05,20:26
idem na to mrknúť ;) , tak vďaka. Dosť rýchlo tu frčia informácie ani sa nestačím čudovať, ja že pozriem tak po nejakých pár dňoch či sa niekdo ozval a za pár minút.... :eek:
Vdaka za radu
steino
18.04.05,20:29
Andrej vdaka,
to sa mi hodí. super :)
Šebestová Jana
21.04.05,14:57
tiež som si chcela otvoriť second hand, strašne rada ich navštevujem alebo cukráreň, ale priestor, ktorý som si chcela prenajať by ma stál mesačne 40 tisíc (bývam pri rozhlasovej pyramíde v BA) a to sa mi zdalo trochu veľa, z čoho by som to zaplatila, keby som len začala podnikať, už je tam svadobný salón, ale mám vyhliadnutý ďalší priestor, len sa musím na to popýtať a zistiť komu patrí.
adam
22.04.05,13:52
Jasné, tak jednoduché nemáš náhodu formát nejakej takej zmluvy spolu s tým prehlásením, nejaký všeobecne uznávaný formulár???
KÚPNOPREDAJNÁ ZMLUVA uzavretá podľa § 588 a nasl. Občianskeho zákonníka

Kupujúci : .................................................. ....................
Predávajúci : .................................................. ........................
Predmet kúpy : ..................váha............dohodnutá cena.....................

Predávajúci prehlasuje, že predmet je jeho bezvýhradným majetkom. Dohodnutá cena bola vyplatená v kotovosti.
Dátum : ..........................

..................................... .................................
kupujúci predávajúci


Prepáč, že prikladám neskôr, ale nestíhala som. Ja používam túto jednoduchú KPZ. Pri kontrole som nemala problém.
Pekný deň.....:) Je to rozhádzané, ale inak to neviem prilepiť.....:confused:
adam
24.04.05,18:50
Re: steino
Ešte ma napadlo, ak budeš vykupovať oblečenie od ľudí, nie z veľkoskladu, mohol by si to robiť aj na komis. Nezahádžeš sa vecami, o ktoré nebude záujem a vyplácať budeš až keď predáš. Si bez rizika, že Ti zostane nepredaný tovar.
Ahoj......:)
Zuziana
29.04.05,17:56
Pri výkupe od občanov bude komisia fakt asi nalepším riešením. Stanovíš si lehotu, koľko to budeš ponúkať a po tejto lehote milý občan príde pre nepredané veci a pre peniažky za predané. Leď som mala malé deti takto to fungovalo. Teraz to asi tak funguje tiež.
mirka z.
18.05.07,14:47
ahojte,
som v podobnej situacii,za par mesiacov mi konči materská dovolenka do povodnej prace sa nemôžem vrátiť kvôli pracovnému času a tak rozmyšlam o otvorení obchodu second handu. Prosim najde sa niekto kto mi poradí ako začať a čo všetko musím vybaviť a aké podmienky spľňať.Dakujem velmi pekne.
dencika
10.12.07,14:27
Dobrý podvečer!
Chcem sa len informovať? Pri výkupe zlata dávame zákazníkovi doklad z registračnej pokladne /výkup zlata - suma/ + VPD kde sú jeho i naše údaje. Je to dostačujúce, alebo je bezvýhradne potrebná kúpno predajná zmluva? Ďakujem
dencika
10.12.07,15:07
Dobrý podvečer!
Chcem sa len informovať? Pri výkupe zlata dávame zákazníkovi doklad z registračnej pokladne /výkup zlata - suma/ + VPD kde sú jeho i naše údaje. Je to dostačujúce, alebo je bezvýhradne potrebná kúpno predajná zmluva? Ďakujem
Prosím :mee: poradte!
dencika
09.01.08,15:17
Pekný deň!
Chcem sa informovať, môžem legálne odkúpiť zlomkové zlato od osoby mladšej ako 18 rokov?
Prípadne kde si to môzem naštudovať?
Ďakujem
mifikac
10.01.08,20:36
zdravim, ta druha strana ma ale prijem a musi si potom zrejme urobit danove , nie?
dencika
12.01.08,06:55
Myslím, že to je už jeho starosť, alebo nie :o ?
Dáša_
12.01.08,07:19
Dobrý podvečer!
Chcem sa len informovať? Pri výkupe zlata dávame zákazníkovi doklad z registračnej pokladne /výkup zlata - suma/ + VPD kde sú jeho i naše údaje. Je to dostačujúce, alebo je bezvýhradne potrebná kúpno predajná zmluva? Ďakujem

Nejak mi nie je jasné, ako dávate doklad z registračky pri nákupe. Ved vlastne ten, kto vam predáva je váš dodávateľ. Kam vám to potom vstupuje?
Registračky sú zariadené aj na nákup? Dodnes som si myslela, že registračky registruje tvoj príjem penazi.
dencika
12.01.08,07:30
Máme pokladňu nastavenú s tovarovou skupinou Výkup Au a Výkup Ag z mínusovou položkou.
Dáša_
12.01.08,20:17
Máme pokladňu nastavenú s tovarovou skupinou Výkup Au a Výkup Ag z mínusovou položkou.

to znamena, ked vam niekto prinesie na vykup ag, tak nahodite do pokladne blok s minusom?
Teda znizujete obrat na pokladni?
Ste aj platcami DPH?
dencika
14.01.08,07:32
nie nie sme platcami DPH
Dáša_
14.01.08,18:33
No ale ked nahadzujete výkup au do pokladne mínusom, tak vlastne skreslujete obrat? Napriklad aj pre účely DPH.
adianaadua
08.11.11,18:47
nie nie je to legálne.. je na to zákon.. od osoby mladšej ako 18 rokov sa nemôže nič odkúpiť.. a keď odkupujete od osoby nad 18 rokov musíte si zaznamenať všetky jej údaje a to z dôvodu že by mohlo byť to zlato kradnuté. A pri kúpe a výkupe vám stačí klasický PPD a VPD žiadna kúpno predajná zmluva. Ak vám treba viac poradiť nájdete ma na facebook-u: Adrianka Zvarová... tam vám poradím ak ešte niečo :)