Gabca
03.07.08,12:12
Prosim o radu, spolocnik, konatel a zamestnanec v jednej osobe ma minimalnu mzdu. Teraz mu lekar zistil diagnozu, s ktoru je predpoklad, ze bude dlhodobo PN a zrejma je invalidita. Co by mal spravit pre to, aby mal co najvyzsie davky pocas PN, pripadne co najvyzsi invalidny dochodok? ma si zvysit plat, alebo dobrovolne pripoistit? dakujem
mladymuz
03.07.08,10:19
asi neporadime. Myslim si, ze ten dotycny si to mal rozmysliet, ked si daval minimalny plat, ze v buducnosti sa moze aj toto prihodit.
Poistenie dodatocne uz nema vyznam, lebo diagnozu uz ma. Poistovna pri poistnom plneni si velmi dobre prestuduje chorobopis a posudky lekarov. Este ho potom obvinia z poistneho podvodu.
Gabca
03.07.08,10:31
ja som mala na mysli dobrovolne poistenie do socialnej poistovne, nie komercne.
Gabca
03.07.08,10:52
moze si ukoncit pracovny pomer a hned uzatvorit novy pracovny pomer s platom vo vyske maximalne VZ? to vsetko v tej istej firme? aby mal aspon PN co najvyssiu?
MIRKA111
03.07.08,10:58
moze si ukoncit pracovny pomer a hned uzatvorit novy pracovny pomer s platom vo vyske maximalne VZ? to vsetko v tej istej firme? aby mal aspon PN co najvyssiu?
to by bolo najlepšie riešenie
mladymuz
03.07.08,10:59
o dennom vymeriavacom zaklade bolo vela pisane v starsich prispevkoch. treba postudovat tam, alebo hodit otazku priamo na SP.
Gabca
03.07.08,12:20
Dakujem Janke a Mirke za tichy suhlas s mojim myslienkovym pochodom ;)