misa
03.07.08,13:42
Mám taký nezvyčajný problém, dodávateľ nám dodal ešte minulý rok majetok - kompresor, ktorý ale nemal všetky súčasti, tak ich postupne dodávali, avšak do dnešného dňa nám za tento majetok nevystavili faktúru. Začali sme ho používať až tento rok, už bol na ňom vykonaný aj servis, aj dokúpené nejaké súčasti. Akým spôsobom ho mám zaevidovať v účtovníctve keď nemám faktúru od dodávateľa (nechápem že im nechýba 100tis), keďže sa už používa? A dokonca ani neviem koľko by to všetko malo stáť, viem len orientačnú cenu. Ďakujem za rady.
misa
04.07.08,08:29
Nik neporadí?
misa
14.07.08,07:53
Posúvam
Olgica
14.07.08,07:56
No, určite treba od nich pítať faktúru.
Milan Benka
14.07.08,08:02
Mám taký nezvyčajný problém, dodávateľ nám dodal ešte minulý rok majetok - kompresor, ktorý ale nemal všetky súčasti, tak ich postupne dodávali, avšak do dnešného dňa nám za tento majetok nevystavili faktúru. Začali sme ho používať až tento rok, už bol na ňom vykonaný aj servis, aj dokúpené nejaké súčasti. Akým spôsobom ho mám zaevidovať v účtovníctve keď nemám faktúru od dodávateľa (nechápem že im nechýba 100tis), keďže sa už používa? A dokonca ani neviem koľko by to všetko malo stáť, viem len orientačnú cenu. Ďakujem za rady.

Do účtovníctva sa to môže dostať napr. ako inventúrny prebytok.
Zoltán Kovács
14.07.08,08:04
Do účtovníctva sa to môže dostať napr. ako inventúrny prebytok.

Len v akej cene, ak nie je doklad o nadobudnutí. Žeby reprodukčná obstarávacia cena?
A čo keď časom "dorazí" faktúra od dodávateľa so skutočnou cenou?
Milan Benka
14.07.08,08:10
Len v akej cene, ak nie je doklad o nadobudnutí. Žeby reprodučná obstarávacia cena?
A čo keď časom "dorazí" faktúra od dodávateľa so skutočnou cenou?


1. Doklad o nadobudnutí - existuje predpokladám niečo ako dodací list.
2. OC - ak nie je jasné z iných podkladov tak reprodukčná.
3. Ak dorazí, tak sa všetko opraví a uvedie do súladu so skutočnosťou.