eviketa
18.04.05,21:24
Poradí niekto : ak dostanem DPS na zahran.faktúru, aké členenie DPH použiť, aby mi to vzalo do riadkov 24 a 25. Keď dám PDoprava vezme mi to len do podkladov a nedá ni to to r.25. Treba to zadať do DPH ručne ?
Ďakujem všetkým šikovným
ondrejvla
18.04.05,19:35
Ja keď vystavujem dobropis, tak predsa nedávam opravu odpočítanej dane, ale dobropis ku konkrétnej faktúre, dátum je podľa zdaniteľného plnenia, a dôvod na dobropis musí byť-buď nedodanie tovaru, alebo služieb v plnom rozsahu, priložím k nemu korešpondenciu a zápis o dôvode dobropisovania. Vtedy to mám medzi dokladmi prislúchajúcimi k danému obdobiu.

Vlasta
eviketa
18.04.05,19:54
ale ja som dostala dobropis, proste sme niečo neodobrali a tak nám to dobropisovali. V DPH by som to mala uviesť (aspoň podľa mňa) na r.24 a 25 ale akou predkont.DPH ma zaujíma
ondrejvla
18.04.05,20:03
ale ja som dostala dobropis, proste sme niečo neodobrali a tak nám to dobropisovali. V DPH by som to mala uviesť (aspoň podľa mňa) na r.24 a 25 ale akou predkont.DPH ma zaujíma
Ahá! tak teda MD 343/anal / D 321/anal. mínusom DPH
MD buď sklad, alebo 504/ D 321/anal. tovar, to podľa spôsobu, akým účtuješ, či A, alebo B.
Vlasta
eviketa
19.04.05,19:39
Kurátko potrebujem ako som uviedla členenie DPH pri zadávaní v Pohode
ondrejvla
19.04.05,19:49
Kurátko potrebujem ako som uviedla členenie DPH pri zadávaní v PohodeJuj, to Kurátko ma aj potešilo, kiež by som bola!! Ale ja som už príliš stará na hryzkanie...
Ale to si nepovedala že v Pohode! Tú teda nepoznám! Písala si o predkontácii, tak som ti radila v PÚ a nie v JÚ, neviem v Pohode, či ide daňovú skupinu, alebo členenie DPH, lenže ja tento SW - bohužiaľ!
Paula
19.04.05,19:49
Pohodu nemám, neporadím. Môj soft mi ponúka pri každom plnení vybrať si ktorýkoľvek z riadkov DP, takže pri zaúčtovaní dodávateľského dobropisu zadám r.25.
eviketa
20.04.05,07:59
Tak Vam teda dik. Dopišem to rucne. A to kurátko - hoci aj do 100 rokov.Pre mňa je to pomenovanie časovo neobmedzené
Zuzka
20.04.05,08:41
Juj, to Kurátko ma aj potešilo, kiež by som bola!! Ale ja som už príliš stará na hryzkanie...
Ale to si nepovedala že v Pohode! Tú teda nepoznám! Písala si o predkontácii, tak som ti radila v PÚ a nie v JÚ, neviem v Pohode, či ide daňovú skupinu, alebo členenie DPH, lenže ja tento SW - bohužiaľ!
Vlasti, eviketa zadala svoju otázku v téme
Účtovné a iné softvéry - Pohoda,
... tak preto nespomínala ten SW. :)
eviketa
21.04.05,15:19
veruže ako píše Zuzka. Ale už som to zistila, ak by to nieko niekedy potreboval, tak dps zo zahr.fa je : zadať dps - DPH=PN,uložiť. Potom vymeranie DPH a tam zadať PD rozdiel a PD oprava. Tak snáď je to zrozumiteľné.
sarasimon
08.06.05,09:48
bolo to uplne super zrozumitelne a strasne sa mi to prave teraz zislo:-) dakujem za usetreny cas