AlenockaS
03.07.08,14:26
Dobrý deň,
mám nasledovný problém: dostala som faktúru z Kóree na kompresor, nemám žiadne JCD, colný dlh sme neplatili. Zistila som, že tento kompresor bol vyrobený v Belgicku, odtiaľ nám bol dovezený. Mám si zohnať doklad o krajine pôvodu kompresora a samozdaniť v priznaní DPH ? Alebo mám postupovať iným spôsobom ?

Ďakujem
mel
04.07.08,10:30
Ja účtujem nákup tovaru z Kóree, ale môjho dodávateľa
zastupuje daňový zástupca v Nemecku a mám uvedené
na doklade jeho IČ DPH. A potom robím samozdanenie.

pekný deň
AlenockaS
08.07.08,05:17
Ahoj Mel,

prípad ktorý spomínaš mi je jasný, tak účtujem aj ja, ale vec na ktorú som sa pýtala je len fakturácia z Kóree, ale tovar bol vyrobený v Belgicku a odtiaľ dovezený cez ČR na Slovensko. A keďže bol tovar dovezený z EU, nemám o prevoze žiadny doklad. Teda nemôžem to samozdaniť, myslím, že potrebujem minimálne doklad o pôvode tovaru, hmm ?
Vladimír Ozimý
08.07.08,05:37
Dobrý deň,
mám nasledovný problém: dostala som faktúru z Kóree na kompresor, nemám žiadne JCD, colný dlh sme neplatili. Zistila som, že tento kompresor bol vyrobený v Belgicku, odtiaľ nám bol dovezený. Mám si zohnať doklad o krajine pôvodu kompresora a samozdaniť v priznaní DPH ? Alebo mám postupovať iným spôsobom ?

Ďakujem

no aj ta Korejská spoločnosť by mala používať belgické identifikačné číslo...nejde predsa o dovoz nemáte ako clo a DPH platiť...každopádne by malo ísť podľa mňa o intrakomunitárne dodanie tovaru. Doklad v tomto prípade nepotrebujete stačí ak viete preukázať že vy ste platiteľ dodávateľ je platiteľ a tovar je dovezený do tuzemska a to viete predsa preukázať prijatím na sklad nie?
AlenockaS
08.07.08,07:24
z faktúry nie je jasné, či je kórejská spoločnosť registrovaná v Belgicku pre DPH, ale ďakujem za tip, pokúsim sa to zistiť.