Holanka26
03.07.08,14:40
Dobrý deň, chcela by som sa poradiť, od minulého týždňa mám 2 účtoch 2x zablokovanú sumu za exekúciu, o ktorej začatí som ani nebola vopred informovaná. Exekúcia bola za neuhradenú blokovú pokutu od polície. Sumu som ihneď po doručení zásielky a dohovore s exekučným úradom uhradila priamo vkladom na ich účet, s tým, že som na materskej dovolenke a zablokovali mi dvojnásobok sumy pohľadávky som ich žiadala o urýchlené odblokovanie. Je koniec týždňa ja mám stále sumy na účtoch zablokované a na môj telefonický pokus sa informovať, prečo je tomu tak priamo v exekučnom úrade somnou bolo jednané, že čo čakám, že mi to odblokujú kedy si ja písknem? že ak mám štastie tak to "možno" dnes odoslali do banky a možno do 2týždňov mi budú sumy odblokované. Pýtam sa teda, je tento postup a jednanie v súlade zo zákonom? A môže exekútor zadržiavať matke na mateskej dovolenke 2 násobok sumy pohľadávky aj po jej uhradení, bez toho, aby jej na účte nechal aspoň životné minimum??? O jednaní samotného operátora na danom exekučnom úrade škoda vôbec hovoriť ako vedia s ľudmi jednať :eek:
vanea
14.07.08,08:35
Vážení.........mám obdobný problem, akurat že to, prečo mi zablokovali účty mám zaplatené už rok. Som neskutočne vytočená......ako hrom z jasneho neba zrazu "ban" na všetky účty...:mee:....ja pozeram ako pero z gauča!
Prosim vas, nemate niekto nejaky link na vzor sťažnosti na súdneho exekutora? Chcem podať sťažnosť na jeho postup na Slovenskú komoru exekútorov, pretože si myslím, že rok je dost dlhá doba na to, aby sa zistilo, že je záväzok uhradený. A výhovorky typu "platba sa nedala identifikovať" neprijimam, lebo vsetky symboly a čísla sedia na chlp.
dakujem za radu
Stina
14.07.08,09:06
Máš pravdu, platba sa dá identifikovať - aj keď ju nevedia, ak im zašleš kópiu úhrady , môžu ju priradiť.
Ak nepochodíš u exekútora obráť sa so sťažnosťou na www.ske.sk.
vanea
14.07.08,09:27
no ja im žiadnu kopiu ničoho sama od seba posielať nebudem. Napisala som exekutorke list (inak ta na mna absolutne dlabe) v ktorom som jej opísala vsetko, o tom že to bolo uhradené ešte skor než sa o mne dozvedela, o tom že ma prekvapuje jej hbitá reakcia, že po roku začne konať a ani si neoverí, či sa nezmenila skutková podstata veci, alebo napr. ako perfektne si zistila moju novu adresu, nakoľko som sa medzičasom sťahovala. Ja neviem.....fakt neviem čo mam robit. Čakam na jej krok. Ale tú sťažnosť podám, len som chcela nejaký vzor ako to ma vyzerat......vzor takej stažnosti.
riccado
14.07.08,10:57
no ja im žiadnu kopiu ničoho sama od seba posielať nebudem. Napisala som exekutorke list (inak ta na mna absolutne dlabe) v ktorom som jej opísala vsetko, o tom že to bolo uhradené ešte skor než sa o mne dozvedela, o tom že ma prekvapuje jej hbitá reakcia, že po roku začne konať a ani si neoverí, či sa nezmenila skutková podstata veci, alebo napr. ako perfektne si zistila moju novu adresu, nakoľko som sa medzičasom sťahovala. Ja neviem.....fakt neviem čo mam robit. Čakam na jej krok. Ale tú sťažnosť podám, len som chcela nejaký vzor ako to ma vyzerat......vzor takej stažnosti.

a preco sa chces stazovat na exekutorku? co ti ona vlastne urobila? ved tie peniaze niekto dostal a potom ich este raz chce vymoct cez exekuciu. na neho bud nahnevana a nie na exekutorku. a ak nepreukazes, ze si sa dlhu zbavila a ziadnu kopiu nikomu neposles (a nepodas namietky proti exekucii), tak exekutorka bude konat. a opravnene... a ta staznost vobec nie je na mieste, exekutorka robi svoju pracu, nic ine... chyba je v niekom inom
willma
14.07.08,11:16
a preco sa chces stazovat na exekutorku? co ti ona vlastne urobila? ved tie peniaze niekto dostal a potom ich este raz chce vymoct cez exekuciu. na neho bud nahnevana a nie na exekutorku. a ak nepreukazes, ze si sa dlhu zbavila a ziadnu kopiu nikomu neposles (a nepodas namietky proti exekucii), tak exekutorka bude konat. a opravnene... a ta staznost vobec nie je na mieste, exekutorka robi svoju pracu, nic ine... chyba je v niekom inom musím ti trochu oponovať, chyba je pravdepodobne aj v exekútorovi, že si nepreverí skutočnosti. Osobná skúsenosť. Podané dve exekúcie, na výživné, tomu istému exekútorovi obe jeden deň. Jednu riešil okamžite a tú druhú ako sa hovorí s krížkom po funuse až po vyše roku, keď už dávno pominuli dôvody exekúcie.
hanelie
14.07.08,11:25
okamžite po uhradení exekučného titulu treba zaslať kópiu dokladu o zaplatení spolu so žiadosťou o odblokovanie účtov súdom určenému exekútorovi a pokiaľ sa platba uskutoční ihneď po obdržaní titulu " Upovedomenie o začatí exekúcie" je možné podať aj námietky voči predbežných trovám exekúcie /do troch dní odo dňa doručenia zásielky / §201 ods 2 Exekučného poriadku

pre holanku:
s úradmi sa neoplatí vyjednávať NIKDY telefonátmi alebo osobnou návštevou - VŽDY písomnou formou s poukázaním nárokov podľa príslušných zákonov
riccado
14.07.08,11:28
musím ti trochu oponovať, chyba je pravdepodobne aj v exekútorovi, že si nepreverí skutočnosti. Osobná skúsenosť. Podané dve exekúcie, na výživné, tomu istému exekútorovi obe jeden deň. Jednu riešil okamžite a tú druhú ako sa hovorí s krížkom po funuse až po vyše roku, keď už dávno pominuli dôvody exekúcie.

ale ved ona napisala, ze on si to preveril a opravneny "udajne" nepriradil jej uhrady k dlhu a teda exekutorovi tvrdi, ze narok uspokojeny nebol. ako pochybil exekutor? nijako. on nerobi sudcu medzi opravnenym a povinnym, o namietkach proti exekucii preto na zaciatku rozhoduje exekucny sud...
vanea
14.07.08,11:39
a preco sa chces stazovat na exekutorku? co ti ona vlastne urobila? ved tie peniaze niekto dostal a potom ich este raz chce vymoct cez exekuciu. na neho bud nahnevana a nie na exekutorku. a ak nepreukazes, ze si sa dlhu zbavila a ziadnu kopiu nikomu neposles (a nepodas namietky proti exekucii), tak exekutorka bude konat. a opravnene... a ta staznost vobec nie je na mieste, exekutorka robi svoju pracu, nic ine... chyba je v niekom inom

no ja nechapem, akože robí exekutorka oprávnene? podla vas je oprávnená na vymáhanie vecí, ktoré boli zaplatene skor, nez sa o nich dozvedela?
Ano....mate pravdu v tom, že tie peniaze niekto dostal a potom ich este raz chce vymoct cez exekuciu.......ale mna ohrozuje exekutor, a teda na neho mam tažke srdce.
No dohliadnuc od vsetkého, presne ako te napisali....chyba je v niekom inom ale dôsledky znašam ja!
vanea
14.07.08,11:42
ale ved ona napisala, ze on si to preveril a opravneny "udajne" nepriradil jej uhrady k dlhu a teda exekutorovi tvrdi, ze narok uspokojeny nebol. ako pochybil exekutor? nijako. on nerobi sudcu medzi opravnenym a povinnym, o namietkach proti exekucii preto na zaciatku rozhoduje exekucny sud...

exekučny súd rozhoduje na podnet exekutora a ten na podnet oprávneného. No prepáčte.....ale ked ja exekutorovi poviem, aby niekoho ožobračil a vymyslim si nejake dovody......to stačí k tomu aby začal konať? Ak ano, no hurá, zalozim si na to s.r.očku !!
riccado
14.07.08,11:48
exekučny súd rozhoduje na podnet exekutora a ten na podnet oprávneného. No prepáčte.....ale ked ja exekutorovi poviem, aby niekoho ožobračil a vymyslim si nejake dovody......to stačí k tomu aby začal konať? Ak ano, no hurá, zalozim si na to s.r.očku !!

ako povinna mozes podat: - namietky proti exekucii (prirodzene v lehote), navrh na zastavenie exekucie. praveze zakon je postaveny presne tak, ze branit sa da, ale najhorsie je, ked povinny nerespektuje lehoty (napr. na podanie namietok), a potom je uz ovela tazsie branit sa.

o aku sumu sa jedna?
vanea
14.07.08,11:55
ako povinna mozes podat: - namietky proti exekucii (prirodzene v lehote), navrh na zastavenie exekucie. praveze zakon je postaveny presne tak, ze branit sa da, ale najhorsie je, ked povinny nerespektuje lehoty (napr. na podanie namietok), a potom je uz ovela tazsie branit sa.

o aku sumu sa jedna?

pre objasnenie:
opravnený dal podnet exekutorke v juli 2007
dlh bol uz v tom case uhradeny z mojej strany
a min.tyzden mi prišla obsielka, v ktorej boli vsetky papiere, ktoré v priebehu roka posielala exekutorka na adresu, na ktorej som nikdy nebyvala a asi ju to už dožralo a konečne zistila, že musi pre to urobiť viac (koncila sa lehota) tak si konecne po roku zistia moju adresu a na tu mi to poslala a hned v ten den aj zablokovala vsetky ucty........jedna sa o sumu 6140
riccado
14.07.08,12:28
pre objasnenie:
opravnený dal podnet exekutorke v juli 2007
dlh bol uz v tom case uhradeny z mojej strany
a min.tyzden mi prišla obsielka, v ktorej boli vsetky papiere, ktoré v priebehu roka posielala exekutorka na adresu, na ktorej som nikdy nebyvala a asi ju to už dožralo a konečne zistila, že musi pre to urobiť viac (koncila sa lehota) tak si konecne po roku zistia moju adresu a na tu mi to poslala a hned v ten den aj zablokovala vsetky ucty........jedna sa o sumu 6140

exekutorke sa ziadna lehota nekoncila. podanim navrhu sa premlcacia doba prerusuje a to, ze ti nemohla dorucit upovedomenie nie je viazane ziadnou lehotou. skor by som povedal, ze poziadala register obyvatelstva o tvoje sucasne bydlisko a tam sa caka cca. 6 - 12 mesiacov, kym odpovedia. a jej ju oznamili, tak sa proste tvoj spis dostal navrch kopy
vanea
14.07.08,12:44
ked to má exekutorka rok na stole a po roku sa dopracuje k tomu, že konecne vie, kam to má poslať, nie je na mieste preveriť, či sa nezmenila skutková podstata veci ? Prečo ked mala konečne moju adresu mi neposlala nejaké oznamenie, prečo hned poslal vykonanie?
Chápete o čo mi ide? Rok to mala na stole a ja som o ničom nevedela. Celá spokojna, že mam veci v poriadku ma zrazu zo sna zobudí nejaka exekucia za niečo, čo je davno zaplatene? Viete mi poradit čo mam robit? Exekutorke som pisala ale zjavne času dost...... ale mne banka strhla poplatky za spracovanie exekucie.....nemožem s učtami manipulovat....takže čo dalej?
vanea
14.07.08,13:05
exekutorke sa ziadna lehota nekoncila. podanim navrhu sa premlcacia doba prerusuje a to, ze ti nemohla dorucit upovedomenie nie je viazane ziadnou lehotou. skor by som povedal, ze poziadala register obyvatelstva o tvoje sucasne bydlisko a tam sa caka cca. 6 - 12 mesiacov, kym odpovedia. a jej ju oznamili, tak sa proste tvoj spis dostal navrch kopy

Nie je predsa podstatné, ako si to zistila. Podstatné je to, že začala konať vo veci, ktorá je takpovediac "neaktuálna" lebo ma žiada o niečo, čo už dávno bolo vykonané. A žiada ma o to spôsobom, ktorý nebudem komentovať.
Fakt sa mi nechce veriť, že sa môže toto beztrestne stať. Chcete mi povedať, že je to správne? Že vsetko bolo v ramci zakona a to, že mne niekto skomplikoval život úplne bezdôvodne sa môže diať beztrestne? To fakt? Asi ste v tejto brandži doma a preto je vaš postoj taky aky je. Ja si ale nemyslím, že je všetko v poriadku. Niekde to niekto paradne domrvil a paradne si to odnesie. Ako ja v tych bankach vyzeram? To asi nikoho nezaujima......ale mňa ano. Tak sa mi nečudujte!
hanelie
14.07.08,14:13
dlh bol uz v tom case uhradeny z mojej strany

táto poznámka vás iste nepoteší - ale : prečo ste neposlali kópiu úhrady ihneď po zaplatení - na adresu súdneho exekútora?
riccado
14.07.08,14:15
Nie je predsa podstatné, ako si to zistila. Podstatné je to, že začala konať vo veci, ktorá je takpovediac "neaktuálna" lebo ma žiada o niečo, čo už dávno bolo vykonané. A žiada ma o to spôsobom, ktorý nebudem komentovať.
Fakt sa mi nechce veriť, že sa môže toto beztrestne stať. Chcete mi povedať, že je to správne? Že vsetko bolo v ramci zakona a to, že mne niekto skomplikoval život úplne bezdôvodne sa môže diať beztrestne? To fakt? Asi ste v tejto brandži doma a preto je vaš postoj taky aky je. Ja si ale nemyslím, že je všetko v poriadku. Niekde to niekto paradne domrvil a paradne si to odnesie. Ako ja v tych bankach vyzeram? To asi nikoho nezaujima......ale mňa ano. Tak sa mi nečudujte!

naozaj vas chapem...
stale vsak trvam na tom, ze chybu nesie ten, komu ste tie peniaze zaplatila. preco neoznamil exekutorke, ze doslo k zaniku pohladavky? neurobil to a mal na to dost casu. exekutorka je viazana navrhom opravneneho, tak sa necudujte. pokial chce po vas opravneny zaplatit jednu sumu 2 krat, tak kto tu klame? exekutorka alebo opravneny? ona vam neskomplikovala zivot, to urobil opravneny. a este jedna vec, presne na to sluzia namietky proti exekucii (ak po vzniku exekucneho titulu doslo k zaniku naroku)...
mrzi ma vasa situacia, ale verte, ze Vas poskodil opravneny...
vanea
14.07.08,14:33
táto poznámka vás iste nepoteší - ale : prečo ste neposlali kópiu úhrady ihneď po zaplatení - na adresu súdneho exekútora?

ihned po zaplateni?? ja som to platila pred vyše rokom a v tom čase som nemohla tušiť, že po vyše roku sa niekto ozve a bude to chcieť ešte raz!
Adamko1
14.07.08,14:44
Ahojte,
rada by som sa zapojila, ale môj problém sa týka viac správkyne na DU. Poslala mi oznam v januári tohto roku,že mi vyrúbi pokutu vo výške 2000,-Sk pretože som nepredložila Hlásenie o dani zo záv.čin. za rok 2003 a ak tak do 15 dní neurobím vyrúbi mi ďalších 2000,-Sk. Odpísala som jej, že Hlásenie som podalal iby že nemám doklad o podaní, ale že jej kopiu posielam opäť.Po 3 mesiacoch mi došlo rozhodnutie o pokute 2000,- a ani zmienka o mojom liste, ktorý absolútne odignorovala, takže som jej napísala ďalší kde som upozornila na fakt, že mi neodpovedala na prvý list a že som vlastne so živnosťou skončila v roku 2006 takže keď pokuty majú mať výchovný charkter nechápem zmysel vyrúbenej pokuty. Zasa ďalšia ignorácia a po takmer 3 mesiacoch ma vyzvala aby som sa k nej dostavila, práve dnes som od nej prišla a som šokovaná. AKo sa môže jeden zamestnanec DU takto správať k stránke najskôr mi povedala, že nechápe čo do nej chcem na čom prišla, potom mi zahlásila áááá to ste vy no teda vy ste vytiahla moju zložku ukázala mi oba moje listy a povedala: "Já vás nechápem čo za žvásty ste v tom poslednom liste písali, buď si ho zoberiete späť a urobíme, že ste nič neposlali alebo pošlem na vás exekúciu" vytreštila som oči a povedala som jej, že tam nie jej ani jeden žvást a že aj oni majú povinnosť odpovedať do 30 dní na listy, jej argument bol že ona má roboty že nevie čo skôr takže ked sa nedohodneme pošle exekúcie a mám si chystať spätne doklady tým mi naznačila, že môžem čakať kontrolu.Neviem ako sa mám brániť mala som chuť ísť hneď za riaditeľom, ale neviem či tým nespustím lavínu, myslím si že takéto chovanie si nemôže dovoliť.
vanea
14.07.08,14:45
naozaj vas chapem...
stale vsak trvam na tom, ze chybu nesie ten, komu ste tie peniaze zaplatila. preco neoznamil exekutorke, ze doslo k zaniku pohladavky? neurobil to a mal na to dost casu. exekutorka je viazana navrhom opravneneho, tak sa necudujte. pokial chce po vas opravneny zaplatit jednu sumu 2 krat, tak kto tu klame? exekutorka alebo opravneny? ona vam neskomplikovala zivot, to urobil opravneny. a este jedna vec, presne na to sluzia namietky proti exekucii (ak po vzniku exekucneho titulu doslo k zaniku naroku)...
mrzi ma vasa situacia, ale verte, ze Vas poskodil opravneny...

dakujem za poučnú konzultáciu a rady a však faktom zostáva, že Exekúciu možno viesť len na existujúcu pohľadávku!!!
rooobertek
15.07.08,07:09
Už som sa stretol s prípadmi, že klient banky mal exekúciu na účte vyše roka len vďaka tomu, že exekútor neposlal oznámenie o ukončení exekúcie (alebo ako sa volá ten doklad).
vanea
15.07.08,10:55
no ďakujem..........asi sa mam na čo tešiť
riccado
15.07.08,11:01
no ďakujem..........asi sa mam na čo tešiť

tak ho potom zazalujete o nahradu skody...
babyka
30.07.08,12:05
Mojmu manzelovi dnes prisla tiez exekucia na nas ucet za pred polrokom zaplatenu pokutu za rychlost.Nechapem.Nedostali sme ani jeden dopis,ani od polisov,ani od exekutora.Samozrejme mame ustrizok o zaplateni, ako mame postupovat,co vsetko mam urobit,aby nam zrusil blokovanie uctu,ved preboha mam kopec vselijakych platieb cez ucet,nic neuhradzam v hotovosti,bez platobnej karty sa ani nepohnem,nemam ziadnu hotovost,len prachy v banke.To je skandal!Poradte,prosim!!!!!!!!!!!!!!
zuzana.š.
31.07.08,10:42
Čo ti konkrétne prišlo? Upovedomenie o začatí exekúcie?