VeronikaT
03.07.08,20:39
Nestavali ste náhodou niekto tento typ bungalowu od prodomu? Ako ste ho stavali? Svojpomocne alebo na kľúč? Aká bola konečná suma a s akým materiálom??
´dakujem za odpovede
ivonka400
04.07.08,16:06
Ahoj Veronika,

prave staviame ( staveb. firma ) znamemu tento dom v okoli BA a na kluc, v decembri zaplatil u nas za stavbu cca 2.400.000,- odvtedy samozrejme boli coneca, cize stavebny material a prace sli hore, moze ta vist do 3.000.000,- na kluc
VeronikaT
05.07.08,13:19
Ejha, no to sa mi zdá dosť, ja som nedávno našla na nete tento domček uz aj s pozemkom na kľúč za 3 miliony... My pozemok máme, potrebujeme len postaviť a keďže manžel je murár, len už nepracuje v obore, tak si chceme postaviť sami....
Tiež budeme mať lacnejšie vodu, plyn, kúrenie, elektrinu a pokrytie strechy, keďže toto nám budú robiť známy a účtovať si budú len za materiál a za prácu minimum (za pokrytie strechy nič).
Obkladanie, omietanie, zateplenie by mal zvládať manžel, a takisto aj murovanie.
Dá sa zmestiť do 1,5 mil?? či je to len sen?

no a ešte som zabudla, že aj v stavebninách budeme mať zľavu, tam nám vybaví švagor, ktorý tam pracuje...
atrick
28.07.08,14:00
Ejha, no to sa mi zdá dosť, ja som nedávno našla na nete tento domček uz aj s pozemkom na kľúč za 3 miliony... My pozemok máme, potrebujeme len postaviť a keďže manžel je murár, len už nepracuje v obore, tak si chceme postaviť sami....
Tiež budeme mať lacnejšie vodu, plyn, kúrenie, elektrinu a pokrytie strechy, keďže toto nám budú robiť známy a účtovať si budú len za materiál a za prácu minimum (za pokrytie strechy nič).
Obkladanie, omietanie, zateplenie by mal zvládať manžel, a takisto aj murovanie.
Dá sa zmestiť do 1,5 mil?? či je to len sen?

no a ešte som zabudla, že aj v stavebninách budeme mať zľavu, tam nám vybaví švagor, ktorý tam pracuje...
Aj my sa chystame stavat svojpomocne bungalov 65 a cena by dufam nemala presiahnut 1.000.000,-sk ked ratam ze 95 percent si budem robit sam...
moniqua
29.07.08,05:08
Ahoj, my stavíme od PRODOMu Styl plus, taky svépomocí + elektriku, vodu, plyn, topení platíme jen za materiál, práci máme darem, jinak krom krovů a pokládky střechy si děláme vše sami, od vykopání základů, šalování, tahání stěn (tam jsme měli ještě 3 zedníky), stropy atd atd :) Většinu materiálu jsme zatím sehnali za lepší cenu než nabízeli stavebniny atd .... Teď už děláme vnitřní omítky a jsme na 1mil, takže počítáme že do 1,5mil se vlezeme.
Tak si myslím že vy taky ;) :)
ivonka400
15.03.10,18:57
ahoj, znami ho staval a mal ho za cenu 2 500 000,-SK ajj s pozemkom na kluc, skus kontaktovat jeho, skype: marian-1977
220870
15.03.10,19:03
Ejha, no to sa mi zdá dosť, ja som nedávno našla na nete tento domček uz aj s pozemkom na kľúč za 3 miliony... My pozemok máme, potrebujeme len postaviť a keďže manžel je murár, len už nepracuje v obore, tak si chceme postaviť sami....
Tiež budeme mať lacnejšie vodu, plyn, kúrenie, elektrinu a pokrytie strechy, keďže toto nám budú robiť známy a účtovať si budú len za materiál a za prácu minimum (za pokrytie strechy nič).
Obkladanie, omietanie, zateplenie by mal zvládať manžel, a takisto aj murovanie.
Dá sa zmestiť do 1,5 mil?? či je to len sen?

no a ešte som zabudla, že aj v stavebninách budeme mať zľavu, tam nám vybaví švagor, ktorý tam pracuje...
Ja som murár a toto by som sám pri dnešných cenách možno postavil bez pozemku IS a papierovačiek do 1 mil.:)
TomasHC
15.03.10,19:07
Ja staviam Bungalow 22 (http://prodom.sk/?p=projekty&project=26) od PRODOM, cena na kluc na webe 3,5 mil. Sk, ja som zatial na 2,2 mil. + ocakavam este 0,5 mil. a bude to komplet aj s prijazdovou cestou a terasou (vratane kuchyne, spotrebicov...). Treba mat stastie na dobrych majstrov a urobit svojpomocne co sa len da :(
Gadan
17.03.10,14:07
Ahojte diskutéri.

My s manželom práve staviame dom Praktik 61 od Eurolinu. Oproti původnému projektu máme dom celý podpivničený. Máme za sebou vybudovanie prípojok (elektrika, voda - 80m k domu), hrubú stavbu komplet, pokrytie,osadenie okien, vymurované priečky, naťahanú elektriku, vodu a časť kúrenia a práve sa chystáme na omietky. Čakajú nás ešte potery, dlažby, obklady, dorobiť kúrenie a to dúfam bude všetko najnutejšie k tomu, aby sme sa mohli nasťahovať. Cena doteraz necelých 40tis eur. Počítame, že to najnutnejšie (o čom som písala) nás ešte výjde na ďalších 20tis. Myslím, že sme to celkom dobre zvládli
Gadan
17.03.10,14:11
Ja som murár a toto by som sám pri dnešných cenách možno postavil bez pozemku IS a papierovačiek do 1 mil.:)

k tomuto príspevku - zdá sa to byť super cena, no z vlastných skúseností viem, že práve IS a aj všetky potrebné papierovačky predstavujú dosť veľkú finančnú záťaž a potom sa výsledná suma může dosť zmeniť....
TomasHC
17.03.10,16:45
k tomuto príspevku - zdá sa to byť super cena, no z vlastných skúseností viem, že práve IS a aj všetky potrebné papierovačky predstavujú dosť veľkú finančnú záťaž a potom sa výsledná suma může dosť zmeniť....

Pokial nie je s IS ziaden problem, tak je to relativne lacna vec.

Plyn 7000sk
Elektro 5500sk
Voda (podla vzdialenosti do sachty) - 1900sk (3metre)
Kanalizacia (podla zlozitosti - hlbka, vzdialenost) - 3000sk (u mna 28 000sk)

Cokolvek ine je OVELA drahsie!
dzastinka1
18.03.10,07:34
Ahojte diskutéri.

My s manželom práve staviame dom Praktik 61 od Eurolinu. Oproti původnému projektu máme dom celý podpivničený. Máme za sebou vybudovanie prípojok (elektrika, voda - 80m k domu), hrubú stavbu komplet, pokrytie,osadenie okien, vymurované priečky, naťahanú elektriku, vodu a časť kúrenia a práve sa chystáme na omietky. Čakajú nás ešte potery, dlažby, obklady, dorobiť kúrenie a to dúfam bude všetko najnutejšie k tomu, aby sme sa mohli nasťahovať. Cena doteraz necelých 40tis eur. Počítame, že to najnutnejšie (o čom som písala) nás ešte výjde na ďalších 20tis. Myslím, že sme to celkom dobre zvládli

Ahoj Gadan. Rada by som vedela, ako ste sa dostali k takej peknej sumičke? Myslím tým, či máte v rodine murárov, inštaletérov, jednoducho, či ste si robili všetko svojpmocne alebo ste mali na niečo volaných aj odborníkov?
Gadan
22.03.10,09:14
Ahoj Gadan. Rada by som vedela, ako ste sa dostali k takej peknej sumičke? Myslím tým, či máte v rodine murárov, inštaletérov, jednoducho, či ste si robili všetko svojpmocne alebo ste mali na niečo volaných aj odborníkov?

Zdravím Dzastinka.

Staviame spojpomocne, kto může - pomůže. V rodine síce murárov máme, no zrovna ani jeden "nemal čas", no našťastie sme mali šťastie na priateľov, ktorí nám pomohli zohnať ľudí, ktorí o práci nielen hovorili, ale ju aj naozaj ovládali.
Gadan
22.03.10,09:23
Pokial nie je s IS ziaden problem, tak je to relativne lacna vec.

Plyn 7000sk
Elektro 5500sk
Voda (podla vzdialenosti do sachty) - 1900sk (3metre)
Kanalizacia (podla zlozitosti - hlbka, vzdialenost) - 3000sk (u mna 28 000sk)

Cokolvek ine je OVELA drahsie!

myslím, že jediné, s čím súhlasím je to - že je to "relatívne"! Samozrejme, že náklady sú individuálne od vzdialenosti, terénu, hĺbky,...no určite sa nepohybujú v sumách, ktoré si uviedol. Rozoberiem elektriku - tá suma predstavuje len poplatok za samotné pripojenie, no k tomu treba pripočítať materiál, káble, skriňa, vykopanie ryhy, uloženie káblov,...proste je toho viac. Voda takisto - len vodomerná šachta plastová stojí min 300e (betónová je lacnejšia - no k tomu robota, dovoz,....???), k tomu zvyšný materiál, poplatky,.......
TomasHC
22.03.10,09:48
myslím, že jediné, s čím súhlasím je to - že je to "relatívne"! Samozrejme, že náklady sú individuálne od vzdialenosti, terénu, hĺbky,...no určite sa nepohybujú v sumách, ktoré si uviedol. Rozoberiem elektriku - tá suma predstavuje len poplatok za samotné pripojenie, no k tomu treba pripočítať materiál, káble, skriňa, vykopanie ryhy, uloženie káblov,...proste je toho viac. Voda takisto - len vodomerná šachta plastová stojí min 300e (betónová je lacnejšia - no k tomu robota, dovoz,....???), k tomu zvyšný materiál, poplatky,.......

Ano, tak mas na 100% pravdu, uviedol som len administrativne poplatky. Ale kazdy kto nema len jednu ruku, pripadne dve lave, si dokaze vykopat drazku na vodu, elektro, odpad, reviznu sachtu... a nestoji to potom radovo stotisice Sk :)