Iwett
03.07.08,20:38
Dobrý večer, prostím Vás musí sa invalidný dôchodca, ktorý pracoval a ukončil pracovný pomer prihlásiť na úrad práce? Ďakujem
Iwett
04.07.08,05:17
Ak ma pamäť neklame, nikto bez pracovného pomeru nie je povinný prihlásiť sa na úrade práce. Neviem o takom zákone, ktorý niekomu takú povinnosť ukladá.
Mýlim sa? Opravte ma, prosím. Ďakujem. :)
Myslela som, že ked FO ukončí pracovný pomer a neprihlási sa na UP, tak sa stáva samoplatitel. A ak ukončí pp invalidný dôchodca a neprihlási sa na UP tak je povinný platiť si niečo sám? Alebo aké povinnosti má? Musí to oznámiť na SP a ZP?
A ospravedlnujem sa za nesprávnu formuláciu a zle zaradenú otázku. Ďakujem
veronikasad
04.07.08,16:34
Myslela som, že ked FO ukončí pracovný pomer a neprihlási sa na UP, tak sa stáva samoplatitel. A ak ukončí pp invalidný dôchodca a neprihlási sa na UP tak je povinný platiť si niečo sám? Alebo aké povinnosti má? Musí to oznámiť na SP a ZP?
A ospravedlnujem sa za nesprávnu formuláciu a zle zaradenú otázku. Ďakujem
Za invalidného dôchodcu, ak nie je zamestnaný, platí zdravotné poistenie štát. Ak mu nevznikne nárok na dávku v nezamestnanosti a nemá záujem o sprostredkovanie práce, nemusí sa prihlásiť ako uchádzač o zamestnanie.
Treba sa však prihlásiť - nahlásiť zmenu - v zdravotnej poisťovni.
Iwett
04.07.08,18:25
Za invalidného dôchodcu, ak nie je zamestnaný, platí zdravotné poistenie štát. Ak mu nevznikne nárok na dávku v nezamestnanosti a nemá záujem o sprostredkovanie práce, nemusí sa prihlásiť ako uchádzač o zamestnanie.
Treba sa však prihlásiť - nahlásiť zmenu - v zdravotnej poisťovni.
ďakujem veľmi pekne:)