z.j
03.07.08,21:57
Zdravím.

Keďže rád pracujem s drevom, a chcel by som sa stať "hobbystolárom", uvažujem, že kúpim stolovú kotúčovú pílu. Cenovo by to malo vyzerať max. okolo 15000Sk. Našiel som "jednoduchšie" modely za 3000-4000 Sk, no nezdali sa mi vhodné na precíznu prácu. Myslím napr. na presné nastavenie uhla rezu, na presné nastavenie pravítka. Vyhliadol som si model Proma PKS-315S, kvôli stabilne vyzerajúcej konštrukcie a posuvnému vozíku.
Má s ním niekto skúsenosti? Akú inú značku, model by ste doporučili do uvedenej cenovej hladiny? Kde sa radia kvalitou značky, Proma, Ferm, Al-Ko, Güde, atď.?
Ďakujem za rady.
matoaudi
25.01.10,19:48
ja som kupil MAKITA MLT100 za 300,-€ v akcii!!!
kašli na ferm a podobné značky, to nieje ani pre hoby stolárov, ale pre tých, ktorí potrebujú raz za 2 mesiace odpíliť nejakú dosku...
hodí sa napríklad výškové nastavenie pílového kotúča a takisto nastavenie uhla kotúča...
Laco-monter
01.02.10,01:57
Zdravím.

Keďže rád pracujem s drevom, a chcel by som sa stať "hobbystolárom", uvažujem, že kúpim stolovú kotúčovú pílu. Cenovo by to malo vyzerať max. okolo 15000Sk. Našiel som "jednoduchšie" modely za 3000-4000 Sk, no nezdali sa mi vhodné na precíznu prácu. Myslím napr. na presné nastavenie uhla rezu, na presné nastavenie pravítka. Vyhliadol som si model Proma PKS-315S, kvôli stabilne vyzerajúcej konštrukcie a posuvnému vozíku.
Má s ním niekto skúsenosti? Akú inú značku, model by ste doporučili do uvedenej cenovej hladiny? Kde sa radia kvalitou značky, Proma, Ferm, Al-Ko, Güde, atď.?
Ďakujem za rady.
Na stolovej píle ťažko dosiahneš precíznu prácu,vždy musí nasledovať obrobenie rezných ploch hobĺovaním alebo brúsením.

Dobrý výber stolových píl a iného náradia som videl v "Epitö-anyag",obdoba nášho Baumaxu, na vjazde do Miškolca.
Poradak Michal
10.10.10,18:12
Ja mam festool.. masinka premakana len ta ma trosku inu cenovu relaciu
Jozo Buko
04.12.11,10:27
Chcem si vyrábať vlastné ule a chcem sa spýtať Membera či by mi na to postačovala makyta MTL 100.Je tam treba dodržať celkom presnosť najmä pri výrobe rámikov a le na druhej strane najväčší rozmer ula je 50 cm,takže sa tam pracuje s krátkymi obrobkami.