tinka8626
04.07.08,09:33
dobrý den, prosím o radu ohľadom samovoľného vypínanie pc a to hlavne vtedy ak som pripojená k internetu.nerobí to pravidelne.jednoducho sa sám z ničoho nič vypne a znovu sa reštartuje. dakujem za radu.
Martin Mocko
04.07.08,07:49
dobrý den, prosím o radu ohľadom samovoľného vypínanie pc a to hlavne vtedy ak som pripojená k internetu.nerobí to pravidelne.jednoducho sa sám z ničoho nič vypne a znovu sa reštartuje. dakujem za radu.

Mne to robí taktiež comp..a čuduj sa svete - mašina od známej značky HP :eek:
Dlhým skúmaním som zistil, že to bude pravdepodobne nedostatočným chladením.
robovi
04.07.08,08:57
to robia aj niektore virusy, hlavne, ked si pripojena na internet:confused:

. ked ti to vyhodi nieco na ten styl, ze vzdialena strana neodpovedala a pocitac bude do x sekund restartovany, tak je to jednoznacne virus
robin78
04.07.08,10:02
mne sa stalo vcera, ale zo 2x sa mi vypol, bol to prvy krat co sa takto nestandardne zachoval, nakoniec sa ukazalo, ze to bolo v dosledku mikrovypadku elektriny, ktora sa prejavila len drobnym zakmitanim zaznuteho svetla, tak v niektorych pripadoch to moze byt aj vypadkami el. energie
krason
04.07.08,14:21
Je tam vela faktorov.. priehratie PC, virus, Alebo nejaka nekompatibilna suiastka.. A to ze mas HP neznamena ze mas aj HP inside.. to je len znacka..
Katabaticky
04.07.08,18:23
HP sa teda prehrievat nelubia pokial to nemas v zaprasenom kute kde nato pece slnko...

ako si zistil ze je to nedostatocnym chladenim?

a k povodnemu prispevku :)

skumaj este podrobnejsie kedy sa to vypina... ci pri nejakej konkretnej stranke, len ked si na nete... a tak :)
caligulax
05.07.08,04:14
Je tam vela faktorov.. priehratie PC, virus, Alebo nejaka nekompatibilna suiastka.. A to ze mas HP neznamena ze mas aj HP inside.. to je len znacka..
Ano HP znacka nezarucuje " vsetko bez problemov" asi iba zarucuje predrazeni comp...... ale to je jedno.... Najprv by som pozrel do skrini (case) ci tam nemas vela prachu a tak... Chladice to nemuju radi.... Napis este co a ako...
Katabaticky
05.07.08,13:20
dalsi ktory brizga na znackove pocitace ale asi sa s nijakym nestretol este...
caligulax
06.07.08,03:04
dalsi ktory brizga na znackove pocitace ale asi sa s nijakym nestretol este...
hehe nebrizgam len som pisal bratu ze su predrazene.... ale ked si potrebujes liecit nejaky komplex tak kludne..... Pekny den prajem 0
Katabaticky
06.07.08,17:59
ako nezarucuje bezproblemove... a urcite predrazene je brizganie a asi si liecis komplexy ty ked na taky komp nemas...

rozhodne HP total care zarucuje bezproblemove fungovanie
a ked ti pride HP za to co ponuka predrazene tak s tebou ukoncujem diskusiu :D:D:D
Fero11
06.07.08,18:09
Ja som kupil cca 8 rocny Compaq: intel PIII 1GHz a dokupil som tam Ramm 2x256 MB + 1 sietovku a jednu mal na doske. Pouzivam ho ako router na sieti (FreeBSD) a uz je spusteny cca 9 mesiacov nonstop a to neviem co sa s nim dialo tych 8 rokov predtym ked som ho kupil (neviem ako by bol na tom PC, ktory nieje znackovy)
Takze vyrobca nebere prachy len za znacku, ale urcite pouziva komponenty, ktore su vyrobene s kvalitnejsich suciastok
Katabaticky
06.07.08,18:24
nejde iba o kvalitu suciastok ale cele zostavy su mesiace testovane a ladene
robia sa casovo a financne narocne testy stability a konstrukcie
tak isto sa meni vnutorna struktura ... atd atd atd...
a za TO sa plati

nechapem ako moze niekto kto sa tvari ako zbehly v IT porovnavat znackovy stroj so skladackov domacou...
pripadne pindat ze su znackove drahe LOL

jak ked si kupi BMW a povie ze dal o 2 melony viac len kvoli znacke :D:D:D
bobino38
07.07.08,04:38
nejde iba o kvalitu suciastok ale cele zostavy su mesiace testovane a ladene
robia sa casovo a financne narocne testy stability a konstrukcie
tak isto sa meni vnutorna struktura ... atd atd atd...
a za TO sa plati

nechapem ako moze niekto kto sa tvari ako zbehly v IT porovnavat znackovy stroj so skladackov domacou...
pripadne pindat ze su znackove drahe LOL

jak ked si kupi BMW a povie ze dal o 2 melony viac len kvoli znacke :D:D:D
Alebo ako keď povie že si kúpil tričko Adidas za 1800,- a rozpára sa mu za taký istý čas ako tričko za 200.- u číňana:-))
Stevo5
07.07.08,11:10
Ja som si vždy kupoval značkové veci, ale v poslednej dobe už nie. Vrátim sa k tomu zasa, ak si budem istý že ak si kúpim značkový tovar, bude naozaj značkový. Bohužiaľ naši obchodníci si urobili také meno, že tento názor zdieľa so mnou kopa ľudí (okrem obchodníkov).
Katabaticky
07.07.08,13:25
ja znacky neuznavam okrem elektroniky a aut
(este mozno stavebne hmoty :D )
inak to nema moc smysel...

este sportove vybavenie kedze tam sa to oplati si priplatit :)

a adidas ako znacku neuvadzaj spolocnost zijuca s dlhej tradicie neposkytujuca zakaznikovi ziadny servis a kvalitu ani nehovorim to nieje pre mna znacka (a uz ju neporovnavajte s BMW ako znackou na srdcovky som citlivy ;) )
noman1
09.07.08,21:00
skus sa pozrieť na nastavenie napájania či ti dakto neurobil daaku zlomyseľnosť
vlastnosti-šetrič obrazovky-napájanie... možné je všetko?