katka 35
04.07.08,11:18
ahojte,

má niekto skúsenosti s tzv. ruky-nohy-ústa vírusom? môžte mi prosím poslať o tom bližšie informácie? deti mali zvýšenú teplotu a teraz majú pľuzgieriky v ústach, na rukách, na nohách.
ďakujem

k
BXLmiami
04.07.08,09:55
Nerob si s tým starosti,nie je to vážny problém,len tie pľuzgieriky v ustach,príp.na podošvách a rukác treba odliečiť.Prejde.
katka 35
04.07.08,10:03
dakujem. pozerala som na internete ci tam nie su nejake blizsie info, ale su tam len hrozostrasne clanky, kolko deti v cine a vo vietname na tuto "epidemiu" zomrelo.. ale tam je asi iny hygienicky standard a pod.
katka 35
04.07.08,10:05
ďakujem. mám na vyplachovanie úst tantum verde, ale deti to odmietaju. čo ty odporučaš? a na nohy a ruky?
BXLmiami
04.07.08,11:10
ruky nohy ako kiahne-tek.púder,Sudokrém,repík...usta vypláchni šalviou,prasličkou,repíkom.Tantum verde je dobré,ak ich nahovoríš.:)A daj im niečo na podporu imunity-napr.Sativol,Echinaceu,Imunoglukan...
katka 35
04.07.08,16:44
dík za rady. máš pravdu, na tantum verde ich nahovoriť je obrovský problém.. a na imunitu máme sirup pikovit.
ElenaL
01.07.12,13:35
Chcem pridať svoju skúsenosť. Pred štyrmi rokmi sa mi začala šúpať koža na chodidlách,bolo to po vyfasovaní služobných poltopánok,ktoré keď som doma vybalila z krabice bez názvu výrobcu,zloženia a manuálu,mi dva týždne smrdela chodba. Nohy ma v nich pálili,tak som vystrihla jazyk,ale ani to nepomohlo.Nepomohli ani lekárenské masti,iba blato z mŕtveho mora a vyhodenie topánok. Tento rok sa to zopakovalo pri nástupe veľkých horúčav začiatkom mesiaca,začali ma páliť nohy v nových služobných topánkach a o tri dni sa mi začali vytvárať pľuzgiere medzi prstami na nohách,neskôr mi to prešlo aj na prsty a dokonca na ľavé očné viečko. Na internete som to našla ako DYSHIDRÓZU,o ktorej sa píše,že sa prejavuje v letných mesiacoch a malým deťom začína v ústach. Z toho mi vyplýva iba jedno a to,že nás otravujú číňania zdravotne závadnými umelými topánkami a deťom dávame ich umelé hryzátka,ktoré pri zvýšenej teplote zo seba uvoľňujú nejaké jedy. Už sa veľakrát hovorilo o týchto závadných veciach z Číny,ale biznis je prednejší ako zdravie ľudí!!! Odporúčam blato z mŕtveho mora a kúpele v morskej soli (ale v mori :)) a samozrejme pri rozsiahlejších ochoreniach odbornú pomoc.