Stastena
04.07.08,12:12
Dobrý deň..
Prosím Vás, vedel by mi niekto poradiť, čo robiť s "dvojmesačnou páskou".
Náš obchodný zástupca zabudol vytlačiť mesačnú pásku z mesiaca máj, aj jún, dnes je 4.-ho a on má na páske 700 tis. .... :confused:Som busy sekretárka a dávam dokopy papiere pre účtovnícku, ktorá mi momentálne nevie poradiť, lebo je na dovolenke.....
Mimochodom sme sro.
Zoltán Kovács
04.07.08,10:14
Ste masečný alebo kvartálny platitelia DPH?
datacon
04.07.08,12:01
V podstate by účtovníčka mala účtovať denné pásky, pretože to je doklad na zaúčtovanie , ale pokiaľ účtuje iba mesačné pásky tak si bude musieť každý mesiac rozpočítať podla denných pások. Žiadna tragédia sa nestala.......
Zoltán Kovács
04.07.08,12:14
V podstate by účtovníčka mala účtovať denné pásky, pretože to je doklad na zaúčtovanie , ale pokiaľ účtuje iba mesačné pásky tak si bude musieť každý mesiac rozpočítať podla denných pások. Žiadna tragédia sa nestala.......

Nie je pravda, že sa musí účtovať denná uzávierka. V zákone nikde to takto striktne nie je uvedené.

Ak sú mesačnými platiteľmi dph, tak sa stala dosť zásadná vec. Za 06/2008 sa neodviedla dph z mesačnej tržby.
datacon
06.07.08,19:40
Účtovná jednotka účtuje a vykazuje účtovné prípady v období, s ktorým časovo a vecne súvisia (ďalej len "účtovné obdobie"). Ak túto zásadu nemožno dodržať, účtovná jednotka ich zaúčtuje a vykáže v období, keď sa tieto skutočnosti zistili.

Podľa tohto by sa tak malo robiť, to že niektoré DU tolerujú mesačné pásky je druhá vec, my to aj kvôli odvodom tržieb do banky účtujeme denne... a poriadok musí byť nie , veď sme predsa účtovníci )))