Magma
04.07.08,12:44
Chcela som nastaviť aby sa na výplatnej páske zobrazilo aj euro, nastavila som si vo firme euro, tak isto kurz, ale nikde v mzdách sa mi euro neobjavilo.
Čo si mám nastaviť, vie niekto poradiť?
VladoaKatka
04.07.08,14:44
Spoločné nastavenie prechodu na euro môžeš vykonať v akejkoľvek agende (Účtovníctvo, Mzdy, Nákup a predaj, ... v roku 2008) vo voľbe Program-Nastavenie-Vlastná firma. V spodnej časti okna je nastavenie pre duálnu menu.

1. V položke Duálna mena musíš od stanovenia konverzného kurzu (polovica roka 2008) vyplniť mena EUR - euro.

2. Do položky Konverzný kurz je potrebné naplniť konverzný kurz, ktorý stanoví Národná banka Slovenska. Po jeho stanovení ho už nebude možné meniť. Kurz bude stanovený na 4 (štyri) desatinné miesta. Týmto kurzom budú prepočítavané všetky hodnoty v slovenskej mene do duálnej meny.

3. Môžeš nastaviť obdobie, v ktorom budš používať duálne zobrazenie na tlačivách (faktúr, pokladničných dokladoch, ...). V zvolenom období sa bude na vybraných tlačivách (mk:@MSITStore:C:\DLOCKWPU\EXE\UCT.CHM::/DualneOceovanie.htm) zobrazovať konverzný kurz a hodnota v duálnej mene.

4. Do položky Európska centrálna banka bol doplnený nový peňažný ústav ECB - Európska centrálna banka. Nie je to klasický peňažný ústav, s ktorým sa uskutočnuje platobný styk, preto nemá číselný kód ako napr. Tatrabanka (1100). Európska centrálna banka však bude stanovovať kurzový lístok (na 5 desatinných miest).

Od 1. januára 2009 sa automaticky zmení Tuzemská mena na EUR a do položky Duálna mena sa naplní mena SKK. Konverzný kurz ostáva nezmenený. Od tohto dátumu sa duálne budú zobrazovať hodnoty v SKK.

Pozn. od Datalocku:
Naplnenie týchto parametrov môžete vykonať v ľubovoľnom dátume pred určením konverzného kurzu, aby ste si mohli pozrieť fungovanie programu. Do položky Konverzný kurz si pre skúšanie môžete naplniť ľubovoľný kurz. Po preinštalovaní programu budú nastavené hodnoty pre duálnu menu a konverziu.

Takže naostro asi nám to pôjde až po preinštalovaní programu.