babkajaga
04.07.08,14:31
Ahojte Poradaci,
potrebovala by som pomoc pri pouzivani sukromnej kreditky na firemne ucely. Moj sef totizto pri sluzobnych cestach si hotel plati z vlastnej kreditky nakolko nemame firemnu. A horsie je ze nou plati hotely este aj pre kolegynu ktora tiez chodieva na sluzobky. Viete mi poradit ci vobec sukromnu kreditku moze pouzivat takto pravidelne?? a druha vec je to ze ako o tom mam uctovat. Lebo v podstate nemozem kolegyni do cestaku dat narok na vratenie ubytovania ktore v podstate platil sef (pricom on vlastne cestak mat nebude). No je v tom celkom gulas, dufam ze sa najde niekto ochotny kto mi poradi pri uctovani, lebo ja mam z toho gulas a navyse cestaky robim prvykrat :confused::confused::confused:
natalakovac.
04.07.08,16:56
Napis si zmluvu o zapozicani medzi sefom a firmou. Prilozit blocky a zdokladovat vsetko.
Petra29
05.07.08,10:22
Ahojte Poradaci,
potrebovala by som pomoc pri pouzivani sukromnej kreditky na firemne ucely. Moj sef totizto pri sluzobnych cestach si hotel plati z vlastnej kreditky nakolko nemame firemnu. A horsie je ze nou plati hotely este aj pre kolegynu ktora tiez chodieva na sluzobky. Viete mi poradit ci vobec sukromnu kreditku moze pouzivat takto pravidelne?? a druha vec je to ze ako o tom mam uctovat. Lebo v podstate nemozem kolegyni do cestaku dat narok na vratenie ubytovania ktore v podstate platil sef (pricom on vlastne cestak mat nebude). No je v tom celkom gulas, dufam ze sa najde niekto ochotny kto mi poradi pri uctovani, lebo ja mam z toho gulas a navyse cestaky robim prvykrat :confused::confused::confused:
Šéf resp. iný zamestnanec môže použiť na služobnej ceste svoju kreditnú kartu. Podkladom pre zúčtovanie PC bude predložený účet /faktúra../ a iné dalšie preukázateľné výdavky. Na tejto faktúre predpokladám, bude uvedené ubytovanie pre obe osoby, ktoré sa PC zúčastnili, preplatená bude v rámci cest.náhrad len 1 osobe /šéfovi, ktorí platil/.
Cestovný príkaz vystavíš zvlášť pre šéfa aj pre kolegyňu.
Mne sa bežne stáva, že na PC je 6 osôb s 1 dokladom za ubytovanie, ktoré zaplatil napr. konateľ, ktorý sa tiež zúčastnil PC.
babkajaga
06.07.08,19:15
dakujem za vase odpovede :)
sef ale plati svojou kreditkou ubytovanie kolegyni ktora ide na sluzobku sama. cize on jej vlaste rezervuje dopredu ubytko cez internet, cize platba ubytovania ide cez jeho kartu. t.j. ona si preplatenie ubytovania nemoze narokovat a ked to sefovi preplatim tak to neviem zase dolozit cestakom.
Tak by som chcela vediet ako to spravne metodicky uctovat, aby ti bolo ciste...
dakujem
liba2
07.07.08,08:15
dakujem za vase odpovede :)
sef ale plati svojou kreditkou ubytovanie kolegyni ktora ide na sluzobku sama. cize on jej vlaste rezervuje dopredu ubytko cez internet, cize platba ubytovania ide cez jeho kartu. t.j. ona si preplatenie ubytovania nemoze narokovat a ked to sefovi preplatim tak to neviem zase dolozit cestakom.
Tak by som chcela vediet ako to spravne metodicky uctovat, aby ti bolo ciste...
dakujem
Sme v téme pre podvojné účtovníctvo, to znamená, že "platbou cez internet za ubytovanie" nevzniká náklad. K tomu, aby mohol zamestnanec vyúčtovať ubytovanie, musí mať hotelový účet - teda nie je rozhodujúci spôsob platby, ale doklad v písomnej forme. Ak zamestnanec takýto doklad má, potom môže sumu za ubytovanie nárokovať cez "vyúčt. PC" a pre firmu to bude daňovo uznateľný náklad.
Kolegyni vyplatíš sumu vyúčtovania PC (teda aj ubytovanie) a ona vráti šéfovi sumu za ubytovanie.