vierkat
19.04.05,08:30
Poprosila by som zainteresovaných o radu...
V novembri a decembri 2004 som uplatnila pre jedného nášho zamestnaca daňový bonus. Nemala som síce doklad od jeho ženy, že prestala poberať daňový bonus (lebo je od novembra nezamestnaná), lenže môj šéf mi tvrdil, že ten doklad od toho zamestnanca dostal, len nevie, kde ho dal. Ale daňový bonus mám uplatniť.
Teraz som zistila, že žiadny doklad nebol vydaný, zamestnancova žena mala daňový bonus vyplatený za november a december cez ročné zúčtovanie dane.
Čo mám teraz vlastne robiť? Nechcem volať na DÚ, aby som na firmu veľmi neupozorňovala.
Ďakujem...
Bionda
19.04.05,06:47
A to ten zamestnanec si nerobil daňové priznanie za r.2004? Však tam sa to mohlo vysporiadať.
vierkat
19.04.05,06:51
Nie, nerobil. Bolo mu robené RZD. Vrátiť ten bonus len tak daňovému úradu, alebo ma čakajú väčšie problémy?
Aňuška
19.04.05,06:57
Poprosila by som zainteresovaných o radu...
V novembri a decembri 2004 som uplatnila pre jedného nášho zamestnaca daňový bonus. Nemala som síce doklad od jeho ženy, že prestala poberať daňový bonus (lebo je od novembra nezamestnaná), lenže môj šéf mi tvrdil, že ten doklad od toho zamestnanca dostal, len nevie, kde ho dal. Ale daňový bonus mám uplatniť.
Teraz som zistila, že žiadny doklad nebol vydaný, zamestnancova žena mala daňový bonus vyplatený za november a december cez ročné zúčtovanie dane.
Čo mám teraz vlastne robiť? Nechcem volať na DÚ, aby som na firmu veľmi neupozorňovala.
Ďakujem...
Podpísal ti zamestnanec vo "Vyhlásení na zdanenie príjmov ...",
že nastala od 11.2004 zmena /oddiel III./ a že si začíta uplatňovať
daňový bonus? Ak áno, asi by som do toho nevŕtala.
vierkat
19.04.05,07:10
Podpísal ti zamestnanec vo "Vyhlásení na zdanenie príjmov ...",
že nastala od 11.2004 zmena /oddiel III./ a že si začíta uplatňovať
daňový bonus? Ak áno, asi by som do toho nevŕtala.
Vo firme robím od 01/2005, za 2004 také vyhlásenie nebolo podpísané, ani žiadne zmeny (je tu proste bordel-resp. bol). Nechcem, aby mal problém zamestnanec, ale ani firma. Čo by ste odporúčali?
Bionda
19.04.05,07:14
A Ti si mu dala podpísať, evet. on Ťa požiadal tlačivom Žiadosť vykonanie výpočtu dane, o vykonanie ročného zúčtovania? Ak máš aspoň to(dúfam, že hej) tak si krytá, ak nie tak si mu ročné ani nemala robiť!
vierkat
19.04.05,07:26
Ja viem, aká je byrokratická realita (odteraz sa jej budem striktne držať), ale s tým už teraz veľa nespravím. Čo by ste vy robili s tým bonusom?
vierkat
19.04.05,08:45
Vážne mi nik nevie poradiť? Prosííím...
Ivenka
19.04.05,08:49
Ja by som asi podala opravné. Mala som dodatočne uplatňovaný daňový bonus a doplatili mi bez problémov. Ja by som asi takto urobila.
Mila
19.04.05,08:57
Určite daj opravné. Pomýliť sa môže každý. Neviem aké máš skúsenosti so svojim správcom, ale mne sa stalo niečo podobné, urobila som opravné a osobne som jej to tam išla odniesť a vysvetlila som jej omyl. Pochopila a nič ďalšie z toho nebolo.
vierkat
19.04.05,09:18
Opravné čo? Hlásenie, prehľad alebo čo ste mysleli? Ďakujem za rady...
Luna
19.04.05,09:22
Urob opravný prehľad za 4Q/2004 a podaj aj opravné hlásenie za rok 2004, zamestnancovi zraz zo mzdy vyplatený daň.bonus.On ho prijal neoprávnene,keď to neurobíš ty urobí to DÚ s pokutou.Prídu Vám na kontrolu o 2-3 roky a to už bude mastnejšia pokuta.