Enyma
04.07.08,20:52
Chcela by som sa spýtať, či je daňovou kontrolou akceptované napr. nasledovné učtovanie hotovostných bločkov z ERP :

na A4 si nalepím bločky z ERP od jedného dodávateľa od 1.6.-30.6.2008
rozpíšem si ich na ZD,DPH a spolu a zároveň to zaučtujem jedným výdavkovým dokladom. Tento spôsob používam hlavne v prípade, kde bločky
strácajú farbu a sumárne ich prefotím ako doplnkový doklad. Každý bloček má síce iné zdaniteľné obdobie v rámci mesiaca ale do DPH to ide v danom mesiaci. V predchádzajúcom zamestnaní som síce učtovala v PU, tam som
na každý bloček vystavila nový VD mali sme to vo vnútornej smernici, nakoľko aby bol dodržaný dátum zdaniteľného plnenie.

Taktiež sa chcem spýtať, v prípade platby kartou v ERP reštaurácia sa kópie dokladov z postterminálu o zaplatení daného účtu po správnosti majú priložiť ako doklad ku mesačnej uzávierke ERP,alebo ku avízam v ktorých je daná platba pripísaná na náš účet napr. v SLSP ?

Taktiež by som poprosila, ak niekto viete o dobrej knihe o JU vrátane praktických príkladov aby ste mi napísali názov a vydavateľa.


Za všetky príspevky vopred ďakujem.


S pozdravom enyma
Kristína
06.07.08,04:34
Ja to sumárne neúčtujem. Ale tu máš diskusiu k výdajovým a príjmovým dokladom:
http://www.porada.sk/t10475-prijmove-a-vydajkove-doklady.html
Knihy:
Ing. Eva Vachová, Jednoduché účtovníctvo v praxi, Petrus Bratislava
Ing. Amália Spitzová, Jednoduché účtovníctvo - praktický sprievodca, Iura Edition s.r.o., Bratislava
Gima
09.07.08,09:45
Najnovšia kniha je z vydavateľstva EPOS: Ing. Zdenka Fabová: Jednoduché účtovníctvo podnikateľov pre začiatočníkov a pokročilých