zdendo
04.07.08,23:36
Zdravim.
Je tu niekto kto by vedel poradit nieco ohladne vedenia uctovnictva britskej Ltd?
Uvazujeme zalozit firmu v anglicku ako LTD.
Hladam preto info ohladne vedenia kompletnej agendy takejto firmy, sice zalozenej v Anglicku, ale posobiacej v EU
Efinečka
18.07.08,10:24
Pre účtovanie používaš IAS/IFRS, dane podľa štátu sídla spoločnosti
gogina
18.07.08,10:54
Ešte potrebujete v tejto veci poradiť? Zaoberám sa touto problematikou už dlhšie .ˇCo konkrétne .Založenie, spoločnosti, vedenie účtovníctva...? Treba špecifikovať.
zdendo
19.07.08,12:38
Uvazujem nad zalozenim ltd.
Keby som ju zalozil tak by som potreboval viest aj uctovnictvo.
Som z BA a kludne sa mozeme aj stretnut na pokec ako to vlastne funguje
gogina
20.07.08,16:40
Predpokladám, že podnikaanie bude v UK. Preto je dôležitá Obchodná Angličtina, poznanie aspoň s časti obchodného práva, adaní,účtovníctvao.Pretože účtovníctvo musí byť britské.Ale v ďaka minimálnej byrokracii je porces Ltd,lacný rýchly,jednoduchý a súvislýLtd je ako na ša s.r.o. Akt založenia,zmeny,prevod podielu / súkromný zápis - u nás notár,. Zalaoženie do 24 hodín. zmeny v registri - v ten istý deň. Minimálny základný kapitál 1 libra. Minimálna výška spoločníka - žiadna.Maximálny počet spoločností s 1 spoločníkom - bez obmedzenia.Ručenie vlastným jaetkom - žiadne.Predmet činnosti - akákoľvek zákonná. Odvody- nie vždy.Daňová povinnosť - britská. Daňová kontrola pop 9 mesiacoch. Daňová sadzba 19 %.Spolurohodovanie odborov veruže nie. Daň z divident -žiadna. Výplata divident - kedykoľvek. Zrušenie bezproblémovej spoločnosti asi tak za 4 mesiace u nás mesiace, a mesiace, a mesiace. Niekedy je to nekonečný príbeh.
Pokračovať môžme ďalej cez mejl, ICQ.
gogina
20.07.08,17:19
Opravujem daňovú sadzbu v UK- akosi sa mi tam vlúdila chybička zdanenie príjmov je 24- 33 % .
zdendo
20.07.08,20:20
A najdem na slovensku niekoho, kto by viedol uctovnictvo pre taku spolocnost?
Michal Chorvat
06.07.11,10:32
Dobry den gogina , chcel by som sa opytat ci este robite uctovnictvo pre ltd slolocnosti v UK?
d
m.